Úvod Montáže Tip redakce: Rychlé nastražení pelet

Tip redakce: Rychlé nastražení pelet

9 869
0

Že jsou pelety mezi kapraři velmi oblíbenou nástrahou, o tom jistě není pochyb. Z tohoto důvodu se také prodávají pelety s již předvrtanou dírou, aby je bylo možné nastražit vlasovou metodou a člověk je pokaždé nemusel navrtávat. Díra v peletě má však i jednu nevýhodu, neboť po nastražení na vlas má peleta tendenci klouzat a sjíždět k háčku, což není dobré pro správnou prezentaci nástrahy. Pokud totiž peleta může sjíždět až k obloučku háčku, kapr má mnohem větší šanci, že ji po pozření úspěšně vyplivne a háček se mu nezapíchne do tlamky.

V jednom balení se nachází 10 kusů
V jednom balení se nachází 10 kusů
Pomůcka najde využití nejen pro pop-up boilie, ale i na pelety s dírou
Pomůcka najde využití nejen pro pop-up boilie, ale i na pelety s dírou

Někteří rybáři tento problém řeší tím, že mají na vlasu navlečený silikonový stoper (zarážku, co se používá na plavanou), kterým peletu po navlečení na vlas zajistí, aby se nemohla dále pohybovat směrem k háčku. Další možností je nastrčit do pelety z druhé strany třeba kousek párátka nebo klacíku, ale ne vždy se to dobře povede a navíc peleta mnohdy tlakem praskne. Jsou i rybáři, kteří dírku zakapávají voskem, ale to není zrovna rychlé a praktické řešení, které by se vám chtělo pokaždé dělat.

Stačí jednoduše přivázat k vlasovému přívěsu
Stačí jednoduše přivázat k vlasovému přívěsu

V redakci jsme ale zkusili i jiné řešení nastražení, a to za použití pomůcky od CARP LINQ, která se nazývá Bait Bands Complete with Ring and Disc. Primárně je tato věcička určena pro tzv. D-Rig montáž a nastražuje se do ní plovoucí boilies, nicméně dobře nám může posloužit i k nastražení pelet s dírou.

Nastražená halibut peleta
Nastražená halibut peleta
5
Jednoduché a praktické…

Princip je naprosto jednoduchý a pochopíte ho z přiložených fotografií. Jednoduše přivážete na vlas za kovový kroužek, poté provlečete jehlou peletu a protáhnete středem gumičku a následně zajistíte klasickou zarážkou (nebo ještě lépe zarážkou určenou přímo na pelety). Takto nastražená peleta velmi dobře drží a nemá šanci sjet k háčku. Navíc má pěkně vyplněný střed a z druhé strany je zajištěna přilnavým plastovým diskem, takže se do ní nemůže dostat velké množství vody. Díky tomu pak peleta samozřejmě i déle vydrží nastražená a prodloužíte tím její trvanlivost pod vodou.

Filip Číhal

Tento tip byl publikován v časopisu KaproMánie
KaproMánie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: