Tica Scepter GTX 9000 vs Shimano Ultegra

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Tica Scepter GTX 9000 vs Shimano Ultegra

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 40)
  • Autor
    Zápisy
    Fit
    Správce

Mick: To Tě ty Ultegry teda přišly na krásný peníze 😉 . Na tu brzdu by se mi asi taky blbě zvykalo. Mám radši klasický baitrunner a nebo i jen přední brzdu, u těch mých Dolphinů jsem si už zvykl, že to utáhnu 😉 .

Mick
      Účastník

Nebýt to za ty prachy tak žádný šimáno nechcu, za ty prachy co zato tady chtějí to nestojí 😉

Fit
        Správce

Jo, tak kdybych měl nabídku jako Ty, tak bych do nich taky určitě šel. V zahraničí asi budou levnější no, nepátral jsem po tom. Jsem zatím naprosto spokojen s Dolphinama od Ticy. Až doslouží, tak se uvidí 😉 .

Mick
          Účastník

Já mám ještě ty Abyssy a spokojenost na ty roky makaj jak hodinky. Já furt na jaře špekuloval co na ty nový pruty až jsem dostal z německa zajímavou cenu na ty Ulegry proto sem to dál neřešil 🙂

[quote=“kubánec“][quote=“Fit“] Someone wrote:

občas překlapnu bait a ten se hned nepřepne.
            kubánec: Ale Tica Scepter nemají baitrunner, takže jsi ho nemohl ani přepínat 😉 . To máš asi jiné navijáky. Nemáš spíš Tica Abbys?
            Pardon,pardon 😈 Vidiš,vim značku,ale model jde už mimo mě 😳 Jsou to tica sportera,teď jsem vyštrachal krabičku,do auta se mi nechtělo 😉
            tica sportera ale nejsou surfove navijaky jako scepter… ja je mam a jem maximalne spokojen.. scepter je kvalita za rozumnou cenu .. shimano je kvalita plus kvantita za cenu o dost vyssi… a hlavne dnes se vse vyrabi jako spotrebni zbozi.. ty casy jako byly se shimanem big baitruner jsou davno pryc mam je do dneska a nikdy je nedam pryc a porad si drzeji i na bazarech svou cenu…

Vylda
            Účastník

Řeknu ti to takhle jestli chceš platit za značku viz. Shimano a nebo ne, tyto navijáky jsou totiž úplně stejné. Když si koupíš Sceptery tak nebudeš sklamaný ja osobně je mám.
              Za zbytek peněz si můžeš koupit třeba lepší pruty nebo ostatní vybavení 😉

V.S.
              Účastník

[quote=“Vylda“]Řeknu ti to takhle jestli chceš platit za značku viz. Shimano a nebo ne, tyto navijáky jsou totiž úplně stejné. Když si koupíš Sceptery tak nebudeš sklamaný ja osobně je mám.

Prosim ta ako si prisiel na to ze tie navijaky su uplne rovnake ? Shimano poziva uplne ine technologie ako Tica. Mam Ultegry mam aj Navi aj Nexavy a ked som si ich v obchode porovnaval s Ticou vzdy som tam rozdiel nasiel. Keby som nic ine neporovnaval skus si aky hladky maju chod navijaky od shimana a aky ma tica (aj ked na raz tolko lozisk) . Netvrdim ze tie Sceptery niesu dobre navijaky ale rozhodne niesu take iste ako Ultegry. Kazdy nech sa sam rozdodne ci je ochotny si priplatit.

Fit
                Správce

Souhlasím s tím, co napsal přede mnou V.S. Navijáky Tica Scepter (Dolphin, Abbyss) nejsou vůbec špatné, za tu cenu je to jedna z nejlepších voleb, ale Ultegry jsou prostě o třídu jinde. Jde to poznat už při prvním držení v ruce a zatočením kličkou 😉 .

Rozhodně bych šel do ticy, také je mám 3 sezony a jsem absolutně spokojený, Shimano si myslím že už není to co bylo, jak už tady někdo psal tak dnes se vše vyrábí jako spotřební zboží a dát 5000 kč za něco co se za tři sezony vysipe to fakt né…..nejsem tak bohatej abych kupoval shimano…je pravda že chodí hezky (měl jsem ho v ruce) ale můžu klidně říct že znám lidi kteří shimano koupily a už by nikdy znovu do shimana nešly….starý shimana jsou držáky a to je podle mě i případ ticy scepter, protože jsou to staré modely kterým trochu utekla doba a proto se prodávají v cenové relaci ve které se jim jiný naviják nevyrovná!!!
                  To je jen můj názor tak doufám že mě shimaňáci teď neukamenují, za mě nový naviják od shimana nikdy!!!

nazdar ja uvazujem na tou tica scepter gtx alebo gtb sak to je to iste len maju ine farby asi si ich kupim na novu sezonu 2014 ake mate skusenosti a poznatky stymito navijakmy dajte vedet budem rad diki

Dave: Jestli Tě ukamenujem tak jedině za ty hrubky 😆 😆 😆

peacemaker
                  Účastník

mám od loňska Sceptery. letos se mi začaly dost kroutit vlasce (awa-shima camo quatro 0,30mm). vyvážim i nahazuju,ze začátku se mi to nekroutilo,teď je to hrůza.nevím čím to je,lidé kolem mi ale říkaj, že právě tou Ticou. Má s tím někdo zkušenosti?

Vylda
                    Účastník

[quote=“V.S.“][quote=“Vylda“]Řeknu ti to takhle jestli chceš platit za značku viz. Shimano a nebo ne, tyto navijáky jsou totiž úplně stejné. Když si koupíš Sceptery tak nebudeš sklamaný ja osobně je mám.

Prosim ta ako si prisiel na to ze tie navijaky su uplne rovnake ? Shimano poziva uplne ine technologie ako Tica. Mam Ultegry mam aj Navi aj Nexavy a ked som si ich v obchode porovnaval s Ticou vzdy som tam rozdiel nasiel. Keby som nic ine neporovnaval skus si aky hladky maju chod navijaky od shimana a aky ma tica (aj ked na raz tolko lozisk) . Netvrdim ze tie Sceptery niesu dobre navijaky ale rozhodne niesu take iste ako Ultegry. Kazdy nech sa sam rozdodne ci je ochotny si priplatit.
                      Ano nejsou stejné ale přesně jak psal Dave Shimano už není to co bývalo.Je sice furt o třídu víš, ale proč platit 5000,- když můžu mít naviják, který mi poslouží řeknu obrazně 10 let za 2000,-. Nevím kdybych měl tu možnost si koupit Ultegru tak si ji koupím ale nemám peníze abych si kupoval tak drahé navijáky. To si myslím já. Ale je to na každého rozhodnutí 😉

tak pani dufam ze sa nesklamem pri tych scepterech gtx dobre ze maju dve cievky plitku a hlboku to ma na nich tiez presvedcilo uz sa tesim ked budem na ne tahat rybu 10kg 😀 😀

Jurdy
                      Účastník

Tak já mám sceptery a jsem s nimi spokojený až na pár malicherností, které v tuto chvíli ještě nejsou tak podstatné. A to je, že když povolím brzdu tak při jízdě nebo když šponuju swingery a pak povolím silon z cívky se mi o kousek brzda přitáhne. Ne takovým způsobem, který by ohrozil pruty ve stojanu, ale třeba se brzda pootočí cca o půl cm. A druhá věc je, alespoň si to myslím, pokud to tak není tak budu rád za nové informace, že ta rolnička by mohla být opravdu lepší. Mám stejný problém s kroucením vlasce jako peacemaker. Zaznamenal jsem to až ke konci sezóny. Dal jsem nové silony tak uvidíme jestli se zkroutí dříve nebo zase až po sezóně. Myslím, že by za těch mých loňských cca 30 kaprařských vycházek ty vlasce neměly být pokroucené. Jinak jsou to dobré navijáky za ty peníze. Mám na ně letos pár pěkných úlovků a neměl jsem s žádným problém. Největší jeseter 125 cm a odhadem tak 15 kg ale je to hrubý odhad váhu jsem neměl. Boj to byl ukrutný a naviják poslouchal. Takže toť moje postřehy. Ještě jim dám jednu sezónu a pak se uvidí 😉

Myslím že tady asi nemá cenu řešit poměr cena výkon, ale po zkušenostech s shimanem poslední dobou dost vad v materiálu kliček, nejeden kamarád už to reklamoval a nechával opravit za nemalé peníze. Osobně vlastním tica scepter gtx 9000 a nemůžu si ty mašinky vynachválit, robustní, rychlej, silnej naviják, jen brzda by mohla bejt citlivěší ale jde o zvyk, každopádně konstrukčně je naviják za tyhle peníze zatraceně předimenzován a bude dost dlouho sloužit i při těžké kaprařině.

Honza Slaminka
                        Účastník

nečetl jsem celou diskuzi, ale tuto sezonu jsem odchytal se sceptery gtx, jsou to na svou cenu velice dobré stroje!!! ale nyní pořizuji ultegry, ale staré XT….

tak pani sceptery su doma uz len navinut vlasec ultima naviazat naporak 35 a ist k vode neskor dam vedet ako sluzia 😉 😉

NAZDAR este som nebol pri vode ale uz som navinul vlasce trochu ma sklamali ze su neni rovnomerne navite od brzdy je taka mensia jamka potom to je v celku rovnomerne a potom sa to pri konci zdvihne co vi nato ???

[quote=“CT ELITE“]NAZDAR este som nebol pri vode ale uz som navinul vlasce trochu ma sklamali ze su neni rovnomerne navite od brzdy je taka mensia jamka potom to je v celku rovnomerne a potom sa to pri konci zdvihne co vi nato ???
                          Mrkni pod cívku jestli tam není někde skovaná podložka na hřídeli. Podložku oddělat, vlasec přemotat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 21. až 40. (celkem z 40)
                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.