Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263520
Jenonyrson
Účastník

    Zdar. Hale ten můj komentář neměl bejt nijak útočnej, jestli si ho tak pochopil? Po dlouhý době sem našel místo kde se někdo baví o výrobě a doufal sem že se dočtu něco co nevím. Jak řikáš ty, když se nedaří od začátku tak je to odrazující. Znám to taky, taky sem nějak začínal 🙂. Tím spíš je pro začátečníky tenhle recept špatnej. Kdo jezdí na delší výpravy a chce chytat hlavně větší kapry tak to pozná. Určitě nejsem přesvědčen o všech mejch názorech, ale o to hlavní o co v domácí výrobě jde, je vyrobit si nařvanou kouli která bude kaprovi dávat hodně živin, a přitom jí bude krásně trávit. To jediný ho přece donutí naše boilí žrát dál a znova??? Sem přesvědčenej že kapr pozná vcelku rychle že kulička kterou sežral jeho tělu nic nedává. Neřekl jsem že tvoje kulička kaprovi uškodí, to vůbec ne, ale vezme si jich pár a pak bude dlouho trávit, a ryba která tráví pomalu začne žrát znova až za delší dobu přece, a na tví krmný místo se vrátí bůh ví kdy( jen selskej rozum) . Známej co válí koule opravdu dlouho a je v tom moc dobrej řiká: Ber to vždycky podle sebe, když sníš něco co špatně trávíš, bolí tě břicho, tak si to přece nepůjdeš dát za tři hodiny znova??? Možná že to jednou zopakuješ, ale podruhý už fakt ne. Tenhle názor je podle mě při celkový rybařině moc důležitej. Tak zkusim tvůj recept trošku upravit jo 🙂 ( ber to jen jako úpravu aby ta koule vůbec k něčemu byla, hlavně z dlouhodobého hlediska lovu kaprů na jednom místě, jinak když půjdeš na pár hodin k vodě tak se na tu tvojí kuličku určitě dá udělat záběr, záleží jak to navoníš ) Krupice 150g, Rybí moučky Krill 100, Halibut 80, LT 120g, Sojovka moučka 100, ( místo glutenu ) Albumin 50g, Klíčky 100g, řepková moučka 100g, Sušené mléko 100g, Kvasnice 50g, Rybí protein 20g,Betain ( bez týhle složky nemá vůbec cenu dělat koule, nestojí skoro nic) 20 až 50g . Vajec zhruba sedum, ale to je u každý směsi idividuální a musí se to nejdřív zkusit, nikdo neuválí poprví směs přesně tak, jak jí hodil na papír. To je upravená tvoje směs, ne to co dělám sám.