Úvod Kaprařská videa Video: 7 kaprů přes 20 kg během týdne na české vodě

Video: 7 kaprů přes 20 kg během týdne na české vodě

4 979
0

Říká se, že vše špatné je pro něco dobré a myslím si, že to nejspíš platí i pro současnou situaci ohledně pandemie koronaviru, která rozhodně není příjemná a mnohým z nás způsobila či stále způsobuje velké starosti. Ať už jde o zdravotní problémy, psychické vyčerpání, strach o své blízké nebo ekonomické potíže. Pevně však věřím, že nám navzdory tomu všemu přinesla i nějaká pozitiva.

Z pohledu mé posedlosti lovem kaprů je pro mě jednoznačně pozitivní skutečnost, že jsem měl po dlouhých šesti letech znovu příležitost strávit týden rybařením u nás v České republice. Musím se přiznat, že když jsem za lehkého májové deště rozbaloval své vybavení na malebném jezeře uprostřed jihočeských lesů, cítil jsem ve svém nitru zvláštní klid, kterého si jako světoběžník neustále cestující za kapry po celém starém kontinentu zase tolik neužiji. V tu chvíli mě už kvůli koronaviru zrušená zahraniční výprava vůbec nemrzela. Naopak, byl jsem šťastný, že opět rybařím doma!

Mohu vám říci, že jsem něco podobného, co se mi zde povedlo zažít, opravdu nečekal. Na podložku se mi během týdne podívalo postupně celkem 9 kaprů, z toho 7 z nich překonalo hranici 20 kg. Vše navíc korunoval úlovek mého nového českého osobáku – majestátního šupináče s váhou přes 28 kg! Celkový váhový průměr všech mých úlovků byl neuvěřitelných 21,85 kg! Inu, jsou chvíle, kdy jsou hvězdy zkrátka člověku nakloněny a neskutečné se stane skutečným!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: