Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#263526
Luba
Účastník

    Jenonyrson:
    No pokud si spočítáš výživovou hodnotu, množství proteinů a stopových prvků v jednotlivých komponentech tak jsme na tom zhruba podobně. I když to je vlastně všechno bráno jen průměrně. Co se týká vitamínů, sacharidů a ostatních prvků, tak jsi na tom podle tabulek lépe. Jenže o tom to vlastně je. To je ta práce na “vytunění” směsky plus samozřejmě chuťové stimulátory a tím se dostává práce na tom aby to šlo dobře šoulet zcela na okraj, ale je to také důležité, že. Tohle je všechno pouze a jenom o suché směsi. U tekutých složek je všechno jinak a bez testování by to dokázal odladit snad jen pánbůh.
    Tu Tvojí 333 směs určitě dělat nebudu už proto že by si kapr asi roztrhnul požeráky kdyby to chtěl ukousnout při tom množství albuminu. Ale vidíš že i to je pro začínajícího boiliesáře přínosem, protože se dozví že se to nedá jen tak do směsky nasypat protože množství jednotlivých komponentů je důležité. Já jsem si dlouhou dobu vytvářel takové tabulky kolik tam čeho jde průměrně dát a jak to ovlivňuje počty a rychlost záběrů a kolik je v tom třeba proteinů, jakou to má pojivost a td. Je toho hafo a myslím že ještě zdaleka nejsem ani v půlce vědění.
    Samozřejmě se můžeš na mě obracet kdykoli jako každý a pokud budu vědět pomůžu a nebo se nad tím zamyslíme spolu a to by v tom byl čert!
    Jo a jak jsi psal že bez Betainu není pořádná koule, tak sice dávám betain do komplexu, ale nedoporučuju použít návod z popisu betainu kde se říká že čerstvě uvařené boilies se má betainem zasypat. On se totiž rozpustí a patrně povrch koule uzavře nebo co.. Předloni odskoušeno na několika revírech že na ty samé koule na které to normálně jezdilo po zasypání betainem nebyl záběr celých 10dní…