Re: Úlovky a výpravy v roce 2012

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Úlovky a výpravy v roce 2012 Re: Úlovky a výpravy v roce 2012

#259168
Fit
Správce

    O víkendu jsem vyrazil s kámošem na Dešnou. Na soukromáky téměř nejezdím, tady jsem ještě nebyl, tak jsem se tam chtěl podívat, jak to tam vůbec vypadá. No, byl víkend a bylo tam celkem narváno. Přijeli jsme až v pátek k večeru, tak už jsme si moc vybírat nemohli…

    Když to shrnu, tak to docela šlo (ale mohlo to být lepší). Hned na začátku jsem nahodil svůj třetí 9 ft prut jen tak bez zakrmení, pouze s PVA na halibut pelety. Začal jsem chystat velké pruty a asi po 20 minutách jízda. Vypadalo to na slušného kapra. No, jaké bylo překvapení, když se z toho vyklubal 88cm jeseter 🙂 (bohužel měl trochu ukousnutej ocas, jinak by byl hezčí a delší 🙂 ). Myslel jsem si, že na Dešné vůbec jeseteři nejsou, ale prý tam mají na celém rybníku 2 ks 🙂 . Tak to jsem měl docela štěstí, když jsem ho tam chytil na první náhod jako první rybu na Dešné 🙂 . Na proutek 2,25 lbs parádní zdolávačka 😉 , až mě bolela ruka kvůli malé rukojeti prutu a musel jsem ho docela brát silou, aby nám nezamotal ostatní pruty.

    Potom mi na halibut pelety už brali samý cejni, ti měli odhadem mezi 50-60 cm, tak už jsem na pelety přestal chytat. Občas nějaký kapří záběr byl, ale můj největší z víkendu měl pouze 75 cm (neváženo).

    Měl jsem na prutu 2 kapry (podle mě těžší váhové kategorie), ale vypnul jsem je, nevím proč, asi smůla, protože na stejný návazec vytaženo několik kaprů. Tak asi příště…

    Kamarád byl v kaprech o něco úspěšnější, z těch lepších sem dávám dvě foto. Podařili se mu kapři 13 (lysec) a 14 kg (šupináč). K tomu několik menších, stejně jako já…


    Celkem to šlo, revír je pěknej, ale podivovali jsme se nad některými “taky” rybáři, kteří tam jezdí akorát chlastat a zbytečně tak kazí dojem. Ale je to všechno o lidech. Příště bych tam jel raději někdy v říjnu, kdy tam už nebudou lidi…

    A na závěr bych chtěl ještě pochválit boilies Ninja RED (od SuperBoilies.cz), které jsem tady měl (mimo jiné značky) na testování. Na toto boilie bylo nejvíce záběrů, přestože jsem nepoužíval žádný booster ani dipy, pouze čisté kuličky. Na nic jiného jsem tolik záběrů neměl (od BBR zatím mé nejlépe hodnocené boilies).

    Všem ostatním gratuluji k úlovkům a ať se daří! Ještě toho je do konce roku hodně před námi 😉 !