Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#256814
basnak
Účastník

    Luba: Je to asi tak rok a něco, (nevím přesně) kdy po mě chtěl jeden pan. ing po e-mailu, jak přesně vyrábím tu fermentovanou kukuřici (kluci semnou ani chytat nechtěli jak jim to smrdělo). Odpověděl jsem mu ze zkušeností, ve kterých jsem chytal kapříky i když ostatní spíše byli mrzutí bez záběru. Něco si z toho vzal, na něco jsem zase přišel já. I tak mi to nedalo a začal jsem zkoušet vyrábět věhlasné “CSL”, ale spíše jsem ho začal aplikovat do boilie než do krmítkových směsí. Je jasné že se mi nikdy nepodaří vyrobit stejná surovina jak se prodává v obchodě a na internetu. Ale i tak, jsem si odzkoušel to, že ostatní kolem mě byli bez záběru a já nějaké ty záběry od kapříků od 50-55cm měl. Což bylo pro ně strašně frustrující, pač oni by je brali s přehledem. Minulý rok na začátku sezony jsem psal (v rubrice “tohtoročné ryby”), o jarní chytačce. Byl jsem vyzván jedním kamarádem (domácím na té vodě), že mě přechytá v počtu kapříků na feedru. Samozřejmě jsem nemohl nic nechat náhodě a tekutou potravu z kukuřice jsem si musel udělat. V počtě 1:12 jsem odcházel hladový dom – z toho jsem mu ještě půjčil směs, ať si chytne kapříka. Do 2min. ho měl v podběráku a uznal, že tentokrát nemohl vyhrát.

    Za prvostvořitele v ČR, nebo spíše za první distributory se považuje fy SBS baits http://www.sbsbaits.cz/sbs-baits-tekuta-potrava-corn-steep-liquoer-csl-1l-346

    K tomu rybímu preteinu: Když jsem začínal si mýchat své tekuté složky tak jsem bral R.Protein od JT. Pak podle dostupnosti a spíše podle financí jsem začal brát R.P. od JPS-baits. No a teď momentálně si to kupuji od fy. Vasr.cz
    Ale nelze říct od jaké firmy mi to nejlépe šlape, nebo šlapalo. Vždy a pokaždé, mi to fungovalo. Takže teď momentálně na tuhle sezonu používám tekutý rybí protein od Vasru. Záleží jen na tobě co je pro tebe cenově přijatelnější.