Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#259835
Luba
Účastník

    Zadar: Pokud už máš aršídovou moučku zapracovanou do boilí asi žluknutí značně omezíš ne? Možná snad k němu dochází na povrchu koulí a na mraženkách asi vůbec ne. Některé ostatní složky (tekuté) obsažené v boilí také účinně zamezí štěpení tuků. Nevím co Tě vede k doměnce že vzniká kyselina máselná, ale budiž, nehodlám tu zavádět odborné diskuze. Spíš bych se bál rozkladných bakterií…
    Jedno je ale jisté, pokud si např. budeš kupovat ořechové boilís sáhneš radši po zatuchle smrdutém, nebo po tom co bude krásně vonět oříšky? Já vím, ryba to vidí poněkud jinak, ale mě se ekluje sázet do vody s prominutím šunt a plíseň a to nejen kůli rybám. Před nějakou dobou bylo dokonce ořechové boilies ve Francii naprosto zakázané pro ohrožování kvality vody.
    Ale to jsem drobet odbočil. Pokud Ti to chytá a používáš to v rozumném množství (což jsem si u Tebe naprosto jist) je to dobré.
    Zkus si otestovat rozdíl mezi voňavým a zatuchlým boilis a asi zjistíš, že bude poměrně velký rozdíl ve velikosti chycených ryb. Mohu Tě ubezpečit že to není vyčtené.