Úvod Články V letošním roce podruhé

V letošním roce podruhé

1 962
0

Před nedávnem jsem psal o své první výpravě na pískovnu Štít. Po zhruba třech týdnech jsem se na tuto vodu vrátil znovu a tady jsou v krátkosti mé zážitky. Výpravu jsem naplánoval na krásný slunný týden a byl plný očekávání, jak se na mé druhé letošní výpravě bude dařit.

Rozhodl jsem se vyzkoušet nové boilie s příchutí losos-sardinka a krmení od Carp Zoom – Carp Fiesta Groundbaits (carp speciál, tutti fruti, med). Vzal jsem si s sebou i bóje a člun, abych se na milé kapříky a jejich oblíbená místa mohl více zaměřit.

Po příjezdu jsem vyjel na vodu, označil krmná místa na vyšších hranách a nakrmil krmítkovými směsmi a boiliesem. Změřil jsem teplotu vody a ta už dnes byla o něco lepší, měla něco nad 9 stupňů C. Po dvou dnech začaly přicházet první záběry. Nejdřív ve větší vzdálenosti od břehu, ale po pár dnech začal být úspěch i na kratších vzdálenostech. Celý týden přálo krásné počasí a ke konci týdne začal foukat i pěkný vítr, který očividně přinesl i více záběrů. Za týden se mi podařilo zmást zhruba 50 ks kapra a z toho ten největší měl 70cm.

fotka1

Byl jsem více než spokojen a velice musím pochválit kvalitní aromatické směsi, které udělaly své. Pár záběrů přišlo i na boilie losos-sardinka a je tedy vidět, že vše fungovalo tak, jak mělo.

fotka2

Týden uplynul jako voda a po příjezdu domů se i počasí změnilo tak, jako když se vrátila zima. Proto jsem si říkal, že jsem to zase dobře trefil a rybářská výprava se určitě vydařila.

Tak lovu zdar

Poděkování za podporu patří Alešovi Václavíkovi (CARPSERVIS) a klidné vodě Štít.

Děkuji a přeji všem ať se daří.

Jarda Rabiňák, Jitka, Ivetka, Eliška
icq 253-623-045

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: