Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264995
Luba
Účastník

    Lukasduko:
    Otázka je co vlastně aminokomplexy jako takové obsahují. Některé výrobky stylu “smícháme nějakou esenci, tekutou potravu a doředíme to csl” jsou vlastně taky aminokomlexy. Výrobci zpravidla (až na světlé vyjímky např. Krmiva Hulín) složení neuvádějí neboť to je jejich výrobní tajemství. Záleží na tom nakolik budeš věřit že je to dobré a to zjistíš jedině tak že budeš zkoušet. Samozřejmě že přední výrobci mají vyšší ceny a asi také lepší suroviny. Něco také stojí laborka a testování což se včetně “image” na cenách projeví.
    Osobně jsem dlouho hledal aminokomplex který by mi vyhovoval a postupně jsem se dostal k tomu že ani dvě po sobě jdoucí balení nejsou stejné. U některých komplexů nevěřím ani náhodou že obsahují to co výrobce uvádí, nebo je to prostě nějak naředěné dodatečně, což asi nebude dělat výrobce. Ne že by to nechytalo ale odmítám za takovou věc platit.
    Takže vlastně zbývalo jediné řešení a to namíchat si něco sám. Zezačátku to jistě nebylo ideální ale aspoň vím co si tam dám. Takže za mě je lepší když si do boilí dám nějakou tekutou potravu nebo víc druhů v kombinaci, esenci, esencionální olej, tekutý rybí protein a trochu csl v rozumném dávkování (většinou jsou dávkování doporučená) a mám jistotu. Samozřejmě jsou i další “dobroty”co se dají přidat a dá se také laborovat v dávkách podle toho co na to ryby.
    Takže suma sumárum je to spíš o tom ke kterému výrobku získáš důvěru, ale ani ta nemusí být trvalá, stačí že něco dojde a použije se náhražka….