Ubytování na Vranovské přehradě?

Úvod Diskuze Ostatní fóra Nezařazená témata Ubytování na Vranovské přehradě?

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 11 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Zápisy
 • #259156
  karlos
  Účastník

   Ahoj, jaké ubytování doporučíte pro rybáře na Vranovské přehradě? Našel jsem tuhle chatku http://www.turisticky.net/chata-u-lesa-vranovska-prehrada ale radši si nechám poradit.

   #259157
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    když píšeš na kaprařském fóru, tak předpokládám, že Ti jde o lov kaprů, že? Já Vranov znám docela dobře za ta léta, co tam jezdím. Musím říct, že na kapry to není nijak lehká voda. Z toho odkazu, co jsi poslal, tak přesně nejde vidět, kde se ta chata nachází. Jestli by jsi chytal někde ve Švýcarské zátoce (což je pod obcí Štítary), tak na kapry rovnou zapomeň 🙂 . Respektive na nějaké trochu větší kapry. Loni jsem tam byl týden na chatě a odjeli jsme předčasně domů, neboť se tam nedal chytit větší kapr jak 40cm. A nebylo to tím, že to neumíme. Podle místních tam ani žádní větší nejsou a nikdo je tam nechytá. Byli to jen čerstvě nasazení jedinci (v hojném počtu), kteří jenom čekali na to, až odplavou někam pryč do přehrady a nebo je tam sežere nějaký větší dravec. Jiní kapři se tam podle domorodců nevyskytují. Ta Švýcarská zátoka je hodně hluboká a pro kapry tam není nic zajímavého. Je to tam spíše na dravce. Na kapry bych tam už nikdy nejel, byla to chyba.

    Na Vranov bych jel na kapry asi jenom do oblasti zvané Penkýřky a nebo někam na Farářku. Obojí ale podle mě spíše v jarním období, kdy je dost vody a ještě se člověk musí trefit na správné místo. Kam na podzim nevím, nejsem až takový znalec, ale na té farářce by to možná mohlo jít. Nahoře na Penkýřkách asi nebude moc vody a to prej jdou ryby s proudem. Jinak ten Vranov je celkově spíš fajn voda na lov dravců (sumec, štika, candát, bolen). S kaprama je to tam těžký… Já tam chytil solidního jen jednoho, a to 76cm a 8kg.

    Letos na konci dubna jsem byl v této chatě: Rybářská chata Tuluška

    Týden lovu na boilies na 4 pruty (já + táta), krmili jsme poctivě a neměli jsme za týden ani jeden záběr od kapra! Takže totální propadák a znechucení. Jinak chata na ryby luxus…, dno tam je taky čisté a pozvolné. Asi jsme se netrefili do ryb nebo nevím, ale neviděl jsem nic chytit ani ve vedlejších chatách, a to krmili boiliesem taky. Asi zřejmě člověk musí trefit dobu, kdy tam ti kapři proplouvají, pak to chvíli bere a pak zase x dní nic.

    Další chaty na Vranově třeba tady: http://www.rybarskadovolena.cz/tag/vranov/

    Tak snad jsem Ti trochu pomohl, ale jak říkám, Vranov není lehká voda na kapry a pokud to tam dobře neznáš, tak bych Ti spíš tuhle vodu ani nedoporučoval… 😉. Sám zvažuju, jestli tam vůbec ještě někdy pojedu na kapry… Ale jsou tam, viz. třeba tyhle články od člověka, kterého znám: http://www.lovkapra.com/ma-laska-vranov-1-dil/

   Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
   • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.