Úvod Články Výroba boilies z krmítkové směsi

Výroba boilies z krmítkové směsi

17 652
13

Zdravím všechny „bobkaře“. Tímto článkem vám chci představit „rychlo lovící boilies“. Možná si myslíte, že jsem se zbláznil, když si dovoluji o něčem napsat, že je to rychle lovící. Ale zkuste to, a uvidíte.

Vše začíná v obchodě s rybářskými potřebami. Tady si vyberete základ své směsi. Je dobré si vzít o pytlík více. To abyste měli i do krmelce. Jelikož tyto koule mají největší účinek při kombinaci s krmítkem. Z toho vyplývá i velikost ryb. Nejčastějším úlovkem budou dorostenci do 60cm, ale splete se i kapřík větších velikostí. Nestavěl jsem koule na trofejní kapry, ale spíše na krátké lovy 2-4 hodinky.

krmítková směs

Z vybrané směsi oddělíme hrubé částice. To proto, aby se nám koule při rolování nerozpadaly. Na to nám stačí kuchyňský cedník, nebo síto, co mají děti na pískoviště. Tyto hrubé částice nevyhazujte. Můžete je použít do krmítkové směsi, jako tzv. udržovací složku.

hrubé částice

Základ máme. Teď stačí jen přidat vejce a uvařit. Pokud si ale chcete směs více zatraktivnit, nic Vám v tom nebrání. Stačí do vajec přidat aroma (Tady pozor! Některé směsi jsou již natolik aromatizované, že přidáním dalšího aroma by jste vše pokazili ). Zato takovou melasou nepokazíte nic. Spíše naopak. A nezapomeňte jí přidat i do směsi na krmení. To platí téměř o všem, co se rozhodnete dát do směsi. Zkrátka co do boilesu, to i do krmení. Dále můžete přidat tekuté potravy, různé moučky, oleje atd… Fantazii se meze nekladou.

moučky

Tímto je směs téměř hotová. Teď už jen promíchat, pokud jste jí vylepšovali. A připravit si tekutou složku. Počet vajec závisí na počtu Vámi přidaných mouček. Na základní směs bez vylepšení stačí i 4 vejce. Pokud jste však přidávali další komponenty, počet vajec se tím samozřejmě násobí. Pro začátečníky připomenu, že tekuté složky jako jsou aromata, tekuté potravy atd. se přidávají do vajec! Zde se společně s vejci promíchají a postupně se do nich začne přidávat již namíchaná suchá směs. Jak dál asi už víte všichni. O výrobě boilies už toho bylo napsáno dosti.

směs

Na závěr Vám chci popřát spoustu krásných úlovků na Vámi vyrobené boilies. A kaprům šťastný a bezúhonný návrat zpět do svého živlu.

Komerční sdělení

13 KOMENTÁŘŮ

 1. Chcem vás poprosiť či by ste mi neposlali niaký konkrétný recept z na boilies kde základ tvorí krmítková zmes.vopred dakujem

 2. Tibor: Nevím, zda ti někdo pošle něco více konkrétního, než je v tomto článku. Krmítkovou směs můžeš použít libovolnou. Můžeš tam taky něco navíc přidat, aby jsi to více zatraktivnil. Chce to zkoušet a najít si svůj ideální recept. Je důležité hlavně to, aby ti to dobře pojilo. Jinak si myslím, že na krátkodobé lovy to může být super…

 3. Nazda rchtěl bych se zeptat dalo by se to použít i na dlouhodobé chytání třeba týden na stojaté vodě??? a jestly se to da použít jako krmení do aquarka pro kapry díky za odpovědi.

 4. tak to je pecka už jsem o něčem takovém dlouho přemýšlel a jak taková koule dlouho vydrží než se rozpadne

 5. Tomáš: To záleží na konkrétní směsi, kterou si uděláš. Taky na to bude mít vliv počet vajec, které dáš na kilogram. Tipoval bych, že koule z krmítkové směsi budou mít spíše dřívější rozpad, což by na krátkodobou chytačku nemuselo být špatné. Nejlepší bude, když si to sám vyzkoušíš a otestuješ.

 6. zkošel jsem z toho udělat i pelety ale po vysošení je z toho omylem pop up peleta tak nevím kde je chyba

 7. Je to vazne rychle lovici po 3 minutach na hozeni zabrala ryba

 8. Mělo by to snad jít. Možná bude problém s nižší lepivostí směsi, takže se může přidat vejce navíc. Vyzkoušej a uvidíš 🙂

 9. Tak som to skusil.

  4 vajcia mi ani omylom nestacily. Bilo by fajn definovat ake ma byt cesto. Pridal som aj melasu a nakoniec 6 vajec.

  Ako sa to ma dlho susit ?
  Akon dlho sa to ma varit ? Varil som 3 minuty.

  Bolo by fajn dolisat aj detaily.

  Zatial to nema ziadny zapach.
  Nezda sa mi to ?

 10. Já na podobný způsob vyrábím boilies již cca 6 let a musím říct, že funguje perfektně.. Jak již bylo napsáno v komentářích je potřeba vychytat správnou konzistenci směsi a základní směs doladit např. moučkami, ale na to si už musí každý přijít sám.. 🙂

Chcete-li, můžete přidat komentář: