Úvod Články Test boilies předních českých výrobců

Test boilies předních českých výrobců

8 490
7

Do redakce nám přišel trochu netradiční článek od kluků z rybářských potřeb Rybina v Hradci Králové. Jak se k lovu postavili a jak vše dopadlo, si můžete právě nyní přečíst…

Jakožto prodejci rybářských potřeb si myslíme, že naší povinností je občas otestovat novinky všech výrobců, které nabízíme, abychom dokázali našim zákazníkům říct, co si o kterém boilies myslíme, a také poradit, jak které funguje. Máme opravdu velkou radost, že vám můžeme přinést vesměs pozitivní zprávy a že naši přední výrobci krmení si stále udržují vysokou kvalitu svých produktů. Bavíme se především o trvanlivém boilies, nejdostupnějším na trhu.

4

Začal bych tím, že naše vycházky během loňského roku od dubna do května jsme zaměřili na lov kapra. Naše možnosti byly omezené časově, vycházky byly krátké, bez nějaké velké přípravy a bez dlouhodobého zakrmování do konkrétního místa. Cílem našich výprav bylo poznat potenciál našich novinek boilies. Chytali jsme pouze na svazových vodách, někdy na velmi těžkých.

Zima byla velmi dlouhá a sezóna začala pomalu, na některých vodách se ryby dlouho třely a voda neměla příliš velkou teplotu. Takže podmínky na začátku dubna byly velice těžké. Na jednu z prvních větších výprav, která měla tři dny, jsme se vydali na jih země, kde je přece jenom trochu tepleji, ale i přesto jsme se trefili zrovna do období tření, což se nám dařilo skoro na každé další výpravě.

2
Michal chytil jednoho z prvních kaprů sezóny na Sea od Mivardi

Na tuto výpravu jsme vybrali boilies značky Mivardi, což byla úplná novinka na trhu a dále boilies značky Mikbaits. Příjeli jsme na místo a začali s lovem. Už první den jsme nachytali spoustu ryb, především na Pikantní švestku od Mikbaits, nic moc selektivního, ale velice rychlé boilies, které vám zaručeně nachytá spoustu ryb. Už první noc jsme chytili kapra přes 70 cm. Na Pikantní švestku jsme už na prodejně zaznamenali velkou chválu od našich zákazníků a kamarádů. Myslím si, že toto boilies bude velkým hitem i pro další roky.

Ohromně bojovná ryba chycená na Pikantní švestku
Ohromně bojovná ryba chycená na Pikantní švestku od Mikbaits

V následujících dnech nás velmi překvapilo boilies od Mivardi, a to konkrétně příchuť Sea, kterou jsme vybrali zcela náhodně ze sortimentu jejich novinek, protože u Mivardi bylo tehdy novinkou všechno boilies. Toto je prakticky jejich nejvyšší řada (platinum). Největší ryby chycené na tuto příchuť během naší výpravy byly přes 80 cm a všechny měly přes 10 kilo. Velice nás to potěšilo, protože to pro nás byly v tomto roce největší ryby, a tím pro nás začala být sezóna zajímavá. Poslední noc se nám ještě podařilo na dvě dvacítky Sea chytit letos prvního sumíka 90 cm.

85 centimetrový lysec na Vyzutého Tondu od Mivardi
85 centimetrový lysec na Vyzutého Tondu od Mivardi

Odjeli jsme z první větší výpravy a začali se v krátké době připravovat na další. Mezitím proběhly takzvané jednodenky, kdy se nám potvrzovalo, že boilies značky Mikbaits, Karel Nikl a Mivardi opravdu funguje. Naší snahou bylo především si zachytat, nic jsme neselektovali a nedělali jsme žádné překombinované návazce. Používali jsme především olověné šňůrky, klasickou závěsku a návazcové šňůrky od značky CarpLinq. Háčky podle vlastního výběru a především značky CarpLinq. Krmili jsme vždy velmi střídmě, abychom poznali vlastní potenciál boilies. Pokaždé, když jsme přišli k vodě, snažili jsme se nachytat co nejvíce ryb. Někdy se nám to dařilo, někdy zase až tak ne. Samozřejmě jsme si opět zanadávali na naši výjimečně těžkou svazovou vodu. Pozorujeme, že ryb v našich vodách ubývá, a tím je chytání pro rybáře stále obtížnější. Myslíme si, že zde chybí také rybářská osvěta a správně napsaný rybářský řád, který by se měl pozměnit pro sportovní rybolov. Měly by se změnit hranice aktuální míry, které jsou zastaralé a omezit především odlov ryb, který je dnes příliš velký. Také nerozumíme tomu, proč je pytláctví opět jen přestupek. Ale to už odbočujeme od našeho tématu.

