Úvod Články Velikáni z hlubin – Rakousko

Velikáni z hlubin – Rakousko

7 184
3

Po loňské výpravě na jezero Ossiachersee (video z této výpravy), kde jsem byl doslova šokován krásnou krajinou, obsádkou ryb a klidem, jsem se rozhodl znovu vydat do Rakouska. Horských jezer tam je celkem dost, a tak jsem měl a stále budu mít z čeho vybírat.  Ve výběru mi moc pomáhá můj dobrý kamarád Martin Hatzl, se kterým jsme tuto výpravu naplánovali společně.

10
12

Našli jsme si menší jezero, než bylo Ossiachersee. O pár stovek hektarů je menší, ale zdá se, že o to hlubší. Jen v blízkosti břehu se dalo chytat v hloubce kolem 5-10 m dále do jezera cca 20 m od břehu se dno svažovalo až do 30 m a více. V tom bych problém neviděl, ale bylo tam na můj vkus moc vázek. Ale nic jiného mi vlastně nezbývalo. Začal jsem chytat za rákosovým polem a byl připraven po každém záběru vyjet na vodu se člunem. Nebylo to zrovna ideální, ale tady nezbývalo, než se modlit, že ryba vyrazí na volnou vodu do hloubek. Proto jsem po každém záběru povolil vlasec a začal rybu zdolávat, až když jsem vyjel na člun.

1
2

První den jsem rozkrmil 10 kg boilie Sea Food, který jsem ještě doma prolil All Amino Nutricem a zaprášil sprejově sušenou tekutou potravou Nutric Acid Fish. Potřeboval jsem do vody vnést co nejrychleji pořádný signál! Protože se mohlo chytat na tři pruty, tak ten třetí jsem zkoušel chytat opodál, kde jsem místo „cukroval“ pouze boiliem Nutric Acid! Kapři do návnad rychle najeli a druhý den (první den jsem nechytal – nechával jsem je v klidu žrát) začal tanec! Tanec s horskými bojovníky.

3
4

Během 6 dnů se mi podařilo dostat na břeh jistě přes 100 kaprů. Byl to vyčerpávající týden, ale byl to týden, který mě bavil od první do poslední minuty. Kapři bojovali velmi odlišně a na horské jezero jsem byl překvapen tvary některých ryb. Vlastně nejen tvary ale i různými typy ryb. Chytil jsem i nějaké lysce, přes metr dlouhé „dunajáky“, šupíky s různou pigmentací a taky tři kapry, kteří zabrali z hloubky kolem 20 m a při focení mi dali hodně zabrat.

5
6
7
8
9
11
13
14

Mějte se krásně a užívejte si kaprařinu stejně jako já!

Lukáš Krása
LKbaits.cz

Komerční sdělení

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Nic proti Lukymu ale článek slaboučkej…No zřejmě neměl moc času rozepisovat se detailněji…Snad příště…Fotky pěkné až na ty prsty v análu každé ryby…čus

  2. a kde vidis prsty v analu?:D kdybys to treba nevedel,tak lukas ma jeden prst o clanek kratsi,tak ti to treba pak tak prijde:)

  3. 😀 prej v analu trochu se na ty fotky zadívej jinak paráááda.:-)

Chcete-li, můžete přidat komentář: