Úvod Kaprařská videa Video: Nádherný lysec z rakouského jezera

Video: Nádherný lysec z rakouského jezera

1 313
0

Po několika letech čekání se mi naskytla možnost navštívit jedno malebné rakouské jezero, kde se nachází velmi specifické prostředí a unikátní ekosystém. Čistá voda zde trvale dovoluje průnik slunečního světla a bujení rostlin i velký výskyt hmyzu a ostatní přirozené potravy. To v kombinaci s početně menší obsádkou ryb znamenalo šanci na opravdu velkého kapra, ale dostat se mu na kobylku nebylo vůbec jednoduché a šlo o opravdu obtížný úkol.

Druhý říjnový týden jsem tedy vyrazil k našim jižním sousedům vstříc dalšímu kaprařskému dobrodružství. Mířil jsem do Štýrska, „zeleného srdce Rakouska“ a místa, kde se nachází doslova tisíce nádherných jezer. Už při cestě autem mě vždy tato krajina nadchne svými majestátními vrcholy hor a úrodnými údolími, kde se daří zejména místním vyhlášeným jablkům, dýním a vínu.

Po příjezdu k vodě a prvním prozkoumání lovného místa mi došlo, jak náročný úkol mě zde během týdenního rybaření čeká. Nádherná krajina kolem a zelené peklo pod vodou, to byly dvě scenérie, které mě po celou dobu mého pobytu zde provázely. Taktiku samotného lovu ještě telefonicky konzultuji s Davem Moorem, ale informace, které od něj dostávám, jsem tak trochu očekával. Ryby jsou zde velmi náladové a téměř pokaždé se nacházejí v odlišných oblastech a na vnadění reagují trochu jinak.

Svoji „challenge“ jsem si nastavil tak, že jsem zde chtěl ulovit alespoň jednoho ze zdejších nádherných kaprů, který by překonal hranici 20 kg. To se mi nakonec splnilo hned dvojnásobně. Nejprve se na moji podložku podíval naprosto perfektní „šupinatý lysec“ o váze 24 kg! Jednalo se bezpochyby o jeden z největších skvostů tohoto jezera. Moji radost pak dva dny před koncem výpravy ještě znásobil mohutný 27 kg lysec, který mi po tvrdém souboji nedal ani metr vlasce zadarmo! Z této výpravy jsem tedy nakonec odjížděl více než spokojený.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: