Úvod Montáže Trochu ohleduplnější srkačka

Trochu ohleduplnější srkačka

16 278
0

Jistě skoro každý rybář, který chytá na položenou zná chytání na SRKAČKU. Je to metoda velice nenáročná, ale účinná. V obchodě se dá koupit docela lacino celá hotová montáž, která je složena z drátěného krmítka ke kterému jsou napevno přivázány pletenou šňůrkou dva háčky. Krmítko se naplní směsí a do něj se namáčknou háčky, které mohou být prázdné nebo se na ně může cokoli nalíčit. Ryba nasaje směs s krmítka i s háčkem a když se ho chce zbavit, tak způsobuje opravdu pěkné, prudké záběry. Až potud je vše v pořádku.

Problém nastává při zdolávání a sice ten, že se velice často ryba chytne druhým háčkem za bok nebo za břicho, což jí způsobuje zbytečná poranění. Další problém je, že krátký návazec ryba často vytřese a přijdeme o ní. Poslední nastane v případě přetržení vlasce, potom ryba tahá celou montáž i s krmítkem, protože povolí spíše vlasec než pletenka.

Tyto věci mi dost vadily a tak jsem se snažil vymyslet něco šetrnějšího. Výsledkem je tato montáž, která všechny popsané problémy řeší a je to pořád stará dobrá srkačka.

Zde je přesný popis výroby a všechny věci k tomu potřebné:

postup

Nejprve vezmeme 35cm pletené šňůrky, raději silnější tak asi 0,20mm a na jeden konec navážeme háček.

postup

Potom navlékneme na šňůrku asi 2 cm silikonové hadičky silné tak, aby šla později natáhnout na obratlík a šňůrku provlékneme 3krát očkem obratlíku.

postup

Šňůrku provlékneme znova hadičkou, nejde to moc dobře, je dobré použít jehlu a navážeme druhý háček.

postup

Na vlasec navlékneme bužírku, krmítko a navážeme obratlík na který natáhneme hadičku. Do bužírky namáčkneme párátko, aby fungovala jako stoper.

postup

Párátko ulomíme, přitáhneme ke krmítku a je hotovo.

postup
postup

V tomto spočívá celý princip. Při zdolávání se stáhne volný háček ke krmítku, nesmí to jít moc zlehka a tím se zvětší vzdálenost mezi krmítkem a háčkem. Sníží se nebezpečí poranění ryby o druhý háček a také se tak snadno nevytřese. Při utržení vlasce krmítko sjede ze zbytku vlasce a ryba ho netahá.

postup

Tuto montáž používám už opravdu dlouho a chytám-li s krmítkem tak vždy takto. Háčky nechávám buď prázdné nebo na ně dávám nadlehčovací pěnu, ale jen tolik, aby byly neutrálně vyvážené, to se mi osvědčilo asi nejvíce. Ještě obrázek, jak to vypadá před náhozem.

postup

Každému tento způsob doporučuji a přeji pěkné úlovky.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: