Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264771
Luba
Účastník

    Kdysi dávno jsem tu založil (a tak se koukněte) téma “Aminokomlexy” https://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=3&t=503 s tím že se podělíme o zkušenosti při výrobě a sestavování aminokomplexů, ale buď o těch věcech málokdo ví nebo se nikomu prostě nechce prozradit jak to dělá. U profesionálních výrobců se tomu ostatně ani nedá divit protože je to živí a za dobrým aminokomplexem se leckdy skrývá i několik let práce a testování. No ale jsou i firmy které si s tím hlavu nelámou a klidně smíchají “něco” a klidně to prodávají důvěřivcům v pěkném obalu. Než člověk přijde na to že je to v podstatě jen smíchané CSL s nějakou esencí odevzdá jim pěkné peníze. Netvrdím ale že si nezachytá protože to je základ aminokomplexů.
    Aminokomplexy obsahují několik základních tekutých komponentů jako CSL, předtrávené tekuté potravy, betain, rybí protein, GLM, játrové výtažky, esence, esenciální oleje, sladidla, ostatní extrakty a spoustu dalších prvků. To všechno se musí sladit v dávkách tak aby to ryby co nejvíc lákalo. No a taky aby jim to dodalo co potřebují pro dobrou kondici a zdravý růst i když to už pro běžné chytání bez velkých krmných kampaní není až tolik důležité.
    Míchání komplexů by mělo proběhnout v určitém pořadí komponentů aby se dobře rozpustily a smíchaly. Důležité je i skladování hotových komplexů nejlépe v chladnu a bez světla aby nedocházelo k znehodnocení a rozkladu obsažených aminokyselin.
    No myslím že jsem vám už dost zamotal hlavy ale ve skutečnosti pro naše běžné potřeby by mělo stačit to co napsal tester Mikbaitsu Dasty:
    Pokud si namixuje člověk AK – Tekuté játra, Tekutý Robin Red, Pivovarské Kvasnice, Esenciální Olej, Esenci, Podle teploty vody Olej, bude to chytat. Tekuté potravy klidně tři druhy. Dle mého názoru to musí stačit.