Úvod Články Třikrát 20 kg+ aneb jak to vlastně začalo

Třikrát 20 kg+ aneb jak to vlastně začalo

5 610
2

Pro letošní rok jsem se rozhodl vyzkoušet nějaké ty zázračné kuličky od CIB. Při první výpravě jsem použil boilies set sardinka a jahoda-ryba. Podařili se mi ulovit kapři od 3-12kg. V půlce června následuje jako každý rok týdenní rodinná dovča na Hejlově. Místní kapři jsou rozmlsaní tím nejlepším, co jim jak voda sama, tak i rybáři nabízí. Proto se letos rozhoduji, že zkusím tyto hotovky: banán-oliheň, scopex-krab a česnek. Po týdnu odjíždím nadmíru spokojený, protože se mi podařilo ulovit několik ryb do 10 kg a dále krasavce 13.5, 13.8, 14, 14.5, 14.8, 15.6 a 17.2 kg. Dále následují kratší letní výpravy, kde lovím kapry všech velikostí. Několik jich přesahuje hranici 10 kg.

1

Je tu podzim, a to je pro mě to nejlepší kapří počasí. Koncem října plánujeme výpravu na jednu svazovou vodu ve Francii. Cesta probíhá v poklidu a po menší komplikaci při shánění povolenek (málem jsme jeli zpět domů) můžeme konečně začít vybalovat. Po naložení všech věcí na Terezu se mi hned po odražení od břehu daří zlomit veslo. Nóóó super, skoro v půlmetrových vlnách se snažím doplout na předem vyhlídnutou špici. Tomáš se pokouší ve větru projet větší část jezera, ale po několika minutách to vzdává, protože elektromotor ani na 5ku prostě proti vlnám nejede. Po postavení bivaku stěží rozvážím pruty a jdeme si uvařit něco na zub a dát si v klídku pivko.

2
3

Ráno vítr neustává, a tak to zkouším zase tak nějak položit montáž mezi pařezy, o které tu není nouze. Den probíhá v poklidu a večer si jdu dříve lehnout a dospat deficit z cesty. Kolem půlnoci mě probouzí krátká jízda, zasekávám, ale je to natvrdo v pařezu. Skočím do lodi a pokouším se proti vlnám dojet k uvázlé montáži. Konečně jsem tam a zkouším to vytrhnout. V tom to povoluje a cítím tam pomalý tah od kapra. Jo je tam! Tak domotávám na 60ku monofil a opírám se do prutu, co to jde. Přeci ho tam nepustím zpět do kořenů. Po několika minutách tvrdého boje podebírám mohutného lysce. Kluci na mě už čekají na břehu, co jim přivezu. Pokládáme kapra na podložku a teprve teď vidíme tu velikost. Navážily jsme mu rovných 20 kg při 86 cm. Nástraha boilies banán-oliheň.

4

Dáváme si slivovičku na prvního big carp. Už se mi ani nechce převážet, ale kluci do mě hučí, že chytnu další monstrum. Tak zavážím a jdu spát. Jenže po 2 hodinách mě budí další záběr na ten stejný prut. Sekám a cítím, jak vlasec zase o něco drhne. Najednou ryba vyjíždí na volnou vodu a tak vybíhám na svah za bivakem a kapra zdolávám ze břehu. Navádím jej do podběráku a se vší námahou ho vynáším na podložku. Rychle jdu vzbudit kluky a říkám jim: „kluci je to v prdeli, mám malou váhu!!!“. Tak zkoušíme kapra zvážit na druhé, která je do 28 kg. Po odečtení saku je tam číslo 27 kg. Jóóó, je to tam! Opět boilies banán-oliheň. Neskutečné!!!

5
6

Druhá ryba přes 20 kg během 2 hodin, to už se mi asi nikdy nepodaří. Ráno za deště, který trval 2 dny, navazuji pod háček novou kuličku banán-oliheň a zavážím zase na stejné místo. Krmím dvěmi hrstmi půlených kuliček banánu-oliheň a dvěmi lopatkami tygřího ořechu. Navečer se s klukama hecujeme, kdo dnes dá další 20ku. Nad ránem mám jízdu a z pařezů vymotávám super lysce 21.1 kg s obří tlamkou, kde je zapíchej háček č.6 a jedna 20 mm kulička banán-oliheň.

7

Po dvou dnech, kdy zdoláváme jen pár cejnu, se rozhodujeme změnit místo. Na poslední dvě noci přejíždíme na nedalekou přehradu. Vše musíme zase převozit a tak zavážíme naše pruty až večer. Poslední ráno mám záběr, a tak si v poklidu vychutnávám souboj s krásným 14 kg šupíkem, který se nechal zlákat boilies citrus od CIB.

pohled na vodu

Díky Francie a zase někdy příště.

Čus Greči
Carpinferno.cz

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Takže příště to je jasné. Musíš si vzít váhu do 40kg 🙂

Chcete-li, můžete přidat komentář: