Konzervace boilies

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Konzervace boilies

  • Toto téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel karbi32 a poslední změna proběhla před 10 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
  • Autor
    Zápisy
  • #253639
    jancik
    Účastník

      Caute, cital aj pocul mnoho o konzervace boiliesu ale nikdy mi to nejak nic nedalo…..zaoberam sa teraz sulanim boilies a kedze je este do pravej sezony pre mna este dost casu (statnice na fakulte v Brne) zaujimalo by ma ake vy mate s tym skusennosti – ci uz s konzervaciou v soli, cukre, zavaranie, mrazenie…dakujem caute

      #253643
      Black pepe
      Účastník

        Ja osobne gule nekonzervujem a stáva sa že tie čo neminem na jeseň potom celú zimu skladujem zavesené v pivnici v saku pri kotle a kedže sú tvrdé ako kameň a sú v suchu vôbec neplesnivejú,,nemám s tým problém 😉 😉

        #253644
        Fit
        Správce

          Já souhlasím s Pepem, taky se mi už mnohokrát stalo, že vydrží v poho, když jsou na vzduchu. Jinak samozřejmě dávám do mrazáku, pokud bych chtěl uchovat nějakou svou výrobu ;). Poslední dobou ale chytám na hotové boilies, takže tohle tolik neřeším.

          Jinak nevím, zda jsi četl, ale tady máš dva články z tohoto webu, třeba ti přijdou vhod:

          Konzervujeme boilies bez chemie

          Netradiční konzervace boilies

          #253645
          basnak
          Účastník

            Zdravíčko. Ono konzervace boilie lze už při sestavování směsi ovlivnit. Některé suroviny obsahují více konzervantů a tím se směs daleko méně kazí.
            Jinak jak už si tady uvedl konzervační varianty jako je zasypání solí, zavařování lze úspěšně provádět. Několikrát jsem četl na netu jak tyhle varianty používají. Ovšem člověk na to musí mít místo a na zavařování čas. Já osobně jsem po celé roky používal s úspěchem mražák. Nakoupil si sáčky se zipama a po půl kg mrazil, částečně ze sáčku odsál vzduch, aby se mi tam tolik nekondenzoval. Jenže i zde člověk je doma omezován, mražák není nafukovací a letos jsem donucen boilie sušit. Z minulého roku mám pár kuliček v pytli a v pohodě jsou usušené. Hlavní je přísun vzduchu, žádná vlhkost. Pak při zpětném použití a z atraktivnění není problém boilie zalít tekutou potravou a nechat ji nasát.
            Co by mohl být problém, tak jsou různí broučci, kteří dokáží boilie provrtat skrz na skrz a udělat si z boilie palác (po vhození do vody by ti plaval) . Ale tohhle by mohlo hrozit z delšího přechovávání (víc jak 2 roky).

            #253656
            Nevy
            Účastník

              Ja pouzivam toto http://www.pelada.sk/komplexreal1/konzervacna-latka-na-boilies/ Nemam najmensi problem s plesnou, navyse boilies necham vysusit tak ze su ako kamen. Potom nechytaju plesen.

              #253659
              basnak
              Účastník

                [quote=”Nevy”]Ja pouzivam toto http://www.pelada.sk/komplexreal1/konzervacna-latka-na-boilies/ Nemam najmensi problem s plesnou, navyse boilies necham vysusit tak ze su ako kamen. Potom nechytaju plesen.

                Nevy, jakou to má chuť ta konzervační látka, nemá ji hořkou?

                #253671
                Nevy
                Účastník

                  Basnak tak to ti nepoviem nekostoval som to 😀 😀 Ale na zaberoch sa to nijako neprejavilo. Ved napokon aj v hotovkach mate konzervanty a rybam to nevadi. Vonu to nema ziadnu, to viem 😀 Tusim ma nieco podobne aj Mikbaits.

                  #253742

                  boili delm česneku , tuti fruti , vanilkoveho cukru ,

                  #261225
                  karbi32
                  Účastník

                    Ahoj, asi to tady už někde bude ale je tady toho tolik že se radši zeptám,
                    Poraďte mi jak zakonzervovat boilli když ho nechci mrazit a rád bych přes zimu něco nakoulel a nerad bych aby to zplesnivělo nebo něco takovýho děkuji.

                    #261226
                    Fit
                    Správce

                      Karbi32: Ahoj, Tvoje téma jsem sloučil s tímto stávajícím starším, aby tu nebyly dvě stejná 😉 . Jinak tady v tomto tématu máš nahoře několik odkazů na články a i zkušenosti od ostatních,takže stačí projet.

                      Pokud nechceš mrazit, tak spolehlivá metoda je, že to usušíš. Bude to pak tvrdé jako kámen, ale na krmení to nevadí, spousta rybářů na to i chytá (já jsem taky pár ryb chytil na úplně vytvrdlé boilie). Další možnosti máš popsaný tady v těchto článcích, na které už je i odkaz výše: Konzervujeme boilies bez chemie, Netradiční konzervace boilies.

                      #261227
                      zadar
                      Účastník

                        zavaření do sklenic a nebo sůl, to jsou pro mě 2 metody konzervace na které nedám dopustit. V poslední době spíše ta sůl, nedá to tolik práce.

                        #261228
                        karbi32
                        Účastník

                          [quote=”Fit”]Karbi32: Ahoj, Tvoje téma jsem sloučil s tímto stávajícím starším, aby tu nebyly dvě stejná 😉 . Jinak tady v tomto tématu máš nahoře několik odkazů na články a i zkušenosti od ostatních,takže stačí projet.

                          Pokud nechceš mrazit, tak spolehlivá metoda je, že to usušíš. Bude to pak tvrdé jako kámen, ale na krmení to nevadí, spousta rybářů na to i chytá (já jsem taky pár ryb chytil na úplně vytvrdlé boilie). Další možnosti máš popsaný tady v těchto článcích, na které už je i odkaz výše: Konzervujeme boilies bez chemie, Netradiční konzervace boilies.

                          Já ti mockrát děkuji a prostuduji to 🙂

                        Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (celkem z 12)
                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.