Úvod Kaprařský trh ZeliFishing na Staré Vodě jaro 2021

ZeliFishing na Staré Vodě jaro 2021

685
0

Poslední květnový týden jsem se opět vydal na naši partnerskou vodu – pískovnu Stará Voda.
Byla to má třetí návštěva tohoto revíru a po té druhé, podzimní (pouze tři ryby), jsem si chtěl spravit reputaci a znovu si užít pěkné souboje s většími rybami.

První večer byl klidný bez ryby, ale od půl čtvrté ráno už jsem byl spokojený s prvním úlovkem – cca 10 kg lyscem. Za další tři hodiny přišel šupík, který už na váze ukazoval 13 kg a za další tři hodiny zavítal do podběráku sedmikilový lysec. Zájem ryb byl i přes den a do půlnoci už jsem měl na prutech devět zářezů od pěkných ryb. První den tedy krása.

1

Během druhého dne se za mnou na břeh podívalo dalších šest kaprů, ale váhově jsem se nedostal přes deset kilo, takže jsem začal s větší selekcí ryb.

2

Třetí den přinesl „pouhé“ tři ryby. Selekce tedy zřejmě udělala své a já začal sice méně tahat, ale o to víc se těšit na vytouženou rybu, jejíž váha by začínala číslovkou 2.

3

Další den se dařilo o něco více a velkou radost udělal sedmnácti kilový šupináč, který si odpoledne slupl dvě dvacítkový máty na svačinu. Pak ale nastala dlouhá pauza, až o půl třetí v noci mě vytáhla ze spacáku jízda a ještě rozespalý jsem na váze četl 12 kg, opět na dvě máty. Pak mi ryby daly dost času na dospání a přemýšlení, co dělám špatně a jakou nástrahu a montáž zvolit. Přesně za den a pět minut jsem opět rozespalý podebíral dvanáctikilového šupináče, tentokrát na dvě dvacítky testované novinky, tedy hydro krillu.

4

5

Následovalo další více jak denní čekání, než se nechal napálit devítikilový lysec na dvě, nikoli kuličky, ale kostky tuňáka. Poté byl opět klid, balení a ráno už pomalu nanášení věcí do auta. U snídaně jsem se proběhl k prutu pro asi poslední rybu, poslední šanci zdolat tuto výpravu dvacítku. Podle souboje ta šance byla. A jak to dopadlo? O tom až po reklamě :-D.

Celou výpravu jsem samozřejmě odchytal s nástrahami ZeliFishing. Vyzkoušel jsem celý sortiment, tedy tuňákaanchovy redaztéckou vanilkumátu i testovanou novinku hydro krill. Na přívěs jsem zkoušel rozpustné verzedipované i klasické a na všechny záběr přišel, fungovaly i popky, včetně nové borůvky. Nejúspěšnější nástrahou této výpravy ale byla………. MÁTA!!!

A jak tedy dopadl poslední souboj? Každá pohádka končí dobrým koncem, ale já si na šťastný konec musím počkat minimálně do další výpravy, protože na dvě máty přišel lysec, kterému scházelo k mé úplné radosti nepatrných sedm kilo. Nicméně krásný závěr a lépe se balilo. Takzvaně za pět minut dvanáct, kdy už v autě nebyly jen dva pruty, stojan a sušící se podložka s podběrákem, přišel záběr na oba pruty naráz. A že to byly jízdy. Jako první jsem si vybral prut, na kterém jsem měl dvě máty a když jsem zjistil, že rybu nebude problém zdolat, vzal jsem do ruky i druhý prut a tah byl přibližně stejný. Ve výsledku se do podběráku dostal zhruba sedmikilový kapr, který za sebou táhl olovo a dvacet metrů vlasce jiného rybáře. Vděčně poděkoval za záchranu a slíbil, že povyroste a zase se za mnou vrátí. A že já si na něho počkám!

Užil jsem si tedy krásný týden, během kterého jsem zdolal 28 kaprů, nejtěžší měl 17 kilo, a několik nádherných cejnů.

Proto doporučuji vzít nástrahy ZeliFishing a vyrazit na tento krásný revír.

6

Za ZeliFishing tým Honza Šlapanský

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: