Krátkodobá kaprařina – Podlesí

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Krátkodobá kaprařina – Podlesí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 28)
 • Autor
  Zápisy
 • #255231
  Katsushiro
  Účastník

   Omlouvám se, nechce se mi to celé přepisovat, prosím, podívejte se tady 😉
   http://chytej.cz/forum/4690/kratkodoba-kaprarina-podlesi/
   P.s.: Už používám i nastražování mimo háček 😀

   #255232
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    no myslím, že na to jdeš dobře 😉 . Pokud ti jde o menší kapry a začínáš, tak doporučuji chytat takto s krmítkem, viz. můj článek: S krmítkem na kapry. Je to asi nejlepší způsob, jak nachytat spoustu kaprů různých velikostí (převážně ale těch menších). Jinak ty krmné granule jsou opravdu dobré, viz. můj článek: Vynikající krmítková směs na kapry. Můžeš ale použít jakoukoliv směs, například kupovanou.

    Jako nástrahu bych ti doporučil používat měkkou kukuřici (z konzervy, nebo speciální rybářskou ze skleniček, případně si ji uvař do měkka sám). Taky je dobré, kdyby jsi si mohl nějaké místo u vody pravidelně krmit. Určitě by to nějaké kapry přitáhlo a pak by jsi měl pravidelné úlovky. Stačilo by alespoň, kdyby jsi si to pěkně prohodil alespoň před lovem. Zkus jeden prut nahodit jenom kousek od břehu a proházej to několika hrstmi kukuřice + můžeš přidat koule z krmné směsi.

    Chce to zkoušet a ono na to přijdeš, to se neboj 😉 . Pokud chceš chytit kapra, tak je třeba zvolit takovou nástrahu, kterou tolik nežere bílá ryba, která to většinou najde dřív a tak nemůžeš chytit kapra. Ta kukuřice na vlasu je opravdu super. Nachytal jsem tak stovky kaprů… S tvým revírem zkušenosti nemám, bydlím kousek od Jihlavy.

    Jinak pokud chceš ulovit většího kapra, tak je dobré to krmítko vypustit. Jako nástrahu například peletu nebo boilie. Zase je ideál někde předem krmit. Můžeš ale použít například PVA materiály a házet do míst, kde kapry předpokládáš, že se nachází. Krmítko totiž přitahuje menší ryby a vezmou to obvykle dříve než velký a zkušený kapr, ten už je mnohem opatrnější. A chce to každopádně trpělivost a postupně získáš zkušenosti…

    Tak ať se ti daří! 😎 😉 Klidně se ptej dál, jedu sice na dovolenou teď, tak tu asi 10 dní zřejmě nebudu, ale ostatní ti tu jistě budou radit dál. Případně já potom ještě 😉 .

    #255233
    Katsushiro
    Účastník

     Může se místo kužílku s gumou nad krmítkem použít normální krmítko se zabudovanou trubkou anebo je účinnost snížena?

     Řepkové semínko jsem již koupil, u granulí nemám nejmenší ponětí, kde bych je sehnal, nevíte někdo? 😀

     #255234
     Fit
     Správce

      Jasný, je možné použít jakékoliv průběžné krmítko. Používám taky ty klasické s PVC trubičkou uprostřed. V tom problém není… 😉

      Co se týká těch granulí, tak stačí navštívit nějakou prodejnu krmiv pro zvířata. Ale ne všude to mají. V komentářích pod tím článkem, co jsem dával odkaz o tom lidé píšou, kde se to dá sehnat na internetu. Je ale možné použít jakoukoliv jinou směs. Existují kupované varianty v pytlících, které se dají sehnat přímo v rybářských potřebách. Případně lze sehnat kukuřičný šrot a udělat si vlastní směs, dá se do toho šrotu přidat spousta věcí, od strouhanky, pšeničných klíčků až pro všelijaké moučky či semínka. Každý má svůj osvědčený recept 😉 . Pro úplné začátečníky bych doporučil raději něco koupit a pak to jenom smíchat s vodou.

      #255235
      Katsushiro
      Účastník

       Super 😎

       Navštívil jsem 3 prodejny, nemají ani v jedné, tak si říkám, že než to seženu, alespoň pro dnešek zůstanu u původního krmiva – Lorpio extra carp (zuřivě doporučované jedním známým, ačkoli včera rovněž neúčinné:-D). Mám doma kilo řepky, tak si říkám, že to smíchám, to by mohlo pomoci, ne? Na samotné místo lovu bych pak vnadil jen kukuřicí, ať tam najedou větší ryby… Je to dobře?

       #255236
       CT Sazan
       Účastník

        čau, taky jsem v tomhle tápal, a stále ještě tápu ale myslim si, že v tvém případě není problém v krmení. Kdybys tam dal to nejdaržší a nejlepší co je, tak tě to ryba neveme, když k tomu nepřijede … Tvůj problém bude buď v lokalizaci, nebo je tam těch kaprů dost málo, nebo přemnožení bílé ryby, aspoň si to myslim. Kdyby ti kapři mezi 45 – 60 cm nalezli tebou popisivanou sestavu tak ji vezmou…. Zkus se zaměřit na lokalizaci ryb a taky počasí… Mě se t krátkém chytáí letos docela osvědčilo, jezdit na revíry, kde prostě vim, kde mam kapry hledat, v mém případě jsou to dvě vody. Nechytám teda žádné trofejní kusy ale na jeden den je dobrý každý kapr… Zatim ahoj

        #255237
        Katsushiro
        Účastník

         Obávám se téhož 😀 . Nicméně na mnou zmiňovaném místě opravdu kapři jsou, rybáři je tu chytají během celého dne, k večeru pak přezbrojí na lehko a loví amury 😀 . K tomu mě napadá další dotaz – jak nastražit cca 1/3 rohlíku na háček velikosti 2/0? Mám dojem, že je háček příliš malý na to, aby se v tlamě amura zachytil, přitom ostatní tak loví úplně bez problému (sory, že se to netýká tak úplně kapra 😉 ).

         #255238
         CT Sazan
         Účastník

          Tak to sem nikdy nezkoušel, ale háček bych zvolil velikosti 6, a udělal bych dlouhej vlas a prošít rohlík pomocí jehli a zafixovat zarážkou, možná by nebylo špatné ho jen na krátkou dobu namočit do nějakého dipu nebo atraktoru ale nikdy sem to nezkoušel…

          Ještě, jestli je tam rybáři chytají tak se zkus zeptat jak a na co. Možná se dovíš něco užitečného ale spíš ne…

          #255239
          Katsushiro
          Účastník

           To mě taky napadlo, asi to zkusím.

           Co se týče jiných rybářů, ptal jsem se, ale určitě víš sám, jak to vypadá, borec ukáže sestavu, řekne něco o rohlíku a konec 😀

           #255240
           CT Sazan
           Účastník

            I to je dost, já na všechny z vysoka seru …. Zvláš´t na masaře 😆 . Nevim no, zkus ještě CSL pelety od Visionů nebo K nikla do PVA sáčku nebo punčochy, nebo třeba 3XL pelety od K. Nikla.
            PS: nejsou zrovna nejlevnější tak mi potom nenadávej že to nefungovalo 😀

            #255241
            Fit
            Správce

             [quote=”Katsushiro”]K tomu mě napadá další dotaz – jak nastražit cca 1/3 rohlíku na háček velikosti 2/0? Mám dojem, že je háček příliš malý na to, aby se v tlamě amura zachytil, přitom ostatní tak loví úplně bez problému (sory, že se to netýká tak úplně kapra 😉 ).

             To nevadí, amuři jistě ke kaprařině patří také 😉 . Jsou to krásné ryby. Co se týká toho lovu z hladiny, tak to je v pohodě. Dříve jsem o tom tady také psal, viz. tyto články:

             http://www.lovkapra.com/montaze-pro-lov-kapru-45/
             http://www.lovkapra.com/lov-z-hladiny/

             Doporučuji větší ostrý háček. Ideální je ten rohlík nebo kostku chleba prošít. Třeba dvakrát prošiju kůrku chleba háčkem, jakoby to protáhnu vždycky ven a pak zase dovnitř. Háček potom nechám na volno ve střídce a nebo klidně úplně volný na boku. Funguje to bez problémů… Jakoby takhle jednoduše, ale háček nechávám volný, ne jak na obrázcích:
             http://www.lovkapra.com/image/200602261007_hladinam.jpg” />

             http://www.lovkapra.com/image/obr/200608091113_kotvena.jpg” />
             Takhle je to ideální, olovo se potopí na dno, potom povolíš vlasec a rohlík nebo chleba to vynese k hladině. Pak už jen prut do vidliček, můžeš dát třeba předního policajta a čekáš až to vezme. Často to vezme také kapr 😉 .

             #255242
             Katsushiro
             Účastník

              Oba moc díky za odpovědi, večer zajdu a pak poinformuju, jak jsem pokročil 😀

              #255243
              Katsushiro
              Účastník

               Tak včera už lepší, 5 cejnů a 1 amur (po zuřivé instruktáži vedlesedícího, výměnou za půjčování metru 😀 ). Záběry od kapra asi 2, jeden jsem nezasekl, druhý kapřík bojoval jako blázen a asi po 5ti minutách se mi vypnul u břehu:-D.

               Jinak mám zlepšení na lov na lehko, pointa je v tom, že olůvko visí, na asi 15cm dlouhém průběžném návazci (u nás je dost bahna, takže při chytání s olovem přímo na hlavním vlasci nejsou vidět záběry), na konec udice se nepoužívá dakron, ale stále normální vlasec (dakron je dost měkký, dělalo mi to potíže při záseku) a háček se prošije rohlíkem a pak se do něj zabodne tak, že je vidět jen ramínko souběžně s povrchem rohlíku (když je háček volně, amuři to jen “ozobávali”).
               Doufám, že to alespoň trochu pomůže 😉

               P.s.: Mám dojem, že se objevilo více záběrů a zabral i ten kapr po přidání řepky do krmení, je to možné? 😀

               #255253
               Katsushiro
               Účastník

                Tak předevčírem kapr a 3 amuři, po nadlehčení nástrah už se to nekoupe v bahně a kapři na to hned reagují jinak:-D

                #255276
                Fit
                Správce

                 [quote=”Katsushiro”]Tak předevčírem kapr a 3 amuři, po nadlehčení nástrah už se to nekoupe v bahně a kapři na to hned reagují jinak:-D

                 Tak to je fajn 😉 . Jinak řepku kapři milují 😎

                 #255315
                 Katsushiro
                 Účastník

                  Od té doby jsem tam chytil ještě cejny a pár amurů, nicméně kapra už ani jednoho… Po dlouhé době jsem ale potkal bratrance – zapáleného kapraře, který mi radil, ať se při lovu menších kaprů nezatěžuji krmítkem a kdovíjakou směsí, že on loví tak, že přijde, navnadí kilem kukuřice a čeká (s občasným prokrmením další hrstí), sestava klasika, háček, olůvko na polopevno – ryba se sama zasekne…

                  Může to být lepší než tahle “polověda” s krmítkem? 😀 A jak dlouho mlže trvat kaprům na 3ha rybníku aby to kilo kukuřice našli? P.s.: řepku bych do toho dal trochu taky 😀

                  #255316
                  CT Sazan
                  Účastník

                   Za jak dlouho to najdou? Na to nei vůbec ednoduchá odpověď, možná vůbec neexistuje… Může to bejt den tejden, měsic nebo taky nikdy. Rozhodně bych se jim snažil jít co nejvíc naproti, vnadění ” nazdařbůh” většinou moc nefunguje. Ale taktika to nemusí být špatná . Tu řepku tam napal určitě… klidně i ten krmelec si myslim…

                   #255317
                   Katsushiro
                   Účastník

                    Místo mám vytipované hned vedle zóny kde už se nesmí chytat – řekl bych, že je to nejlepší pozice z celého rybníka… Krmítkové směsi už příliš nevěřím, místní tam sypou kde co a kapři už to nechtějí žrát, některé dny nežerou ani cejni, což už je fakt krize 😀 . Proto si myslím, že může být lepší tohle, když budu vnadit jen čistým partiklem…?

                    #255318
                    CT Sazan
                    Účastník

                     Jo ještě, zkus Hybrid pelety od Nikla, ty jsou ta toto jak dělaný, ani vnadit s nima moc nemusíš 😀 Ale podle mýho názoru při krátkodobym chytání neni v tom, že by ti ryby jezdili kolem montáže a nebrali, zádrhel je v tom, že to ani nenajdou tak to nemůžou vzít… Chce to fakt vědět, kde je hledat a z vlastní zkušenosti vim, že na rybníku z dnem připomínajicim lavor a přístupnym ze všech stran, kde neni čeho se chytit je to dost složitý…

                     #255319
                     CT Sazan
                     Účastník

                      [quote=”Katsushiro”]Místo mám vytipované hned vedle zóny kde už se nesmí chytat – řekl bych, že je to nejlepší pozice z celého rybníka… Krmítkové směsi už příliš nevěřím, místní tam sypou kde co a kapři už to nechtějí žrát, některé dny nežerou ani cejni, což už je fakt krize 😀 . Proto si myslím, že může být lepší tohle, když budu vnadit jen čistým partiklem…?

                      Tý zony, kde se nesmí chytat by se dalo určitě skvěle využít, bejt na tvym místě, tak si zajdu do tý chráněný zony a naházim si tam ten partikl a z toho tvýho místa si to tam potom hodim, jestli to pujde. To by mohlo fungovat. Halibut pelety taky nejsou špatný na tohle období , ano nejsou moc drahý, k tomu partikludát třeba půl kila halibutek by nemuselo bejt zlý…

                     Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 28)
                     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.