Úvod Montáže Vlasové rovnátko z kousku gumičky

Vlasové rovnátko z kousku gumičky

7 758
0

Nějakou dobu jsem si marně lámal hlavu, proč se mi kapři občas vypnou, nebo jak udělat to, aby kapr boilie nasál a netáhl jenom za „kuličku“. Vlasové rovnátko z kousku gumičky mě napadlo tehdy, když jsem dvakrát za sebou píchl babetu a musel jsem vyměnit duši na kole (všechno zlé je pro něco dobré).

POSTUP

Ustřihl jsem kousek gumičky z duše. Připravil jsem si háček, nůžky, návazec a obratlík. Poté jsem začal nejdříve vše zkoušet doma na koberci.

obr1

Kousek gumičky jsem napíchl na háček (pozor na prsty, háček se rád po propíchnutí gumičky podívá na vaší krevní skupinu).

obr2

Obdobná zkouška nás čeká, když budeme propichovat pomocí štrykovacího háčku druhou dírku do gumičky pro vlas. Šikovnější mohou využít již stávající dírku udělanou háčkem pro lov. Vlas touto dírkou provlečeme a navlíkneme na něj boilies. Obratlík klasicky na druhou stranu montáže. Gumičku zastřihneme na každé straně tak, aby byla co nejmenší a nejnápadnější. Dejte pozor, ať to není moc blízko dírek. Jinak to drží perfektně.

obr3
obr4

Celá montáž je znázorněna na tomto posledním obrázku, já dávám boilies co nejblíže háčku.

obr5

Jinak už montáže nevážu, neboť se mi toto velmi osvědčilo a kapr vždy visel jako přibitý. Spíš jsem měl problémy s tím, že chytám na rybníku ,který má hodně vázek. Kapři velmi s oblibou tyto vázky navštěvují ihned po záběru.

PŘÍHODA Z LOVU KAPRŮ

Taky se mi stalo, bylo to navečer. Opět záběr a kapr visel v křoví asi 70m od břehu. Točil se kolem větve a kdybych ho urval, byl by tam dodnes. Kamarádovi jsem dal podržet prut a běžel jsem asi 400 metrů k autu s jazykem na vestě. Dojel jsem 10km do nedalekého Tesca pro nafukovací člun. Ten jsem urychleně zaplatil za poklusu, opět 10 km zpátky autem a poklus 400m k vodě. Zkuste po takovém maratónu nafouknout člun. Naštěstí jsme tam byli s manželkami a ty nám s tím pomohly (mají dobrý fuk).

clun

Svlékl jsem se do trenýrek a za velkého štípání komárů jsem odpádloval zachránit šupináče. Odpojil jsem ho od keře a daroval mu svobodu, kterou si zasloužil, neboť na mě celou dobu čekal. Posílám foto z nafukování člunu. Pro mne je však potěšující, že montáž pracuje spolehlivě a doufám, že vám bude taky. Někdy se všal budete muset kvůli spolehlivosti obětovat – a ať vás komáři štípou celou noc…:-)

Ivo H. z Karviné

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: