Úlovky a výpravy v roce 2012

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Úlovky a výpravy v roce 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 173 odpovědí. Do diskuze (25 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Xylo a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 174)
  • Autor
    Zápisy
  • #258294
    Fit
    Správce

      Máme tu nový rok, tak tradičně zakládám nové téma na úlovky, jak je tu už zvykem. Viz. roky: 2010 a 2011.

      Zatím je ta zima nějaká mírná, tak už možná někteří máte první kapry, tak se klidně pochlubte 😉 . Já teď řeším zkoušky ve škole, tak doufám, že bude pěkně i v únoru a taky na ně vyrazím 🙂 . Přeju všem hodně štěstí a pěkných úlovků v roce 2012, už se těším na fotky 😉 !

      #258295
      basnak
      Účastník

        To jsem letos zvědavý, kdo nám ty úlovky jako první rozjede i s fotkou šupináče, nebo lysce nad 6kg. 😆 Když se podívám do minulosti tak to vždy rozjeli kluci ze slovenska Nevy a CTtimata a vzápětí na ně navazuje Dasty 🙂 😉 ,tak uvidíme jak letos se zadaří. Já letos na rybách ještě nebyl 😆 🙂 tak snad po CSM. 😉

        #258296
        V.S.
        Účastník

          Tu mas jedneho 72cm supinaca z minuleho tyzdna.Bol som s bratom len tak na par hodin pri vode a bratovy sa zadarilo.Chytil hned dvoch a ja ani supinu 😀 Inak nenormalne fukalo, mozno aj to prispelo v tym ulovkom.

          #258297
          Fit
          Správce

            V.S.: Tak to gratulace, to je pěkný takhle na začátek roku 😉 .

            basnak: Já už nějaké zprávy o kaprech mám (i kolem 10kg). Ale sám jsem taky ještě na rybách nebyl. Každopádně teď je počasí celkem dobrý i tady u nás na Vysočině. Doufám, že už to takhle zůstane a nenakydá moc sněhu 🙂 .

            #258608
            Fit
            Správce

              Dnes dopoledne jsem ladil nádobíčko a odpoledne jsem to byl zkusit asi na 3 hodiny na řeku 😉 . Bylo fakt krásně! Byly nějaké drbance a ke konci jsem měl velký hrčák přes brzdu, po záseku ale ryba (pravděpodobně kapr) upadla. Každopádně nádherný odpoledne 😉 . Dávám fotky z telefonu pro dokreslení situace 😉 .

              #258609
              Fosgen
              Účastník

                Tak mě sluníčko nakonec taky vyhnalo ven, přemýšlel jsem kam vyrazit, ale rozhodování nebylo dlouhé a vyrazil jsem na jeden místní svazový stojáček v lese a usadil se na mělčinu, kde povrchové měření vody ukázalo 10st. Volba se vyplatila a za cca 10h lovu jsem zdolal kolem 25ks kapra. Kapři sice přijímali potravu poměrně ochotně, ale záběry až na několik výjimek byly jemné. Nejvíce ryb jsem nachytal na pop-up boilies ananas + SBS mini boilies peper, na bruhý prut jsem stražil kukuřici nadlehčenou půlkou popiny mainline tuti-fruti. Ryby byly převážně standardní konzumní velikosti kolem 55cm – 65cm.

                Byl to zese jeden z lepších dní na rybách 😉 😉

                První letošní kapr se musel zdokumentovat …  😀

                #258610
                Fit
                Správce

                  Fosgen: Vážně pěkné, gratulace! 😉 Tak přemýšlím, že zítra zkusím taky nějaký rybník, protože pak v dalších dnech už moc času zase nebude. Jenom moc nevím, kam vyrazit, protože všude to budou asi kapři 30-40 cm a vždycky mi je těch ryb už pak líto… No uvidíme… Hlavně, že je venku pěkně 😎

                  #258613
                  Fit
                  Správce

                    Tak dnes nakonec jenom pár hodin na řece. Dva záběry a na břehu jeden tloušť o délce snad 50 cm na 3 zrnka kukuřice, pěknej macek 😀 .

                    #258615
                    WhooooO
                    Účastník

                      se máte že tam všude v čechách máte takové řeky … u nás je jen odra a tam se bere každá šupina co se chytí… 🙁

                      #258616
                      Fit
                      Správce

                        Já jsem ale z Vysočiny a chytám na řece Jihlavě, to moc na kaprařinu také není, to je takový větší potok 🙂

                        #258624
                        Weider
                        Účastník

                          Čaute, potřeboval bych poradit. Plánujeme s kamarádem zajet na pár dní k vodě (30.3.-2.4.), ale nikdy jsme takhle brzo na rybách nebyli. Jsem z Prahy, ale nevim kam bych teď na mini výpravu asi zajel. Buď Berounka 1, Labe nebo Vltava. Nejblíž mám Berounku, ale není tam zatím moc studená voda? Někdo mi kdysi říkal, že má Berounka studenější vodu než například vltava nebo labe (nepamatuji si už přesně…). Nevím o žádným slušným rybníku ani jezeru kam bych mohl zajet, takže zbývají nám jen řeky (popř. jestli znáte nějaký slušný rybník/jezero někde u Prahy, tak budu rád za info). Zajímalo by mě, jaké boilies by jste volily a zda vůbec by to bylo boilies, když bychom jeli pouze na 3-4 dny a předem zakrmit bychom nemohli. Jaké návazce používat a celkově jak se u vody chovat? Nejdřív jsem byl na rybách vždy tak v květnu, takže opravdu netuším co a jak, když je ještě celkem zima. Děkuji za každou radu a informaci. 😉

                          #258625
                          Fit
                          Správce

                            Ahoj,
                            to jsi si mohl možná založit rovnou svoje téma… Nicméně řek se bát nemusíš, pokud nebude nějak moc zvedlá voda (což snad ne), tak by se dalo chytat úplně normálně. Kapři mít hlad budou. Boilies bez problémů… Už teď spousta lidí chytá, spíš jde o to dobře lokalizovat kapry a pak ani nemusíš moc krmit. Chce to vědět, kde chytat, ale to Ti neporadím. Návazce bych volil jemnější a boilie třeba taky menší velikosti, i když pokud chceš chytit pořádný macky, tak se neboj dát klidně 20mm průměry i teď 😉 .

                            #258626
                            Weider
                            Účastník

                              [quote=”Fit”]Ahoj,
                              to jsi si mohl možná založit rovnou svoje téma… Nicméně řek se bát nemusíš, pokud nebude nějak moc zvedlá voda (což snad ne), tak by se dalo chytat úplně normálně. Kapři mít hlad budou. Boilies bez problémů… Už teď spousta lidí chytá, spíš jde o to dobře lokalizovat kapry a pak ani nemusíš moc krmit. Chce to vědět, kde chytat, ale to Ti neporadím. Návazce bych volil jemnější a boilie třeba taky menší velikosti, i když pokud chceš chytit pořádný macky, tak se neboj dát klidně 20mm průměry i teď 😉 .

                              OK, díky moc. Jakou příchuť a značku boilies by jsi teď volil? Kolik tak KG na na těch pár dní? Jakým způsobem krmit? Fakt netušim 😕

                              #258627
                              Fit
                              Správce

                                Uff, nevím sám, těžko radit 🙄 . Když jedu na známý revír, tak volím to, s čím mám dobré zkušenosti z minulých let. Asi bych vzal jednu masovou a jednu sladkou příchuť. Když jedeš na 3 dny, tak by mohlo stačit pár kilo, záleží na velikosti té vody, kde budeš chytat a taky na tom, kolik budeš mít záběrů. Když kapři půjdou, tak bych krmil víc a pokud by nebyly záběry, tak spíše míň. Na nějaké pelety je asi ještě studená voda, protože v nich je hodně oleje a ten se ve studené vodě blbě uvolňuje (jedině nějaké pelety do studené vody, jestli něco takového je). Zkusil bych to boilies i půlit při krmení. Boilies třeba s nějakou hrubší strukturou (ptačí zob?), aby se to lépe uvolňovalo do vody.

                                Konkrétní příchuť nebo značku asi neporadím. Zjara mám hodně rád Scopex (ale to celoročně já, moje oblíbená příchuť 🙂 ). Zkus třeba hledat na stránkách výrobců boilies nějaké jarní boilies… Já se letos chystám až poslední týden v dubnu na kapry a tam si beru Scopex + Oliheň-krab od Václavíka a taky budu krmit vařenou kukuřicí.

                                Jo, ještě mě napadlo, nemusela by být špatná taky nějaká obalovací pasta (těsto) na boilies. To by mohlo na atraktivitě hodně přidat teďka zjara 😉 .

                                #258628
                                V.S.
                                Účastník

                                  Najdoloezitejsie bude ryby lokalizovat.Aspom u nas na rybnikoch niesu ryby natolko aktivne aby si ich dokazal prilakat krmrnim.
                                  Minuly tyzdem som chytal na jednom malom rybniku kde je dost hlboka voda a vsetky zabery prisly z plitciny zo zatoky kde je 1 az 1.5m vody.Par kamosov chytalo v hlbsej vode a nemali ani zaber.Ryby sa do zatoky chodili zohrievat a aj napriek tomu ze som ich po kazdom zabere vyplasil netrvalo dlho a boli tam zas.Keby som ich tam nevycihol neviem ako by som pochodil. Tym chcem povedat ze ak tie ryby nenajdes budes to mat tazke. Dobrym pomocnikom ti bude obalovacia pasta alebo PVA s malimi peletami (1-4mm) preliate tekutou potravou.

                                  #258629
                                  Weider
                                  Účastník

                                    [quote=”V.S.”]Najdoloezitejsie bude ryby lokalizovat.Aspom u nas na rybnikoch niesu ryby natolko aktivne aby si ich dokazal prilakat krmrnim.
                                    Minuly tyzdem som chytal na jednom malom rybniku kde je dost hlboka voda a vsetky zabery prisly z plitciny zo zatoky kde je 1 az 1.5m vody.Par kamosov chytalo v hlbsej vode a nemali ani zaber.Ryby sa do zatoky chodili zohrievat a aj napriek tomu ze som ich po kazdom zabere vyplasil netrvalo dlho a boli tam zas.Keby som ich tam nevycihol neviem ako by som pochodil. Tym chcem povedat ze ak tie ryby nenajdes budes to mat tazke. Dobrym pomocnikom ti bude obalovacia pasta alebo PVA s malimi peletami (1-4mm) preliate tekutou potravou.

                                    Děkuji za radu. Problém ale je, že netuším jak lokalizovat rybu ve vodě když nemám loďku se sonarem.

                                    #258630
                                    Fit
                                    Správce

                                      [quote=”Weider”]
                                      Děkuji za radu. Problém ale je, že netuším jak lokalizovat rybu ve vodě když nemám loďku se sonarem.

                                      No, to bude asi těžké. Nejlepší je, když budeš vědět, že z toho určitého místa vytáhla v poslední době nějaká ryba. Můžeš se zeptat ostatních rybářů, pokud poradí… Případně zkus krmit na dvou nebo třech místech a pak podle záběrů, je to těžké…

                                      #258634
                                      Weider
                                      Účastník

                                        Tak už jsme se rozhodli kde budeme rybařit. Berounka 1 v jedné zátoce, budem mít možnost si ještě předem zakrmit. Potřeboval bych poradit, jaký boilies teda zvolit a jaké množství? Co je teď nejlepší na jaře? Máme krmit i kukuřicí? Děkuji

                                        #258636
                                        Fit
                                        Správce

                                          Kukuřicí podle mě určitě nic nezkazíš, kapři vařenou kukuřici milují a já s ní mám na řekách výborné zkušenosti (a myslím, že určitě nejen já). Kukuřice klidně hodně a boilies tolik nemusíš. Ta kukuřice ty kapry krásně přitáhne 😉 . A můžete pak třeba zkusit i chytat na řetízek z kukuřice… Nevím, jak moc ta řeka je široká a kolik tam je kaprů, ale klidně bych tam hodil třeba 2x10l kýbl plný vařené kukuřice a pěkně rozházet na větší plochu 😉 . Boilies podle financí, nemusíš to přehánět. Třeba kilo od každého druhu (vzal bych dvě příchutě, jednu masovou a jednu sladkou). Moc bych si s tím hlavu nelámal, když tam budou kapři, tak to bude brát na všechno si myslím. Já moc na ty příchutě tolik nevěřím (jen výjimečně), podle mě je důležitá lokalizace kapra. Od každé příchutě třeba zakrm kilo před lovem. Jestli můžeš víc, tak klidně i víc. Ale jak říkám, ta kukuřice Ti ty kapry přitáhne a pak budou žrát všechno a můžeš chytat na boilies.

                                          A jestli chceš horký tip na jarní boilies, které mi velice dobře fungovalo vždy, tak toto: Boilies Losos-Sardinka – http://www.carpservis.cz/1/?tree=4

                                          Je to zakázková výroba a bez konzervantů, je to sice asi dražší boilies, ovšem funguje výborně a nachytal jsem takhle na to třeba 5 kaprů bez předchozího krmení čímkoliv (jenom s krmítkem). Na krátkodobé chytání je velice účinné. K tomu třeba vezmi něco jiného, třeba ten můj oblíbený Scopex. Jinak asi už tam nestihneš objednat zakázkovou výrobu, protože to chtějí dopředu, ale najdeš tam to boilies i konzervovaný určitě někde. A nebo kup něco jiného. Já zkrátka hodně chytám na Václavíka, takže můžu poradit akorát s boilies od něj. Tohle je jen takový tip ode mě 😉 .

                                          PS: Dávej bacha, aby vás při tom krmení nikdo neviděl, protože jinak to může nějaký “dobrák” zasednout a už si tam nezachytáte…

                                          #258637
                                          Weider
                                          Účastník

                                            Děkuji moc za rady. Boilies uvažuji koupit 5kg, na těch pár dní to snad stačí (+ pár kg kukuřice). Rád bych asi zkusil Mikbaits, jen nevim jakou příchuť zvolit. Vždy mi bylo řečeno, že takhle na jaře je lepší sladká příchuť. Uvažuji o tomto, jakou příchuť by jste volili?

                                            http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/trvanlive-boilie/multibait/ak-ananas-n-ba.html

                                            Nebo LK Baits Economic, ale s tím nemám žádnou zkušenost, mikbait už jsem zkoušel a s kvalitou jsem celkem spokojený.

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 174)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.