Úvod Kaprařská videa Video: Pouštění vánočního kapra

Video: Pouštění vánočního kapra

5 399
8

Na Štědrý den je u nás zvykem, že si k večeři připravíme chutné řízky z kapra (viz. návod Jak zabít a vykuchat kapra). Mnozí lidé se však namísto toho rozhodnou zakoupeného kapra vypustit a darovat mu svobodu. O tomto “milosrdném úkonu” se ale často mezi rybáři a ochránci přírody vedou spory. Dohadují se o tom, zda vůbec může vyhladovělý a značně vystresovaný kapr přežít dlouhou zimu a jestli se nejedná o pouhé týrání ryby.

Ale jak je tomu doopravdy? Kluci z teamu DH Baits si dali tu práci, že zjistili veškeré informace od odborníků a rozhodli se natočit podrobné instruktážní video, jak správně pustit vánočního kapra tak, aby měl šanci na přežití. Důkazem, že to možné je, jsou i některé potvrzené případy z minulosti, kdy rybáři takto vypuštěného kapra ulovili. Pokud tedy hodláte svému vánočnímu kaprovi darovat svobodu, určitě se podívejte na následující video. Třeba to vyjde!

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 720p HD).

Vypusť si vánočního kapra

Komerční sdělení

8 KOMENTÁŘŮ

  1. Pěkné video,chválím. Jen doufám,že ryba opravdu přežije. Pokud bych věděl,že má velkou šanci tak neváhám. Otázkou je jak velká ta šance skutečne je..?

  2. vasek: Těžko říct… Asi záleží na mnoha věcech a je to případ od případu (stav konkrétního kapra x revír, kam ho vypustíš atd…) Osobně bych si ale spíš tipl, že přežije jen menší procentuální část takto vypuštěných kaprů.

  3. Zajimavy by mohl byt nejaky mereny pokus. Vzit 20ks kapra z vanocniho trhu, oznackovat a pustit do nejake mensi stojate vody, treba chovneho rybnika, ktery se pristi rok zase slovi.

  4. mozna jeste kolem mista vypusteni rozhazet treba zbytky pelet z minule sezony, aby mel vyhladly chudak sanci pred zimou neco najit az se vzpamatuje

  5. Ono je to všechno hezké a pěkně se na to dívá. ALE! Rybníky začínají být slovovány už v průběhu října. Kapři jsou pak ukládány do sádek kde opravdu jsou bez žrádla a tzv. “čistícím procesu”, jak bylo řečeno ve videu. V té době (před prodejem) ryba si bere energii už ze svých tukových zásob. Domnívám se, že po vypuštění si sice ryba najde klidnější místo kde se vzpamatuje, ale pak začne jezdit po lokalitě a hledat potravu. Je pravděpodobné, že zimu při sníženém metabolismu přežije. Ale jarní oteplení a sním související jarní virémie a různé nemoci se na její přípravě na zimu těžce podepíší ba i smrtí. Lepší odolávají šupináči. Ti nejsou tak náchylní jak lysci, to pro případ kdyby se někdo chtěl inspirovat videem.
    Takže člověk může postupovat podle reportérova návodu, ryba zimu má šanci přežít, ale o jejím žití rozhodne až přečkání jara.
    Toť můj názor 🙂

  6. ježiš co blbnete? kapr ze zajetí nepřežije..chlor mu zničil žábra ..tvl vy jste ….

Chcete-li, můžete přidat komentář: