Úvod Články Test Starbaits boilies před WCC 2012

Test Starbaits boilies před WCC 2012

5 754
0

Díky vítězství na Hejlovském enduru vyrážíme v září na World Carp Classic 2012, které se koná v italské Bolseně. Již třetí sezónu chytáme na boilies značky STARBAITS, jejichž Hot Demon nám pomohl k vítězství na Hejlově. Bylo logické oslovit firmu Rybolov s.r.o., která má na starost distribuci této francouzské značky na českém a slovenském trhu. Osobní jednání v Babicích dopadlo na výbornou, stáváme se partnery a náš team se bude jmenovat Starbaits Extreme Carping. Čas letí jako voda, a proto jsme se rozhodli vyzkoušet pro nás neznámé vody, tedy štěrkovny a pískovny, kde je čistější voda a minimum bahna, abychom se co nejvíce přiblížili podmínkám, které budou v Itálii.

1

Letos poprvé jsme se dohodli na třídenní výpravu uskutečněnou na svazové vodě. Pro testování jsme si doposud téměř vždy vybírali soukromé vody, ve kterých plave spousta kaprů a jsou menší rozlohy. Proto jsme vybrali zátoku v místní svazové štěrkovně, o které jsme si mysleli, že ukrývá i pěknější ryby. Den před tím jsme si byli obhlédnout vodu a zjistili jsme, že zde chodí spousta krmítkářů, kteří tahají především cejny a násadové kapry.

2
Letos poprvé jsme se dohodli na třídenní výpravu uskutečněnou na svazové vodě

Ve čtvrtek brzy ráno, cca ve 2 hodiny, jsme již byli na místě, a jelikož ještě místní krmítkáři nedorazili, začínáme vybalovat a chystat lovné místo. Pro chytání jsme si v tomto testu vybrali náš vítězný Hot Démon, k tomu Prawn + Pepper a přibalili jsme i Probiotic Red, který jsme zkoušeli vůbec poprvé. Toto jsou zatím naši favorité, které si chceme vzít do Itálie. Jsme na svazové vodě, kde nejsou povoleny čluny ani nonstop chytání. Máme vše ve svých rukách (lopatka, prak, kobra) a samozřejmě o půlnoci zbalit a ve čtyři zase znova nahazovat.

3

Společně s firmou J-F-T jsme vyvinuli tašku na krmení, která splňuje naše požadavky a brzy vám její test zprostředkujeme. Hned po rozbalení jsme si vytipovali dvě místa, kde by se mohli nacházet zdejší kapři. Jedno místo bylo pouhých 30 m od břehu, kde se nacházel poloostrov, ze kterého zasahoval do vody vzrostlý strom a druhé místo bylo cca 70 m od břehu, tedy místo mezi zadní části poloostrova a druhým břehem. Připravili jsme si na každé místo třicet „pomerančových“ koulí, složených z řepky, pelet, půlek boilie, nadrceného tygřího ořechu a pustili jsme se do krmení. Po nastřílení jsme ještě doširoka rozhodili cca kilo boilie a mohli jsme nahazovat.

Uteklo 12 hodin od zakrmení a my stále čekali na záběr, tedy pokud pomineme občasné pípnutí od malých ryb. Ale ve čtyři hodiny odpoledne už jsme měli konečně první jízdu a tím pádem první rybu na prutě. Jednalo se o krásného kapra, kterému zachutnal Prawn + Pepper, bohužel se půl metru před podběrákem vyháčkoval a získal svobodu. Tento záběr nás uklidnil, protože jsme zjistili, že se tady opravdu nacházejí kapři a jen jsme doufali, že to nebude první a zároveň poslední ryba. Uteklo asi půl hodiny a opět se ozvala další jízda. Tentokrát už jsme byli úspěšnější a z vody se nám povedlo dostat prvního kapra, který byl jak malovaný, neměl žádný jiný vpich od háčku a po zvážení jsme zajásali, protože se nám podařilo chytit hned první den sedmikiláka. Po tomto kaprovi přibyli ještě 4 kapři v rozmezí 2 až 3 kg a další dva měli 5 – 6 kg. Blížila se půlnoc a my byli nadšení, že máme venku 7 kaprů a chystali jsme se díky tomu ještě přikrmit další kilo boilie. V tom se pár minut před půlnocí ozvala další jízda. Byl to náš 1. letošní kapr se svazovky, který měl přes 10 kg, váha ukázala přesně 11.27 kg, a to bylo opravdu krásné zakončení prvního dne. S velkou nechutí jsme stáhli zbylé 3 pruty, rozkrmili jsme připravené boilie, nachystali budíka a šli do hajan.

4

Další den ráno nás probouzí sluníčko o půl sedmé. Naštvaně jsme zjistili, že selhal budík… :). Proto jsme urychleně nahazovali a teprve potom udělali kafčo. Do 14 hodin se vůbec nic nedělo, tedy pokud pominu 2 menší kapry a cejna, který měl cca 13 cm a trčel mu z tlamky Démon o průměru 20 mm. Proto jsme tentokrát vyzkoušeli změnu, udělali korálek a vyzkoušeli konečně doporučovaný Probiotic Red. A co se dělo za hodinu bylo neuvěřitelné. Opatrný záběr, u kterého jsme si mysleli, že se jedná o dalšího cejna a byla z toho 20 minutová zdolávačka na jejímž konci se objevil kapr s velkým K, jednalo se o Martinův nový osobáček, protože měl 94 cm a 19.07 kg.

5

Nemohli jsme věřit tomu, že chytáme na svazové vodě. Nahodili jsme znovu a do půlnoci přišli ještě další dva krásní kapři okolo 13 kg. Tentokrát se dočkal i Rosťa svého prvního letošního kapra ze svazovky, který měl přes 12 kg.

6

7

Po fotografování jsme opět zakrmili, tentokrát cca 3-4 kg boilie, protože nám najely větší ryby. Opět nastavujeme budíka a hurá do lehátek. Ve 4 ráno byly tentokrát všechny pruty ve vodě, a proto jsme mohli být spokojeni. Máme před sebou posledních 24 hodin, které jak se nakonec ukázalo, byly opravdu ohromné. Do odpoledne jsme vytáhli opět pár malých kaprů 3-4kg, kteří brali na cokoli ze tří boilie, které jsme měli sebou. V pět hodin opět malí odjeli a my čekali, co se bude dít. Tentokrát jsme už zkoušeli na dvou prutech Probiotic Red a na dalších dvou byl Démon a Prawn + Pepper. Po malé pauze bez záběru přišla opět velká jízda a hodinu po tom další. Vytáhli jsme další dva krasavce, tentokrát 15 a 16 kg a oběma zachutnal Probiotic Red. Z tohoto už jsme byli hodně na rozpacích, co se to děje, vždyť jsme přece na svazovce, kde jak všichni říkají, nejsou žádné velké ryby, ale opak byl pravdou.

8

9

Nahodili jsme znova, a aby toho nebylo málo, tak přišel ŠOK… Další jízda, opět na Probiotic Red. Byla to zdolávačka, která trvala zhruba 25 min a rybu ne a ne dostat do podběráku. Naštěstí jsme ještě před výpravou pořídili nový podběrák Starbaits EXPERT, který má ramena o délce 115 cm a dopomohl podebrat zdejšího giganta, který měřil 101 cm a vážil úctyhodných 21.27 kg. Martin sednul na zem a uvažoval, jestli se mu to nezdá. Je to další splněný sen – náš první kapr přes 20 kg ze svazové vody. Jediná škoda byla, že zrovna tento kapr měl škaredě roztrženou tlamku, která mu nesrostla zpátky…

10

101 cm a 21.27 kg
101 cm a 21.27 kg

Do půlnoci a následně i po těžkém ranním vstávání jsme se téměř vůbec nezastavili, protože zdoláváme další a další kapry. Na této výpravě jsme celkem ulovili 34 kaprů. Z toho bylo 6 nad 12 kg, 1 devatenáctikilový, jeden vysněný přes 20 kg a zbytek kaprů od 40 do 75cm. Během testu se nám potvrdila účinnost Hot demona a Prawn + Pepper z řady Concept. Překvapením však byla účinnost Probiotic RED ONE, který nám nachytal největší ryby.

Používali jsme naše osvědčené návazce ze šňurky quicksilver a hačky CENTURION, velikost 6. Dále olověnku od ESP,která je velmi jemná a dokonale kopíruje dno.

12

Na dalších dvou prutech jsme testovali nové háčky od Solaru 101 a taky zajímavé Gladiátory velikost 6.

13

14

Už teď víme, že další výprava bude na jiné svazové štěrkovně, kde je povolena vyvážka a non-stop chytání. Do testu si určitě přibalíme i kultovní SK30 a novinku Spicy Salmon, kterou nám
doporučil „JACOMMO FABIANO“ jako jeho velký hit.

Co dodat na závěr? Nevěřte ostatním, že na daném revíru nejsou ryby. Může vás potkat to, co nás a můžete být hodně překvapeni, jaké ryby se na dané vodě vyskytují. Tento zážitek si navždy uložíme v paměti a bude se jen stěží překonávat, protože tato výprava byla jako z pohádky…

Za team Starbaits Extreme Carping
Rosťa, Martin a Zdenda

cvachta

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: