Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264533
vena
Účastník

  [quote=Luba post_id=12740 time=1547391672 user_id=85]
  vena:
  K té základní směsi mám jen malinkou připomínku. Asi bych vynechal kuku. moučku (nebo jí ubral) protože vysušuje těsto a přidal nějaký ptačí zob, nebo třeba mleté konopí a tak podobně (tak asi 50) pro lepší uvolňování atraktantů. Koule budou nadýchanější. Mám totiž pocit že budou mít snahu při vysušení praskat. Potom by asi nebylo od věci o těch 50 zvednout krupici (lepší je semolina) kvůli pojivosti. Játra do suché směsi samozřejmě sušená, čerstvá do vajec.

  U tekutých složek nepoužívej dip (je vhodnější až na hotové koule před chytáním), olej je v pořádku a může ho být i víc, klidně až do 50ml (do chladné vody je lepší zazimovaný), co se týče aminokomplexu tak BCCA je určen pro lidi sportovce. Ryby mají trochu odlišné trávení, takže je vhodnější aminokomplex pro ryby (např od Nikla, JetFish nebo jiných výrobců, je jich hafo), dávkování podle návodu výrobce (zpravidla to bývá kolem 50ml na kilo směsi). Můžeš si i rovnou vybrat příchuť a není pak nutná esence. Vajec odhaduji tak 10 – 12 na kilo směsi.

  Pro začátek je to dobrý a časem to určitě vylepšíte. Ať už svým aminokmplexem, esencionálními oleji, nebo chuťovými stimulátory, extrakty a tak podobně. Teď jde především o to aby se to dobře šoulalo a slušně to chytalo. Dobrá suchá směs je základ a pořádně jí “dotunit” není jednoduché. Pak už se dá experimentovat v tekutých složkách a přizpůsobovat se revíru, počasí i chuti ryb.

  Ať se daří!

  Ahoj,zdravíme,děkujeme za přípomínky a skusíme to poupravit a uvidíme co a jak,jen k té esenci,nedávat vůbec do vajíček? Ještě bychom měli dotaz ohledně 2 druhů esenci,třeba ananas-monstr crab,nebo švestka-blec peper,jak to udělat? jo ještě ,dávame do vajíček melesu,může být ,dávali jsme tak od oka poradte kolik na kilo směsi,děkujem