Úvod Články Těžký lov kaprů v Ostrově nad Oslavou

Těžký lov kaprů v Ostrově nad Oslavou

3 568
0

Minulý rok v červenci jsem navštívil soukromou přehradu v Ostrově nad Oslavou. Krajina a voda tu byla opravdu krásná a počasí nám také přálo. Majitel Petr nás zavezl lodí na domluvené místo a já začal s přípravami na lov. Po jeho vyjádření, kdy mi řekl, že to je zatopený bývalý les jsem trochu strnul. Poradil mi, ať vozím své pruty na druhou stranu pod les, že jsou tam sice vázky, ale jestli mám dobré koule, tak že se mi povede. Ale ty pařezy!

Poslechl jsem ho a zavezl všechny tři pruty pod les, nástrahou bylo boilie losos-sardinka vyrobené ze směsi Carpservis. Po krátké době přichází první záběry a samozřejmě hned vázky. Trhal jsem to o sto šest a večer jsem byl už na kraji svých psychických sil. Zavolal jsem kamarádovi, jak si mám s tou vodou poradit. Dal mi radu a já začal místo olova používat kameny a to přineslo i své výsledky.

úlovek z Ostrova nad Oslavou

Hned další dny se mi už povedlo pár kaprů z toho krásného pařezolamu zdolat. Chtěl jsem tu vyzkoušet i kombinace jiných esencí ve směsi losos-sardinka, kde se mi nejvíce osvědčila esence olihně a kraba. Měl jsem i krásný úlovek lína, kterému zachutnalo naše boilie. Zkouška se změnou esencí se opravdu povedla a fungovala i na jiných revírech. Doufám, že i letos přinese své úspěchy, můžete zkusit také.

úlovek z Ostrova nad Oslavou

Po mé první návštěvě jsem tu měl i pěkné úlovky, kde mým největším úlovkem byl pan kapr o délce 87cm – ale pouhých 11kg. Mohl jsem se tu věnovat i své oblíbené plavačce a o záběry opravdu nebyla nouze.

úlovek z Ostrova nad Oslavou

Tato voda je opravdu krásná, ale těžká. „Tak příště více kamenů!“. Je vidět, že je to na říčce a voda je tu dost kyselá a ryby sice krásné, ale spíše delší než těžší. Pan rybář se tu opravdu vyřádí s různými metodami lovu a je tu opravdu co lovit. Majitelé v pohodě, hospoda v blízkosti a k tomu klídek, a o to tady právě jde.

úlovek z Ostrova nad Oslavou

Tak lovu zdar!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: