Úvod PR články Základní výbava rybáře

Základní výbava rybáře

2 598
0

Maximálně uklidňující aktivita, při níž si dokonale odpočinete od stresu, který nám přináší současný hektický způsob života. To je rybaření, které si v dnešní stresující době získává stále více příznivců. Nikde jinde si totiž hlavu „nevyčistíte“ tak účinně, jako při dlouhém posezení na břehu a pozorováním klidné vodní hladiny.

Za tímto účelem jsme pro vás sestavili seznam, který vám pomůže s nákupem základního rybářského vybavení. Právě rybáři-začátečníci by měli vsadit na kvalitní vybavení, které je základem úspěšného rybolovu. A bez čeho se tedy žádný začínající rybář v žádném případě neobejde?

1. Prut

Rybářský prut je jistě první potřeba, která vám při zmínce o rybaření vytane na mysli. Tento základní nástroj. Nejprve je však vhodné ujasnit si, který typ ryb budete lovit a podle toho si pořídit kaprový, pstruhový nebo sumcový prut. Prut by však měl být vybírán i s ohledem na místo, kde hodláte rybařit. Například prut na loď nebo na moře má svá specifika. Pro nadšené rybáře, kteří se své vášně nedokážou vzdát ani na dovolené, jsou k dispozici cestovní pruty.

navijak-prut-rybarske-potreby

2. Naviják

Avšak sebelepší prut vám bude k ničemu, pokud si k němu nepořídíte kvalitní rybářský naviják. Záleží už jen na vašich preferencích, zda dáte přednost nejoblíbenějšímu navijáku s přední brzdou, nebo navijáku se zadní brzdou, který se snadno nastavuje a je rychle připraven k použití. Ovšem třeba pro lov kaprů je určen naviják s volnoběžnou brzdou. Skuteční fajnšmekři by měli investovat do nákupu spolehlivého muškařského navijáku

3. Vlasec

Mohlo by se zdát, že na výběru vlasce nemůžete nic zkazit, ale opak je pravdou. Vlasec by měl být dostatečně pevný, odolný proti oděru a v ideálním případě i „maskovaný“.

4. Háčky

Důležitá je také zásoba různě velkých háčků, které by měl každý rybář mít neustále při ruce. Háček by měl být nejen velmi pevný, ale také dostatečně ostrý, aby byl váš rybolov úspěšný.

5. Peán

Nezbytnou součástí výbavy každého rybáře je i poměrně nenápadný peán. Ten je však k nezaplacení v momentě, když chcete rybu rychle a bez komplikací odháčkovat.

pean-rybarske-potreby

6. Podběrák

A co dále musí mít každý rybář neustále při ruce? Přece podběrák! Ten by se měl vyznačovat odolností a pevností, aby váš úlovek nevyklouzl.

7. Podložka

A následuje samozřejmě nepostradatelná podložka, na které snadno a rychle zbavíte váš úlovek háčku. Samozřejmostí by měl být materiál, který odpuzuje vodu, ryba se vám tak nevysmekne.

Rybolov má však svá specifika v souvislosti s jednotlivými druhy ryb. Jestliže se chystáte lovit kapry, v žádném případě by vám nemělo chybět olůvko, které je důležité pro správné zaseknutí ryby. Pro muškaření, které je zcela právem považováno za vrcholnou rybářskou disciplínu, je zase nutné vybrat vhodný muškařský prut a naviják.

Ať už jsou vaše rybářské úmysly a schopnosti jakékoli, věříme, že v této uklidňující aktivitě naleznete opravdové zalíbení.

Raven Fishing