Úvod Články Tuning při výrobě boilies

Tuning při výrobě boilies

8 542
0

V regálu nám s Elisem zůstala ještě jedna ze tří novinek pro testování, a proto bychom se s vámi chtěli opět podělit o jeden z tipů při výrobě boilies, které vám mohou dopomoci, abyste byli zase o krok napřed než ostatní.

1

Jedna z prvních „vychytávek“ je obalování boilie ve vlastní směsi.

Přestože je postup opravdu velice jednoduchý, může být hodně účinný. Kolem boilie vytvoříme tzv. oblak, který bude velice dráždivý a rychle se rozplyne do vodního okolí. A právě proto rychleji přiláká potencionální fotografie :-D.

2
3

Pří výrobě boilie těsta si dáme stranou část mixu. Kdo chce mít boilie více atraktivní, může dát stranou i část aminokomplexu, rozhodně se tím nic nepokazí. Poté standardním postupem vyrobíme boilie, které vkládáme do vroucí vody. Po potřebné době varu a vyjmutí z vody dáme boilie do misky a dokud jsou kuličky ještě mokré, zasypeme je suchou směsí a kuličky ve směsi obalíme.

4

Tento postup se dá samozřejmě opakovat i vícekrát. Skvěle se pro to hodí, když si dáte stranou i trochu již výše zmíněného aminokomplexu. Jen je potřeba mezi vrstvami obalu nechat časovou prodlevu, aby ta stávající částečně proschla a pěkně přilnula k boilie. Takto obalené kuličky necháme proschnout a můžeme vyrazit k vodě, popřípadě bez problémů zamrazíme.

5

Tento způsob se nemusí používat jen u boilie. Velmi často jsme si také tuningovali klasické halibut pelety… Pro tuto úpravu se hodí například tekutý enzymaticky upravovaný játrový koncentrát + játrový extrakt (popřípadě by se dala použít i játrová moučka). Jako velmi lákavá kombinace se také jeví aminokyselinový mix + rybí protein, který je ve vodě velmi dobře rozpustný, tím pádem se rychle šíří vodním sloupcem. Samozřejmě by se dal zakomponovat třeba i Robin red nebo spoustu dalších surovin. Myslíme si, že fantazii se meze nekladou.

Jen při obalování pelet v extraktech, atraktorech a moučkách, se postupuje nepatrně jinak, protože tyto komponenty jsou oproti boilie směsi mnohokrát více jemnější. Kolem pelety se vytvoří řídká kaše, která se musí nechat pořádně zaschnout (nejlépe několik dnů).

Postupujeme následovně:

– pelety vkládáme do misky a zalijeme například tekutými játry
– necháme je nasáknout delší dobu a pak teprve zasypeme například extraktem
– poté rovnoměrně obalujeme
– připravíme si tenký provázek a jehlu na prošívání nástražních rybiček
– na provázek postupně navlékneme pelety a zavěsíme ve vodorovné poloze na dobře větratelném místě
– dbáme na to, aby mezi peletami byly mezery a navzájem se nedotýkaly.

A teď už jen necháme pořádně proschnout, dokud vrstva řádně nevytvrdne.

6

Takto obalené pelety vydrží déle nastražené, budou více lákavé a hlavně budete zase něčím výjimeční než ostatní. A to je v dnešní době poloviční cesta k úspěchu. Přejeme všem rybářům, kteří sdílejí stejně jako my nadšení nejen z lovu, ale i ze všeho kolem, co k němu patří, spoustu krásných zážitků a nezapomenutelných úlovků v letošní sezóně.

Za CARPTrebic.cz
Tomajo a Elis

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: