Úvod Kaprařská videa Video: Tři spojovací rybářské uzly pro různé materiály

Video: Tři spojovací rybářské uzly pro různé materiály

4 300
0

Šokový návazec je velmi důležitá součást téměř každé kaprařské montáže. A pokud selže špatně udělaný spojovací uzel, určitě to žádného rybáře nepotěší. Je proto velmi důležité, znát a bez jakéhokoliv tápání ovládat alespoň 3 nejpoužívanější a spolehlivé spojovací uzly. Zároveň však třeba pamatovat na to, že ne každý spojovací uzel se hodí pro všechny materiály. Je velký rozdíl, zda spojujete dva monofilní vlasce různého průměru, a nebo jestli máte na jedné straně pletenou šňůru a na druhé vlasec. Pro různé varianty se hodí jiný spojovací uzel a použijete-li ten nevhodný, riskujete rozvázání během lovu a oči pro pláč.

A právě z tohoto důvodu vzniklo následující video z dílny firmy Sportcarp, ve kterém je vše pěkně vysvětleno a názorně ukázáno. Video se tedy bude hodit hlavně začátečníkům (ale nejen jim), kteří si nejsou jisti při vázání spojovacích uzlů.

Video s touhle problematikou tu není poprvé, a tak se můžete podívat i na další velmi užitečný příspěvek, který se týká i dalších spojovacích technik: Jak spojit kmenový a šokový vlasec.

Uzly radíme rozhodně nepodceňovat!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: