Re: Výběr teleskopického prutu na kapry

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Výběr teleskopického prutu na kapry Re: Výběr teleskopického prutu na kapry

#264378
Fit
Správce

  Chiméra určitě dobrá volba a do začátku budeš mít úplně v pohodě sestavu. Pokud umíš chytat na jemné nářadí, tak to na kapráky bez problémů zvládneš 😉.

  Vlasec si asi vyber okolo té třicítky, což je na kaprařinu standard. Záleží, kde chytáš, pokud tam, kde jsou vázky nebo mušle a hrozí uříznutí, tak je lepší trochu silnější. Já mám na jedněch prutech 0,33 a na Labe používám 0,36 + ještě samozřejmě šokovku. Raději než šňůru použij na šokovku nějaký silný vlasec (já rád použivám čiré barvy), průměr 0,40 – 0,60mm (pokud budeš nahazovat).

  Za sebe můžu doporučit vlasec Fin Raider, zatím (používám letos na všech prutech) jeden z nejlepších vlasců, co jsem kdy měl:

  https://www.chytapust.cz/Vlasce-1595/Fin-Vlasec-Raider-bronz

  https://www.lovkapra.com/wp-content/uploads/2018/08/raider.jpg” />

  Dělá se i ve fluo zelené, na barvě v kaprařině nezáleží, stejně máš na konci posledních x metrů šokovku. Fluo vlasec má samozřejmě výhodu v noci.

  https://www.chytapust.cz/Vlasce-1595/Fin-Vlasec-RAIDER-oxidgreen

  Ohledně montáží máš tady na webu celou sekci Montáže, takže se můžeš inspirovat, začal bych pro začátek něčím jednodušším, v jednoduchosti je síla a postupem času můžeš experimentovat