Re: Výroba boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Výroba boilies Re: Výroba boilies

#264795
Luba
Účastník

  Techyyy759:
  Recepty bych viděl celkem v pořádku, je vidět že tohle fórum přece jen je k užitku. Nějaké malé změny bych přece jen doporučil ale hlavně jako vždycky je potřeba vyzkoušet radši na malém množství.
  Takže ten první recept:
  50 g ve směsi je vhodných pro extrakty, rozpustné proteiny a obecně pro chuťové stimulátory. V případě řepkové moučky by tam nebyla skoro cítit a tak bych dávku zvednul na 100 g. Zato glutenu bude stačit 50 g protože i semolina ho obsahuje hodně. Vajec bude potřeba spíš těch 10. Jinak tekuté složky jsou pro začátek v pořádku pokud nechceš použít hotový aminokomplex. Oleje by mohlo být klidně i 30 – 50 ml ale není to nezbytné (uvidíš jak bude těsto vláčné). Ale co je nezbytné je rozpuštění betainu ve vejcích a tekutých složkách (ten určitě do suché směsi nepatří). Možná i pro rozpustné proteiny by to bylo lepší.
  Druhý recept:
  Možné bude potřeba trochu víc semoliny aby se dařilo těsto asi nejspíš na úkor mléčného proteinu. Pozor na syrovátku, je to urputné lepidlo a těch 50 g je poměrně dost. Betain opět do tekutých složek a sladidlo vzhledem k dávce melasy asi nebude potřeba ale pár kapek NHDC to určitě snese.
  Počítej s tím že nikdy úplně nesedí suchá směs s tekutými složkami co do množství, takže do tekutých složek zvolna přisypávej suchou směs až bude těsto akorát.
  Kdyby byly problémy tak se ozvi. Ať se daří