Úvod Články Závody na Deštné

Závody na Deštné

3 100
0

Je středa 4.7. odpoledne a my začínáme balit na závody na Deštné. Balení nám zabírá asi tři hodiny, poslední kontrola věcí a návnad od Tandemu a zamykáme auto. Potom ještě probíráme nějakou taktiku, jak na místní kapry vyzrát. Blíží se noc a my jdeme spát. Ve čtyři ráno zvoní budík a jen co se nadějeme, tak sedíme v autě směr Deštná.

Kolem sedmé dorážíme na místo. Je tu už spousta rybářů a už jen čekáme na losování, které začne v osm. Nejdřív si losujeme pořadí, kolikátí si budeme losovat lovné místo. Konečně na mě přichází řada a vytahuji si číslo 41 ze 45-ti závodníků. Najednou nám spadla čelist, že už nebudeme mít takové štěstí při losování lovného místa. Lukrativní místa byly 1, 2 a 8, pak něco kolem 15 až 20 a 45. Když už se na nás dostala řada, tak jsme s tátou řešili, že se ještě nevytáhla 1 a 2 a ejhle, vytahuji 2, skáčeme tři metry vysoko.

1

Začínáme stěhovat věci na místo. Jediná nevýhoda tohoto místa je, že se musí věci tahat ručně a v 35 stupních jsme byli úplně vyřízení. Věci jsou na místě a my začínáme vybalovat. Postavit pruty a připravit boilies.

2

Je dvanáctá hodina a závody začínají, nahazujeme pruty. Na jedny pruty líčíme Tandem Baits Monster kraba a obalujeme pastou Impact hookbaits Monster Krab a ještě namáčíme v Impact Attract activator Monster Krab a vkládáme do práškového dipu Monster Krab, a to několikrát opakujeme.

3

To samé ve stejném pořadí připravujeme s černým Halibutem od Tandem Baits.

4

Začínáme připravovat krmení, beru dva velké kýble. Do jednoho jsme si připravili pelety Tandem Baits Černý Halibut a boilies Černý Halibut. Celé to zalévám aktivátorem černý Halibut a nechávám to postupně zaschnout.

5

Do druhého kýble připravuji mého oblíbeného Monstr kraba s peletami Tandem Baits Krill & Losos a zalévám to aktivátorem Monster krab a také nechávám zaschnout.

6

Na lovná místa střílím kobrou zhruba kolem osmi kilo boilies Tandem Baits plus různý mix pelet s jinou dobou rozpadu. A nastává klid a čekaní na záběr. Do večera se nic závažného neděje, tak řešíme, co se děje, měníme návazce, háčky, návnady a stále nic. Mezitím jsme byli informováni že č.45 už dosáhla 170kg, tak už jsme si říkali, že se to bude špatně dohánět. Do rána se doopravdy nic nedělo.

7

Nevím čím to bylo, jestli bylo moc vedro, protože na řece nemusím pomalu ani krmit a boilies od TB funguje prakticky hned po náhozu. První záběr přišel v pátek kolem sedmé ráno a to jsme mohli být tak na 30. místě. Co se dělo potom? To vůbec nikdo nečekal. Záběry přicházely cca 10 až 15 minut po sobě a, to i několikrát po nahození se hned roztočila cívka. A to se dělo až do samého závěru závodu.

8

S tátou jsme nestíhali pomalu ani krmit, natož pak sebe a spát, o tom jsme ani nemohli uvažovat, jeli jsme prostě nonstop. V sobotu ráno jsme mohli mít už kolem 280kg a stálo to za to, i když už jsme měli párátka v očích a záběry pořád nepolevovaly.

9

Ve dvě hodiny odpoledne závod skočil a my jsme byli zvědaví, kolik vůbec máme kilo. Nakonec to skončilo na 313,35. Pak bylo vyhlášení a my jsme skončili na čtvrtém místě. A přestože jsme pomalu 17 hodin nic nechytli, tak to byl velký úspěch, protože třetí místo bylo 353 kg a první 416 kg a všichni chytali už od samého začátku závodu, to byla naše nevýhoda. I tak děkuji Kamofish za super jednání a skvělé návnady od Tandembaits, které jsou prostě super.

Lovu zdar!

Radek “Guma” Vachtl
Tester TandemBaits

Kamofish

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: