[RADA] 2x Prut + naviják (kolem 15-20t)

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky [RADA] 2x Prut + naviják (kolem 15-20t)

  • Toto téma obsahuje celkem 37 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Weider a poslední změna proběhla před 13 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 38)
  • Autor
    Zápisy
  • #255616
    Weider
    Účastník

      čaute, rád bych si nechal od vás poradit jaký si vybrat prut a naviják 2ks do 15t čistě na kaprařinu (3lbs – 3 dílný) …nejvíc mě láká naviják Shimano LC nebo Fox Stratos FS ale zajimaji me i jine moznosti…jinak ohledne pruty fakt nevim jaky jsou fakt kvalitni. poradne prosim. diky 🙂

      PS: uvažuji i o Daiwa Infinity X 5000 BR 🙂

      #255617
      Carper_Andrew
      Účastník

        Shimano LC je classa. A pruty ? Skús prúty od Jet fish tento rok sa v testoch umiestnili na brondzovej priečke ale oni robia dvojdiely.. ALe myslím si keď super udica tak dvojdiel , faktory ako sila prenášaná na udicu , vačši vykon pri nahadzovani …

        #255624
        Weider
        Účastník

          no ja si zrovna koupil novou tazku na pruty, takze bohuzel nemuzu jinou velikost…a od jet fish nic poradnyho neznam, chci nejakou fakt classu…co se umistilo na 1 a 2 miste ? pridejte se do debaty nekdo dalsi at spravne vyberu 🙂 diky 😉

          #255626
          Fit
          Správce

            Ahoj,
            no já bych ti rád poradil, ale fakt nevím, co ti doporučit. Nějak se v tom poslední dobou už ztrácím. Těch modelů je mnoho a těžko vybrat to nejlepší v dané ceně. Myslím, že v té ceně určitě nějaké solidní najdeš. Asi bych ti doporučil vyzkoušet si ty pruty naživo, aby jsi si je mohl osahat.

            Ale tak třeba ti někdo zkusí doporučit něco konkrétního 😉 .

            #255628
            Weider
            Účastník

              [quote=”Fit”]Ahoj,
              no já bych ti rád poradil, ale fakt nevím, co ti doporučit. Nějak se v tom poslední dobou už ztrácím. Těch modelů je mnoho a těžko vybrat to nejlepší v dané ceně. Myslím, že v té ceně určitě nějaké solidní najdeš. Asi bych ti doporučil vyzkoušet si ty pruty naživo, aby jsi si je mohl osahat.

              Ale tak třeba ti někdo zkusí doporučit něco konkrétního 😉 .

              no ja nejspis objednam pres net 😀 takze spis chci poradit neco zarucene kvalitniho a nejlepe novyho…zadnej poradnej obchod v praze kde je vysoka kvalita a nestoji moc neznam, urcite neco existuje ale proste jsem takovy obchod jeste nepotkal. co mas treba ty za pruty ? nechci koupit zadnou močku 😀 ! nevim upřímně kde se jinde poradit než tady 🙂 🙁

              #255630
              Fit
              Správce

                Tak já mám staré dvoudílné 3lb Shimana Hyperloop, za které už se docela začínám stydět 😉 , ale nejsem náročnej a nikdy jsem s nimi neměl problém. Přesně takové se už určitě nevyrábí. Vydržely už hodně a až je zlomím, tak koupím jiné.

                Loni na podzim jsem si kupoval levné trojděličky na malinkou řeku, co chodím a s těmi jsem taky spokojen, viz. zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=9&t=186&p=2019&hilit=mivardi#p2019

                Až jsem z toho dost překvapenej za ty peníze. Na pár hodin k vodě to určitě stačí. Dnes už jsou i ty levné docela kvalitní a není to to, co to bejvalo ze začátku, když začínaly být děličky v módě.

                Být tebou, tak zkusím nějaké Shimano nebo nějakou podobnou “snad kvalitní” značku. Cenu takovou, na co máš zrovna finance. Já myslím, že i ty Alivia nemusí být špatné. Ale nechci kecat, dlouho jsem žádné pruty z nových řad nedržel v ruce a těžko říct. Ale asi bych se toho nebál.

                Případně třeba dražší Shimano Speed Master: http://www.parys.cz/prut-shimano-speed-master-2.php?_ShopSearch%5BSearchType%5D=0

                #255631
                Weider
                Účastník

                  Diky moc. Mrknu na to, ale koukam, že kvalitní pruty jsou hlavně 2 dílný jak už tu někdo zmínil, mam takový problem – za prvé ta taška a za druhé nemám auto, jednou jsem do te své tašky (130cm) dal 2 dílny 3,60m, po cestě na ryby jsem je několikrat skoro zlomil 😀. Jak to děláte vy ? Auto nebo máte pořádněj bágl ?

                  Mě osobně se líbí třeba tento prut:
                  http://www.nikl.cz/p734-mack2-origine.php
                  …ale tu značku moc neznám a je 2 dílný 🙁

                  Fite jaké máš navijáky ? Nějakou radu k nim bys mi dal ? Nebo myslíš že Shimano LC bude ta pravá volba ?

                  #255632
                  Fit
                  Správce

                    Jinak skoro by mě ta volba prutů taky zajímala, kdybych se časem rozhodoval něco kupovat, tak abych věděl, co se komu osvědčilo 😉 . Jak říkám, je toho prostě moc v ceně 2000-5000,- Kč za prut a těžko se v tom orientovat, když to člověk nemá šanci porovnat.

                    Jestli někdo máte odkazy na ty testy apod., tak klidně je sem hoďte, rád se na ně taky podívám. Další možností je investovat mnohem více peněz a nechat si prut třeba postavit na míru, ovšem to se musí chtít a mít na to peníze.

                    PS: Ještě jsem si vzpomněl, že myslím CT Sazan tady z fóra má nějaké děličky od Shimana (ale nejsem si jistej). Řekl bych, že je tady vždycky vychvaloval. Ale nechce se mi to teď tady na fóru hledat 🙂

                    #255633
                    Fit
                    Správce

                      Navijáky mám Staré SPRO a taky mi ještě slouží staré dobré Zebca Topic (jestli se nepletu v názvu a číslo si taky nepamatuju). Navijáky asi v zimě budu taky pořizovat, protože už pokukuji taky po nových a ty staré nechám do náhrady. Jsem zvyklý na baitrunnery, tak asi určitě nějaké.

                      Asi zatím mými favority za velice pěkné peníze jsou:

                      Tica Abyss TF 9007
                      SPRO Super Long Cast LCS 460
                      Okuma POWER LINER 865

                      Případně jít do nějakého Shimana, ale tam už to stojí více peněz. I když asi by se dalo sehnat taky už za dobrý peníze. Určitě si projeď téma, které zde založil basnak před nedávnem (pokud tedy chceš baity) viz. : Baitrunnery – přehled.

                      #255634
                      Weider
                      Účastník

                        No jestli mi vyjdou peníze, a vše bude OK tak váhám mezi Shimano LC a Daiwa Infinity X 5000 BR…Daiwa je jaky vyrobce ? Japonsko ?

                        Ohledne prutu jsem ale velice nejistý a fakt nevim, musím se tu na fóru poradit ještě ohledně tripodu, signalizátorů, vlasce a swingeru…prostě komplet výbava 🙂

                        PS: ten basnakuv prehled je velice hezkej, ale nepise tam hodnoceni nebo tak 😀 takze stejne mi to moc nepomuze

                        #255636
                        Fit
                        Správce

                          DAIWA MADE IN JAPAN 😉 Určitě jsou Daiwy velmi kvalitní a dobré navijáky. Často lidé váhají, zda Shimano nebo Daiwa. Jo, ten přehled navijáků je zatím bez zkušeností, ale bude dobré, když tam občas někdo nějakou zkušenost napíše. Čas ukáže 😉

                          #255637
                          Weider
                          Účastník

                            V navijacich mam uz celkem jasno 😀 …Ted jen ty pruty no, nejlepe 3 dilne a nebo 2 dilne ale poradit jak je prepravovat 😀 …Daiwa dela pruty ? Potrebuji aby sem do tohoto tematu naskocil nekdo kdo se v nejnovejsich kaprarskych prutech fakt vyzna a poradil by mi 😀 🙂

                            #255638
                            Fit
                            Správce

                              [quote=”Weider”]V navijacich mam uz celkem jasno 😀 …Ted jen ty pruty no, nejlepe 3 dilne a nebo 2 dilne ale poradit jak je prepravovat 😀 …Daiwa dela pruty ? Potrebuji aby sem do tohoto tematu naskocil nekdo kdo se v nejnovejsich kaprarskych prutech fakt vyzna a poradil by mi 😀 🙂

                              Jasný no, s přepravou je vždy problém. Máme naštěstí velké rodinné auto, kam se to vejdou i dvoudílné. Ale do mé Corsy se to teda určitě nevejde, takže jsem rád, že mám i třídílné 🙂 .

                              Asi zkus nějaké trojděličky, když to nemáš jak přepravovat. Nelámal bych to přes koleno, je to prostě kompromis.

                              Jinak možná počkej, až se ti tady k tomu vyjádří lidé jako MartinLK, dasty carp nebo Black pepe. To jsou lidé, kteří tomu rozumí určitě více než já a mají otestované i lepší kousky 😉 . Jen nevím, jestli najdou tady toto téma…

                              Třeba MartinLK si teď nedávno pořídil tyto exkluzivní pruty: Pruty Retro Bamboo.

                              #255640
                              Weider
                              Účastník

                                No tak to doufám, že toto téma najdou. Ten prut Retro Bamboo je úžasnej, bral bych ho hned, ale je trochu mimo mou cenovou kategorii 😀 .

                                #255641
                                Fit
                                Správce

                                  [quote=”Weider”]No tak to doufám, že toto téma najdou. Ten prut Retro Bamboo je úžasnej, bral bych ho hned, ale je trochu mimo mou cenovou kategorii 😀 .

                                  Jo, mimo mou cenovou kategorii zatím taky 🙂. Jinak zrovna v tom tématu psal CT Sazan, jestli jsi si všiml o těch prutech Shimano Beastmaster AX Specimen. Třeba zde i s cenou: http://www.vltava2000.cz/uhabakuka/goodsdetail.asp?strGoodsID=500100000020

                                  Ale jsou to zase dvoudíly 🙂 , nevím jestli se dělá i třídílná verze, zkus hledat na netu… Věřím tomu, že tyhle pruty budou dobrý.

                                  #255642
                                  Tooomer2
                                  Účastník

                                    Pokud mohu svou troškou do mlýna, tak děličky jsem řešil stejně jako Ty, chtěl jsem 3-dílné, ale bylo mi kolegou vysvětleno, že 2-dílné mají lepší akci, lépe si vychutnáš zdolávání ryby, snáze se skládají (pokud máš třeba mastné ruce od oleje, je kolikrát mazec rozdělat jeden spoj) a vůbec jsou prostě lepší, takže jsem koupil Ultimate Bionic Carp 12ft 3lbs a jsem maximálně spokojený. Můžu vřele doporučit.
                                    Je fakt, že to není moc skladná záležitost, ale pořídil jsem na ně jednoduchý futrál s pevnou podélnou výstuží, vejdou se tam 3 děličky i s navijákem, asi za litr (výrobce teďka nevím) a je to celkem v klidu. Pokaždé sice při příjezdu k vodě navazuji, ale to mi nevadí, beru to spíš jako rituál…nevím jak to dělají ostatní…těch pár minut mě nezabije.. Do auta se tak nějak vejdou, mám sedan, takže napříč a spolujezdec buď trošku sklopí hlavu nebo sedí vzadu 😉 Minulý rok jsem koupil příčníky a šup s prutama na střechu a je pohoda. Přitáhnu gumovým pavoukem a je… při delší cestě obalím celé pouzdro potravinářskou fólií, aby nebylo moc špinavé od hmyzu atd.. vše bez problému… Jen na kole by to asi neklaplo 😆

                                    Navijáky mám zatím Okumy, protože už jsem toho kupoval víc a bylo třeba někde slevit, kde to pak půjde snadno vyměnit, takže jsem raději koupil dražší stojan a hlásiče a navijáky jen tak, aby se neřekelo, ale právě řeším něco lepšího, protože to fakt nejde…. Pokud na to máš prachy, nic neřeš a jdi do SHIMANO LC, mít na ně aktuálně tu “devítku”, tak nepřemýšlím ani minutu…nojo…ale nemám, tak přemýšlím…

                                    Hodně zdaru, šťastnou ruku a “ohnutý klacky” 🙂

                                    #255647
                                    Weider
                                    Účastník

                                      to Tooomer2: diky za radu, uvidim no, kdyz brat ty 2 dilne tak to chce poradnej bagl a kdybych bral 2 dilny tak asi beru od Foxe ale jeste nevim…poradte nekdo dalsi, nesmim si prece koupit sracku…ohledne navijaku jsem se rozhodl asi pro Daiwu Infinity X 5000 BR to je patřičné dělo…k tomu pruty kolem 3t a bude to…stojan asi tento : http://www.carpproduct.cz/jsa/stojan-na-pruty-tripod-alu-cs-3243 a signalizatory bych bral http://www.lkbaits.cz/rybarske-potreby/hlasice-swingery/fox-micron-m2.html …nejvic potrebuji poradit s tema prutama, to se fakt nemuzu rozhodnout a hlavne nevim jaky atd.

                                      #255655
                                      Weider
                                      Účastník

                                        po delším skoumání na internetu, co se za jakou cenu prodává a co vypadá dobře, mě celkem zaujali tyto pruty od foxe…

                                        http://www.sportcarp.cz/obchod/pruty/kaprove-pruty/warrior-elite.aspx

                                        máte s nimi někdo nějakou zkušenost ?sice jsou 2 dílné ale asi si pořídím nový batoh 😀

                                        #255678
                                        CT Sazan
                                        Účastník

                                          Já mam první sezonu shimano beast master 2,75 lbs a shimano ultegra XSB a jsem s nima naprosto spokojenej

                                          #255686
                                          CT Sazan
                                          Účastník

                                            Tohle by se ti taky mohlo líbit . . . Mít ty prachy tak bych do nich šel . . .

                                            http://www.nikl.cz/p888-leon-hoogendijk-black-power.php

                                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 38)
                                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.