Re: Menší neúspěšná výprava na Berounku 1

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Menší neúspěšná výprava na Berounku 1 Re: Menší neúspěšná výprava na Berounku 1

#255496
Fit
Správce

No, abych řekl pravdu, tak nechápu, proč to hodnotíš jako ne moc dobrou výpravu? Jestli to byla vaše první větší zkušenost s lovem kaprů na boiiles, tak klobouk dolů před vámi 😉 . Ono to rozhodně není vždy o tom, že tam nahodíš a nachytáš obrovské kapry. I velmi zkušený kaprař občas nechytne třeba vůbec nic!

Berounku neznám, ale tak nějaké obecné rady můžu možná poskytnout, neboť na menších řekách chytám. Ty tloušti jsou velký problém, sám to moc dobře znám a zná to asi každý, kdo na řece chytá, viz. téma: Jak se zbavit tloušťů na řece?. Není lehké najít boilie, které nežerou.

Velmi důležitá je lokalizace kaprů, když jste ale chytali, tak si myslím, že je to ok a místo je dobré. Myslím, že jste krmili dobře tím boiliesem, není třeba to přehánět, i když větší dávkou by jste to asi určitě nepokazili. Není třeba hned utrácet za boilie. Krmili jste kukuřicí? Já bych ji určitě doporučil. Jestli máte možnost lodičky, tak klidně kýbl kukuřice denně (a pořádně rozházet – zakrmit delší pás řeky). Přiláká to ryby z okolí a chytejte na boilie a pěkně rozmístit pruty, abyste vytvořili krmný pás po proudu a do toho nahazovali svoje montáže. Velké ryby často zaberou na krajích takových míst. Jestli nemůžete používat loďku, tak třeba nějakou krmnou raketou tam tu vařenou kukuřici dopravit. Mně se klasická vařená kukuřice velmi osvědčila. Na řece je spousta ryb a velký počet druhů, zežerou to. Navíc si tím nakrmíš i bílou rybu a nebudou mít tolik času atakovat ti boilie.

Ten slepej kapr fakt chudák, ale nevypadá, že by nějak strádal…

PS: Koule od Václavíka jsou moje oblíbená značka, neřekl bych, že jsou nekvalitní. Je ale více druhů a příchutí a je třeba zkoušet, co kde funguje dobře a co ne. Jinak tu příchuť jahoda bych asi taky nevolil, co mám zkušenosti, tak do toho jdou tloušti jako blázni 😕 .