Úvod Články Vydarená májová výprava

Vydarená májová výprava

6 191
3

Hneď na úvod by som veľmi rád poďakoval spolu s mojím parťákom Lacom pánovi Filipovi Číhalovi, ktorý zverejnil náš predchádzajúci článok na svojom webe, za čo mu patrí naše poďakovanie. Pozdrav by som venoval všetkým, ktorí či už pozitívne alebo negatívne reagovali na náš predchádzajúci článok s názvom “Dvom to ide lepšie”. Aj tí čo negatívne reagovali predsa len si náš článok prečítali hoc nemuseli a aj my sme sa (dúfam) poučili v písaní článku a zasielaní našich úlovkov, predsa len nie sme nejakí žurnalisti, ale len „obyčajní leteckí inžinieri“. Pre tých, ktorí negatívnym spôsobom reagovali na náš článok len toľko, nešlo o propagáciu súkromného rybníka Carpparadise, ale o rybárčení samotnom, a to, že na niektorých fotkách sa opakuje ten istý kapor je jednoduché vysvetlenie – boli to naše naj úlovky z toho celkového počtu, ktoré sme ulovili. Vážení, nezabúdajme na podstatu výkonu rybárskeho práva a to samotné potešenie z lovu rýb ako takého. My dvaja patríme do skupiny rybárov, ktorí sa tešia aj z chvíle keď nič nechytia, ale si plnohodnotne oddýchnu od starostí, ale aj od radostí dní každodenných.

Ale dosť už polemizovania však sa všetci patričným spôsobom chápeme, teraz k rybačke, ktorú sme obaja absolvovali opäť na našom obľúbenom súkromnom rybníku v Zemianskej Olči v termíne 7.-13.5.2010. Prípravy na našu vytúženú rybačku v tomto roku na ktorú sme čakali počas dlhej zimy boli dlhodobé, ale veď to všetci poznáte ako plynie pomaly čas v práci pred poriadnou kaprárskou výpravou.

Po pobalení všetkých potrebných vecí a uložení ich na jednu kopu sme boli presvedčení, že ideme každý na vlastnom aute, ale vďaka bohu to dopadlo dobre a naložili sme auto do posledného voľného miesta. Cesta ubiehala pomerne rýchlo keď sa človek teší a je plný očakávania ako nám to v mesiaci máj pôjde, keďže sme v tomto mesiaci ešte nechytali. Miesta sme mali rezervované od hospodára Mariána ako bolo dojednané už v mesiaci január takže pohoda. Po príchode nás ale čakalo trpké prekvapenie.

místo
Tak takto to u nás vyzeralo

Naše miesta boli zaplavené, ale ako sa hovorí „rybár nepozná zlé počasie ale zlé oblečenie“. O tomto stave nás pred príchodom hospodár Marián informoval pokojným telefonátom takže sme na to boli dostatočne pripravení.

kapr
Krásny 14 kg úlovok hneď v prvý deň rybačky

Začala sa naša rutinná práca ako je postaviť bivy, pripraviť krmivo, nafúkať čln, pripraviť stojany a udice s nástrahami. Dilema nastala u Laciho čo dať na háčik, keďže u mňa to bolo jasné ešte pred príchodom. Laco začal s SK-30, Brusinkou a Omegou. Ja som nastražil Lesnú jahodu, Tiger sugar crush a ustricu so sea foodom. Naše montáže vyzerali nasledovne. Rado použil silon o priemere 32 mm, olovo na fox klipe, šnúra fox a háčiky taktiež fox veľkosti 5 a 6. Laco použil silon o priemere 35 mm, montáže na priebežne s nadväzcom od merlinu s háčikmi fox veľkosti 5 a 6. Nástrahy sme vyviezli a nastal čas na náš úvodný prípitok k zahájeniu našej tak očakávanej rybačky. Počasie nám prialo bolo nádherne teplo. Gumených čižiem, ktoré sme mali na nohách sme sa zbaviť nemohli vďaka vysokému stavu vody v jazere. Rybačka začala výborne s príchodom našich skvelých priateľov (Jurajom, Marošom, Aďom, hospodárom Mariánom, Jozefom – všetkých by som touto cestou chcel pozdraviť), s ktorými sme sa dohodli na rovnakom termíne spoločnej rybačky. V prvý deň sa mi podarilo uloviť krásneho šupináča s hmotnosťou 14 kg (Tiger Sugar Crush – Starbaits (20 mm + 20 pop up).

naše parta
parta
Dobrá partia priateľov na rybách je základ úspechu

Lacovi sa však v tento náš prvý deň príchodu nedarilo a nepodarilo sa mu chytiť ani šupinu, ale nálada neklesala veď sme mali pred sebou ešte krásnych 6 dní. Aby som sa nerozpisoval príliš veľa zhrniem to asi takto. Za 7 dní lovu sa nám podarilo chytiť krásne ryby o rôznych veľkostiach od 2 do 15,2 kg. Spolu sa nám podarilo vytiahnuť 62 ks kapra ktorých celková hmotnosť presiahla krásnych 500 kg.

kapr
15,2 kg krásavec poteší

kapr
13,4 kg kaprí šupináč

kapr
10,2 kg kapor

kapr
12 kg krásne stavaný lysec

Počas celej rybačky nám ryby brali väčšinou v skorých ranných hodinách do 11 hodiny dopuludnia, potom nastal útlm a znova sa to pustilo od 15 hodiny do pol noci. Po pol noci sa nedialo nič, preto sme sa v kľude mohli vyspať do ďalšieho dňa. Podarilo sa mi na boilies Tigrí orech vytiahnuť aj dvoch pomýlených boleňov z ktorých sa evidentne stali “vegetariáni”. Rybačka bola perfektná aj preto, že sme tam boli skvelý kolektív bláznivých rybárov, ktorí si navzájom nemajú čo závidieť. Až predposledný deň výpravy sme zažili poriadnu búrku. Všetko by bolo OK až na to, že ryba čaká na takéto „šialené“ počasie a práve v tom najväčšom lejaku sme mali krásne zábery, ktoré sa nám podarilo pretaviť do víťazného konca a zdolať bez ujmy na našom zdraví pri tak silných bleskoch. Rybačka sa nám jedným slovom vydarila hoc sme čakali, že sa nám podarí zdolať aj rybu nad 20 kg. Škoda, možno nabudúce. Opäť navštívime náš najobľúbenejší rybník v mesiaci júl a pevne veríme, že sa nám podarí zdolať tú pre nás tak doposiaľ nepoznanú hranicu dvadsať kg a budeme na seba právom hrdí.

úlovek kapra
13 kg

kapr
13,8 kg

Ešte raz vďaka majiteľovi Igorovi a hlavne hospodárovi Mariánovi, ktorý sa o nás staral ako z učebnice a samozrejmé všetkým naším kolegom rybárom s ktorými sme strávili úžasných sedem dní na tak krásne zarybnenom rybníku na juhu Slovenska v Zemianskej Olči.

kapr
13 kg kapor sazan úžasný bojovník

šupináč
10 kg šupi

Rado a Laco

Za Carpparadise team Rado a Laco zo Slovenska s prianím všetkým PETROV ZDAR !!!!

Komerční sdělení

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Děkuji za vysvětlení. 🙂
    PS: Vidíte, že jdou nafotit i hezké fotky.

  2. gratulujem chalani!!!!!pekne ryby ste nachytali.len skoda ze ste sa neozvali ze idete na tyzdnovu akciu.urcite by sme sa tam za vami stavili.a po dlhej dobe pokecali.mozno na buduce.cavte

Chcete-li, můžete přidat komentář: