Úlovky a výpravy v roce 2012

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Úlovky a výpravy v roce 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 173 odpovědí. Do diskuze (25 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Xylo a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 101. až 120. (celkem z 174)
  • Autor
    Zápisy
  • #259115
    Fosgen
    Účastník

      #259141
      redybond
      Účastník

        Jak už psal Fosgen, pár dní u vody a přeci se pár ryb povedlo. Vše na boilie TCF Bond javor/chilli.

        #259146
        superweb
        Účastník

          Tak jsme nakonec skoncili na tyden na jedne velke soukrome piskovne, kde ale lov nebyva uplne jednoduchy, o cemz jsme se celkem presvedcili. Kolegove uz tam se mnou znovu nechteji, ale ja se urcite vratim – ale asi uz ne v lete, kdy je tlak na vodu obrovsky. Po prijezdu minulou nedeli jsme meli kolem sebe pomerne hodne prostoru, ale kolem stredy uz jsme byli vmacknuti mezi okolni rybare.
          Prvni den probehl bez zaberu, druhy den se okolo pate rano nechala ode me premluvit mistni stihlejsi osmdesatka, stejne jako treti den ve stejnou dobu. Nasledujici dvoudenni pauzu v zaberech slusnejsich ryb jsem se zabavil 2 rybami do 65cm na mou oblibenou svestku pri snaze o mistniho amura. Kolegovi se nasledne konecne podarilo vytahnout rybu kolem 70cm. V sobotu odpoledne prisla bourka a ja zacal doufat ve zmenu k lepsimu.
          Ta skutecne prisla, v podobe kolegovych 2 nezdolanyh ryb a naslednemu zaberu kolem pulnoci na muj prut, promeneny v 13kg krasavce. Nad ranem mi prisel jeste kaprik kolem 75cm.
          Revir byl pry letos obohacen o 20ks jesetera a 1 vizu velkou o hmotnosti pres 40kg. Pri rozloze pres 40ha by byla asi spis nahoda se na nektereho podivat.
          Shrnuto – za 7 dni jsem zdolal 7 pomerne slusnych ryb, jeden z mych rybarskych kolegu vytahl kapra kolem 45cm a druhy vytahl 2 ryby – cca 50 a 70cm. Na soukromou vodu nicmoc, ale minimalne mezi rybari v doslechove vzdalenosti jsem byl zrejme nejuspesnejsi. Podarilo se mi najit 2 mensi vyvyseniny na dne a z nich jsem “tezil”. Vetsi lavice, kterych je tam dost, jsou uz asi “proflaknute”

          P.S. Ten jezek prisel ke stojici plechovce a drze si ji zvrhnul 🙂





          #259152
          zadar
          Účastník

            Zdravím, včera jsem se vrátil ze svazové stojaté vody na kterou jsem dříve hodně jezdil a v poslední době jsem ji neprávem opomíjel. Teda jak jsem si zachytal za ty poslední 4 dny, to už jsem opravdu dlouho nezažil, Sice nic obrovského, nej kapr měl 72 cm, ale kaprů od 60 do 70 bylo nepočítaně, Po každé rybě jsem přikrmoval 20 kuliček a za tu dobu jsem spotřeboval 11 kg koulí, tak se nechá odhadnout kolik kaprů jsem chytil. Vrátil jsem se utahaný, nevyspalý a špinavý. Je s podivem, že i v těch vedrech to bralo jako blázen. Nic jsem sice nefotil, ale zážitek to byl pěkný.

            #259159
            dasty carp
            Účastník

              Tak jedna nočka na Labíčku z lodě,dopadla docela dobře,Dva kapříky a tři tlouště,Opět BigS a druhý na Fanaticu-Olihen Černý Pepř-Asa..

              #259161
              Fosgen
              Účastník

                jedna noc ——— jedna koule ———- jeden záběr ————- jedna ryba ———– jedna fotka pro vás

                16,1kg na TCF Bond oliheň + testovaný dip jež bude novinkou pro příští sezonu a opravdu maká 🙂

                #259165
                dasty carp
                Účastník

                  Ahoj posílám další kratší zprávičku od Labe.
                  Na Labíčko jsem vyrazil od čtvrtka do pátka s kamarádem Fosgenem,který mě přijel navštívit a společně si zachytat.
                  Místo jsem měl vybrané už delší dobu,ale co čert nechtěl bylo obsazené,tak náhradní plán o pár kilometrů dál a opět plno.Všude mraky lidí to je až k neuvěření nikde na daném useku co jsme chtěli lovit to prostě nešlo.Tak jsme byly nuceni přejet na jiný usek Labe,tam to nebylo o nic lepší)))Ještě že má člověk hodně kamarádů a byl jsem nucen kontaktovat Románka Handlíře.Který nám zajistil místečko ))Za což mu tímto ještě jednou děkuji).
                  Konečně jsme byly na místě,)Na naší straně aspon nebylo tolik rybářů jako na druhé straně.Samej karavan,Ohníčky,bordel ožralých rádoby rybářů,Prostě hnus..
                  Co se týče místa nebylo to nic moc které bych obvykle vyhledával ale nešlo jinak,museli jsme se s tím nějak poprat.Za tu dobu jsem udělal od kapra šest záběrů a z toho zdolal jen tři od 9 do 11kg.O tři jsem bohužel přišel ve vázce,ale to k tomu patří.Přes den to byl jeden tloušt za druhým to byly vysloveně jatka)))
                  Na tuto výpravu jsem měl připravený LiverX-Škeble.Která fungovala opět na jedničku udělal jsem na ní sice jeden záběr ale byl to ten nejtěžší 11kg kapřík.Zbytek kapříku bylo uloveno na Fanaticu Olihen-Černý Pepř-Asa.
                  Na tu bídu že to nešlo,jsem byl spokojen s výsledkem který jsem udělal.)))
                  Všem přeji mnoho uspěchů
                  ,,Dasty,,

                  #259168
                  Fit
                  Správce

                    O víkendu jsem vyrazil s kámošem na Dešnou. Na soukromáky téměř nejezdím, tady jsem ještě nebyl, tak jsem se tam chtěl podívat, jak to tam vůbec vypadá. No, byl víkend a bylo tam celkem narváno. Přijeli jsme až v pátek k večeru, tak už jsme si moc vybírat nemohli…

                    Když to shrnu, tak to docela šlo (ale mohlo to být lepší). Hned na začátku jsem nahodil svůj třetí 9 ft prut jen tak bez zakrmení, pouze s PVA na halibut pelety. Začal jsem chystat velké pruty a asi po 20 minutách jízda. Vypadalo to na slušného kapra. No, jaké bylo překvapení, když se z toho vyklubal 88cm jeseter 🙂 (bohužel měl trochu ukousnutej ocas, jinak by byl hezčí a delší 🙂 ). Myslel jsem si, že na Dešné vůbec jeseteři nejsou, ale prý tam mají na celém rybníku 2 ks 🙂 . Tak to jsem měl docela štěstí, když jsem ho tam chytil na první náhod jako první rybu na Dešné 🙂 . Na proutek 2,25 lbs parádní zdolávačka 😉 , až mě bolela ruka kvůli malé rukojeti prutu a musel jsem ho docela brát silou, aby nám nezamotal ostatní pruty.

                    Potom mi na halibut pelety už brali samý cejni, ti měli odhadem mezi 50-60 cm, tak už jsem na pelety přestal chytat. Občas nějaký kapří záběr byl, ale můj největší z víkendu měl pouze 75 cm (neváženo).

                    Měl jsem na prutu 2 kapry (podle mě těžší váhové kategorie), ale vypnul jsem je, nevím proč, asi smůla, protože na stejný návazec vytaženo několik kaprů. Tak asi příště…

                    Kamarád byl v kaprech o něco úspěšnější, z těch lepších sem dávám dvě foto. Podařili se mu kapři 13 (lysec) a 14 kg (šupináč). K tomu několik menších, stejně jako já…


                    Celkem to šlo, revír je pěknej, ale podivovali jsme se nad některými “taky” rybáři, kteří tam jezdí akorát chlastat a zbytečně tak kazí dojem. Ale je to všechno o lidech. Příště bych tam jel raději někdy v říjnu, kdy tam už nebudou lidi…

                    A na závěr bych chtěl ještě pochválit boilies Ninja RED (od SuperBoilies.cz), které jsem tady měl (mimo jiné značky) na testování. Na toto boilie bylo nejvíce záběrů, přestože jsem nepoužíval žádný booster ani dipy, pouze čisté kuličky. Na nic jiného jsem tolik záběrů neměl (od BBR zatím mé nejlépe hodnocené boilies).

                    Všem ostatním gratuluji k úlovkům a ať se daří! Ještě toho je do konce roku hodně před námi 😉 !

                    #259177
                    basnak
                    Účastník

                      Zdarec,
                      dlouho jsem se tu neozval. Jednak nebylo proč, protože mi pár vycházek nevyšlo, tak jak jsem si představoval, ale poslední jednonočka před odjezdem na dovču mi vyšla na 100% podle mých plánů. Strávil jsem ji na své oblíbené vodě a můžu říct, že se konečně pomalinku propracovávám k rybám, které mi nedávají spát.
                      V minulém roce jsem si sestavil směs pro letní chytání a v prvním testu obstála na D5 velice slibně. Letos jsem ji podruhé favorizoval na své oblíbené vodě a už mi na prut zlákala nějakou tu vyšší váhovou kategorii ryb, které jsem bohužel nezdolal. V poslední jednonočce jsem si dvakrát zdvyhl žebříček na dané lokalitě, takže super.Boilie jsem si silně nadipoval svou tekutou lázní o které jsem už psal z jara a utvrzuje mě v její důvěře čím dál tím více.
                      Tady posílám pár fotek.



                      Jinak všem úspěšným lovcům gratuluji k pěkným rybám.
                      Ze slunného Řecka vás zdraví Bašňák. 😎

                      #259182
                      dasty carp
                      Účastník

                        Basnak-Super chlape kord ten nádherný lysec.A tvá obrovská radost v tvém obličeji mluví za vše.Radost pohledět.A kord na tvé dobrůtky,Jen tak dál at pochytáš více těch těžších.Gratulace. 😉 😉 😉 😉 😉

                        #259183
                        Fit
                        Správce

                          basnak: Nedá mi to a stejně jako dasty musím gratulovat 😉 . Vážně super a mám radost i za Tebe, tohle se fakt cení a kapři jsou parádní. Tak si užij pěkně dovolenou a pak zase na ně a pochlub se s dalšími 😉 😎 .

                          #259187
                          SpeedyXxX
                          Účastník

                            Přidám se k ostatním. V průběhu letní dovolené na moravě. V místě svého rodiště, jsem docházel k vodě a krátil si letní dny a nechal ukrajovat svoji dovolenou. Při docházkách na svoje oblíbené místa na revíry Dyje 3 a Dyje 3A1, jsem navštívil i jeden ze soukromáků v našem okolí.

                            Na revíru Dyje 3 jsem použil své domácí boilie, dle receptu ZADARA, touto cestou mu moc děkuji. A dostavil se úlovek v podání kapra 74 cm / 6,1 Kg. (viz. obr. 1 )

                            Déle jsem navštívil soukromák ” štěrkáč ZAJEČÍ ” a tady použil také domácí boilie a úlovky se dostavili. Okolo chytali rybáři na ” vyhlášené zančky ” boilie a nic moc a moje domácí boilie, tedy s pomocí ZADARA, jsem dokázal nachytat plno ryb.

                            Tímto se svámi chci podělit o nachytané kousky.

                            #259191
                            superweb
                            Účastník

                              Tak jsem se po delsi dobe dostal na necelych 24hod na mensi svazovy rybnik. Je to voda, kam jsem jezdil pred par lety a obcas vytahl mistni bojovne nizke supinace kolem 80-85cm. V posledni dobe jsem na ni trochu zanevrel a jen jsem tam obcas zajel na plotice coby nastrazky na sumce – plotice jsou tam bezne kolem 30 – obcas 40cm, takovy tlustochy jsem jinde nevidel 🙂
                              No voda se trochu zmenila, odrostli kaprici co tenkrat byli cerstve vytreni a ti nedali pokoj. Krome cca 60cm lysce, ktery se mi vypl u brehu, jsem nachytal asi 40 domorodych kapru s uctyhodnymi mirami 35 – 40 cm a nekolik linu kolem 30cm(navecer na plavacku) a nevyspal jsem se prakticky vubec. Nepomohli ani 25mm koule a pomerne dlouhy vlas. Proste do toho mlatily tak dlouho, dokud bud kouli nerozbily, nebo se nepovesily na hacek.
                              Presto jsem zahledl nekolik hezkych amuru a v noci se vyhazovaly i pekny kapri a stiky. Mozna letos zajedu s houskou na amury, s kaprama pockam do pristi sezony..to uz by mohly byt K40ky k jidlu a obsadka trochu proridnout..

                              #259224
                              Fosgen
                              Účastník

                                tak zas na jednu noc …

                                #259227
                                V.S.
                                Účastník

                                  Slivka vlastnej vyroby fungovala skvele 😀

                                  #259235
                                  dasty carp
                                  Účastník

                                    Ahoj všem,posílám další zprávičku od vody kde jsem strávil devět dní na Labíčku.Už předem jsem měl vybrané místečko na které jsem se musel dopravit jen člunem a tím se odříznout od lidí.Na tuto výpravu jsem měl nachystané boilie různých druhů a průměrů.Což asi nebylo moc dobré přemluvit kapříka k záběru.Tak po pěti dnech bez jediného záběru od kapra jsem byl nucen na tomto místě lov ukončit a přesunout se o pár kilometrů proti proudu.A změnit hlavně boilie.Jelikož to bylo to hlavní v čem jsem viděl ten zásadní problém.Tak po domluvě s Michalem jsem si nechal poslat Královského lososa s Játry ve 20mm.Super jeden druh v menším průměru.Nová naděje byla na světě.Zajel jsem si pro boilie a hurá na nové místo.Zbývaly mi čtyři dny do konce výpravy a já byl stále bez ryby,takže HOVNOCHYT)))).Ale to jsem netušil co se bude dít.První den na novém místě jsem udělal už čtyři záběry od ryb od 7do 10kg super,Zdá se že jim Královský losos velmi chutnal.Druhý den už bylo záběrů osm opět ryby stejné kategorie a dva okolo 12tikg.Třetí den už bylo záběrů dvanact a kapříci i pomalu rostli na váze a začal jsem chytat ryby do 13kg,Byl to takový fofr že se nedalo ani moc fotit(((Čtvrtý den už bylo záběrů nad 15to už byl mazec.Stalo se mi i čtyřikrát že se mi rozjely dva klacky současně.Krasné zdravé ryby.Poslední noc byla ale zlomová povedla se mi mezi těmi x kapry ryba necelých 14 kg a pak nádherný šupík 18,30kg,který mě povozil hezky na člunu v děšti a ve větru.Jelikož poslední noc se změnilo dosti počasí začlo od deseti večera pršet a to až do rána.Tak jsem měl při té intenzitě záběrů všechny hadry mokré a byl nacucanej jak houba.Původně jsem chtěl být u vody ještě déle ale bohužel už mi volali z práce(((Tak v tom nejlepším jsem musel odjet domů.Ale i tak mi ty poslední čtyři dny stačili abych si pořádně zachytal.A zdolal spousty zdravých a hlavně bojovných kaprů.Boilie Královský losos Jatra mě velmi a opravdu velmi překvapil a určitě jak opět pojedu na Labíčko což bude určitě co nejdříve tak opět sáhnu po Lososu))

                                    #259251
                                    Fosgen
                                    Účastník

                                      Opět pár nocí, po změně počasí reagovaly jen menší ryby, ale nenudil jsem se …  😉 😉

                                      Infinity baits – Stinky a Salmon Infinity

                                      #259289
                                      dasty carp
                                      Účastník

                                        Tak opět necelé dva dny na Labíčku.Povedli se mi udělat tři záběry z toho nej 15,10kg a jeden krásný menší lysec.Třetí rybu jsem po chvilce zdolávání bohužel vypl(((Bylo jí opravdu velká škoda(Opět skvěle jezdil Královský losos-Játra))

                                        #259315
                                        carpi
                                        Účastník

                                          Zdravíčko pánove 🙂
                                          Na konci augusta som bol s kolegom týžden na VN Domaša poprehanat miestných šupíkov a celkom sa zadarilo.. po 3 nociach bez kontaktu s rybou sa nam začalo darit a z tych krajšich rýb sa nam podarilo vybrat 6 kapríkov od 6-13,5kg… všetko išlo na LK Baits ako inak 🙂
                                          Pripájam par fotiek 😉

                                          #259318
                                          Luba
                                          Účastník

                                            Ahoj všem! Tak další výprava je v čudeli, zima se neúprosně blíží, ale kapříci se futrují k mé nemalé radosti novým Raptorem. Dešná se letos chlubí několika kapry nad 22kg a i ostatní ryby jsou v nejlepší kondici. Škoda že mi nějaká dvacítka nepřišla….

                                            [album]831[/album] [album]832[/album] [album]833[/album] [album]834[/album] [album]835[/album]

                                            Pro Fita: Jeden jeseter ze dvou letos odešel, takže máš asi jednu z posledních fotek…

                                            Ještě mě čeká 10dní na Trnávce a bude pomalu po sezóně….
                                            Ať se Vám všem daří!!!

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 101. až 120. (celkem z 174)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.