Naše další větší výprava byla v květnu, opět třídenka. Po prvním neúspěšném dni této výpravy, kdy se skoro nic nechytilo a vypadalo to pro nás, že jsme zvolili špatně revír, jsme hned druhý den ráno změnili místo. Ukázalo se, že to byla správná volba, protože hned druhý den jsme měli obrovské štěstí. Po pozvolném chytání, kdy záběry byly ze začátku během dvou až tří hodin, se z třetího dne stal maratón, kdy jsme nestíhali ve dvou lidech zvládat čtyři pruty. Nachytali jsme spoustu ryb, většinou kapry kolem 50 – 60 centimetrů, dále 2 kapry kolem 80 cm, jednoho 84 centimetrů, 12 kilo, a zatím největší rybu letošní sezony – kapra 87 cm a 17 kg. Všechno jsme nachytali na novinky Pikantní švestku, Vyzutý Tonda, Sea, Kill Krill a některé ryby na naše oblíbené a tradiční příchutě. Dva největší úlovky byly chyceny konkrétně na příchutě Pikantní švestka a Vyzutý Tonda. Při chytání jsme také používali různé druhy pelet, dipů, tekutých potrav, boostrů, plovoucích boilies atd. Všechny tyto ingredience, které jsme použili, byly součástí našeho úspěchu.

Noční 12 kilový lysec
Noční 12 kilový lysec

Myslíme si, že vyzkoušet nové příchutě boilies a novinky obecně, je dobré, protože výrobci boilies testují svoje produkty, sledují aktuální vývoj v rybaření a snaží se zúročit své dlouholeté zkušenosti s výrobou boilies. Trh je zaplaven množstvím různých příchutí a novinek, ale pro nás, pro rybáře, je to dobře, protože máme možnost si vybrat a vyzkoušet boilies různé kvality, od těch levnějších až po ty nejdražší značkové. Cena boilies se odvíjí od kvality použitých surovin, což ale neznamená, že musí být úspěšné na konkrétní vodě. Toto se nám mnohokrát potvrdilo. Všechno je věcí osobního přístupu a chuti vyzkoušet něco nového.

Filip a jeho 12 kilový lysec
Filip a jeho 12 kilový lysec

Tento článek není myšlen jako reklama na konkrétní značky, snažili jsme se vyzkoušet, co nabízí náš dnešní trh a podělit se s vámi o naši osobní zkušenost. Vše, co prodáváme a nabízíme našim zákazníkům, máme většinou vyzkoušené, abychom mohli doporučovat produkty z vlastní zkušenosti.

Moc bychom přáli všem rybářům, aby se jim dařilo v rybolovu na naší státní vodě alespoň tak jako nám za posledních pár výprav. Aby měli radost z každé své ulovené ryby. Přejeme mnoho štěstí.

Petrův zdar!
Team Rybina

Tento článek byl publikován v časopisu Kaprománie

Kaprománie

Komerční sdělení
HODNOCENÍ: 1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (12 hlasů, průměr: 2,42 z maxima 5 hvězdiček)
Loading...

7 KOMENTÁŘŮ

 1. Nemám důvod nevěřit tomu , co se v článku píše. Spíš naopak, protože některé uvedené nástrahy jsou i moje oblíbené. Ale mám strach, že vás někteří neuvedení výrobci , nebo příznivci neuvedených značek, rozcupují za reklamu…

 2. supinna: Jo jo, kluci to patrně psali ze svého pohledu a o značkách, které prodávají u nich na prodejně. Samozřejmě kvalitních výrobců boilies a kaprařského krmení je dnes mnoho. Každý z nás má většinou nějaké své oblíbené druhy a výrobce. Oni psali o tom, s čím mají osobní zkušenosti a o tom, co prodávají.

 3. Fit: Jasně, že snad žádný prodejce nemá veškerý sortiment, který trh momentálně nabízí. To snad ani není možný.
  Když jsem četl nadpis nad článkem, tak mě napadlo, kdo si dal tolik práce a hlavně financí, do testu obrovskýho množství výrobků. Kompletního testu se asi jen tak rybáři nedočkají. Fakt si nedovedu představit, kdo by to mohl podstoupit. Ale i tak, já osobně jsem za tento článek rád, alespoň částečně uvádí užitečné informace.

 4. supina: Napadlo mě to stejný jako Tebe, když jsem ten článek viděl poprvý. Jsem si říkal, že to by zrealizovat ani nešlo…

  A ty překlepy jsem Ti v předchozím komentáři opravil, to není problém ;).

 5. mě se článek líbí,jen se mi nezdá ta poslední fotka toho lysce,jestli měl opravdu 12 kg. vysokej je,ale jinak mi přijde jako prcek 🙂

 6. Přijde mi zvláštní, že chlapi neuvádějí boilies od Krmiv Hulín (http://www.krmivahulin.cz/KRMIVA-A-SMESI-PRO-RYBOLOV/BOILIES/). Bavil jsem se s majitelem jak to vyrábí (míchá si to sám, zjišťuje jak se ryby chovají na jednotlivý složky) a musím říct, že je to alespoň u nás s chlapama na zákrmy funkční.
  Jinak bych řekl, že se asi dá vypíchnout jednotlivý značky, když je nějaká motivace 🙂

Chcete-li, můžete přidat komentář: