Úprava kukuřice

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Partikly Úprava kukuřice

 • Toto téma obsahuje celkem 34 odpovědí. Do diskuze (12 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel hokej a poslední změna proběhla před 9 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 35)
 • Autor
  Zápisy
 • #258963
  WhooooO
  Účastník

  ahoj chci začít doma vařit kuku a chci se zeptat jestli je nějaký speciální druh na ryby protože u nás prodávají kuku v obchodě ale je mořená tak nvm jestli ji můžu použít……

  #258964
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  neměl by v tom být problém. Už jsem na tu mořenou několikrát taky chytal i s ní krmil a bylo to v pohodě. Nezaznamenal jsem žádný rozdíl oproti nemořené… 😉

  #258965
  WhooooO
  Účastník

  já se právě bojím jestli v tom nemůže být něco co by jim uškodilo… ale tak snad ne 🙂)

  #259527
  tatnda
  Účastník

  kukuřici kupuji v obchodě pro zvířectvo,zrovna dnes jsem zavařoval 3 kg kukuřice na další rok,možná ještě letos vyrazím….uvidíme,mrazy udeřily.Jestli můžu nastínit recept,tak jsem kukuřici naložil na necelé tři dny do vody,kterou jsem dva až tři krát za den měnil,pak hodinu vařil,dával do sklenic a přidával med,melasu česnek,anýz s melasou a 15 minut v hrnci zavařoval při teplotě 80-90 st.C.mám 10 sedmiček a hafo skleniček od přesnídávky a atd.tak na chytání na jednu vycházku.Snad se to povedlo,zatím víčka drží a snad se nic nezkazí.Melasy jsem dával tak abych zakryl dno skleničky a zbytek zalil vodou z vývaru nebo pokud mi kukuřice ještě nabobtnala,tak jsem ji vyndal a dolil chybějící obsah melasou a zavařil…..při vaření se mi odpařila nějaká voda a kukuřice ve sklenici mi pak vycucla vodu a nabyla,tak jsem před zavařením nějakou ubral a dolil melasou.

  Přílohy:
  #259528
  Fit
  Správce

  tatnda: To vypadá moc dobře 😉 . To by si skoro zasloužilo i pěkně zpracovaný článek i s fotkami, rozhodně dobrý nápad i s tou melasou. Taky jsme dřív občas pár sklenic zavařili. Poslední dobou už ale používám na krátkodobé vycházky levnou sterilovanou kukuřici, plechovka je tak akorát na jedno chytání na malé řece. Na vlas dávám buď řetízek z kukuřic a nebo pelety.

  #259913
  tatnda
  Účastník

  tak chlapi marná snaha 😡 …všechny flašky začaly kvasit,tak jsem to sesypal do kelímků od jogurtů a dal v sáčcích do mrazáku,kapři budou na jaře opilí 😆 …vodu to chce asi častěji měnit a nezavařovat v té co byla poslední,ale znova přelít a dlouho sterilizovat…. chtělo by to nadpis přepsat na úpravu kukuřice a dávat sem recepty,co na to admin?

  #259914
  zadar
  Účastník

  Dříve jsem také zavařoval a potýkal se s tím, že mi to nedrželo, chce to zavařovat alespoň hodinu při plném varu a druhý den opakovat, jako když se zavařuje maso. Je to docela pracné, nevím, jestli se to vyplatí, když plechovka v tescu stojí asi 15 Kč.
  Jinak ale ty skleničky co se nechytili, jsem tenkrát nechal být, krásně to v tom překvasilo a rybám to chutnalo víc, než to nezkvašené a vydrželo to pěkně dlouho.

  #259917
  tatnda
  Účastník

  mám to taky nakvašené a v mražáku,tak doufám,že ryby na jaře ožeru :mrgreen: . V obchodě je to za babku,ale většinou je kukuřice měkká a má uřízlé prdelky,za které to nejlépe drží na háčku. Uvidím jaké budou další nápady s kukuřicí. Melasu budu přidávat asi už do vody,když kukuřice bobtná na druhý-třetí den,pak ji podle potřeby dovařím a budu to dávat do krabic od mléka nebo džusu do mrazáku. Na zakrmení rybáři používají zkvašenou kukuřici, že až ruce pálí. Tak s melasou by to mohla být dobrá změna, taky jsem dával anýz, česnek. Tak komu se kukuřice podařila zavařit, dejte recept. 💡 kaprům zdar

  #260232
  tatnda
  Účastník

  zdar rybářky a rybaři. Tak jsem to při těch mrazech nevydržel (včera ráno minus 18) a začal zase experimentovat s kukuřicí. Prostě mě svrbí prsty a už bych vyrazil k vodě (stihl jsem to letos dvakrát,ale bez úspěchu). Kukuřici jsem namáčel dva a půl dne a dvakrát propláchnul vodou, aby moc nekvasila. Pak vařil na mírném plameni třičtvrtě hodiny a kupodivu kukuřice měkká a nepopukala. Možná detail, vsypal jsem ji do vařící vody, ikdyž voda hned vařit přestala, možná to nějaký vliv má. Mám ale pocit,že je to použitou kukuřicí, prostě záleží na stáří a druhu. Dnes si zajdu koupit stejnou, nějaké to kilo, je krásná a dobou vaření překvapila, pár zrnek jsem snědl a byla sladká. Tak do zásoby nebude škodit. Po vychladnutí, asi hodinku, jsem ji začal dávat do nádob, ve kterých ji šoupnu do mrazáku a zaléval melasou a zbylou vodou z vaření. Nechci dělat reklamu, ale melasa jak med, Rasl ji tady nabízí a podle fotek poznáte, že to není žádná voda. Uvidím,co to udělá když to ještě nasákne vodu s melasou a zamrazím to. Doufámm, že se nerozsype nebo nepopraská. Trochu kukuřice mám ve flašce zalité melasou, jen tak na zkoušku bez další úpravy.

  Přílohy:
  #260234
  Fit
  Správce

  tatnda: No podle fotek to vypadá vážně pěkně. Navíc s tou melasou, to si kapři smlsnou 😉 . Jinak já když vařím kukuřici na větší výpravy, tak dělám ve velkém hrnci na ohněm (normálně nad ohništěm a udržuji mírný oheň). Doba vaření jak kdy, záleží asi na kukuřici, ale jakmile vidím, že některá zrníčka začínají praskat, tak to zhruba sundávám z ohně. Pak to mám ještě namočené ve vodě a normálně s tím krmíme a kaprům chutná taky 😉 . Ta melasa je určitě dobrý nápad, kapři milují sladký 😉 .

  #260235

  co se mě nejvíce osvedčilo s kukuřicí- nechat den namočenou poté uvařit cca 45 minut jak je kukuřice uvařená nasypu jí do kýble kde mám i řepku ta se rovnou spaří dosypu kýbl at ho mám plnej kukuřicí tak 70% zbytek dolít vodou nechat vychládnout prmýchat řepku s kukuřicí nalít do kýble jednu valašskou kyšku a dvě hrsti cukru- potrava pro kvasinky.Kýbl zacpeme deklíkem at se do něj nedostane vzduch mušky a podobná havět.takhle vám vydrží kukuřice celej rok bud ve sklepě nebo klidně v pokojové teplotě.v kýblu se vám na povrchu začně dělat bílá plíseň( mléčná) ta spůsobí to že se tam už něudělá ta hnusná černánebo zelená nebo šedá . Proces se jmenuje fermentace.Na začátku jara si navařím kolem pěti kůblu 25kg má jeden a vydrží mě to celej rok.

  #260236
  voda.p
  Účastník

  Ahoj,nejsem žádný specialista na partikly,ale nebylo by lepší tu melasu rozmíchat s vodou při namáčení před vařením?Asi by ji kukuřice do sebe natáhla víc ,když bude suchá,než když je již hotová.Hodně úspěchů.

  #260237
  Gaza
  Účastník

  Ahoj,

  poradil by mi někdo jak z kukuřice udělat koule? Někde jsem četl na to pěkný návod, bohužel si už nevzpomínám kde. Nikdy jsem koule nedělal, mám s tím nulové zkušenosti. Chtěl bych to vyzkoušet pro začátek s kukuřicí, aby mě ingredience nevyšly na hodně peněz.

  předem díky za odpověď

  #260238
  Fit
  Správce

  Gaza: Na to se možná používá nějaký speciální lepidlo do krmení… Já jsem to ale vždycky dělal tak, že jsem udělal normální jednoduchou krmítkovou směs, třeba toto:

  Vynikající krmítková směs na kapry

  A ještě třeba přidávám sušený mlíko, který to celý pořádně zabetonuje :). Pak to dobře drží i v proudu, nechával jsme to vysušit venku na suchu, až to bylo jako kámen. Vypadá to potom viz. foto:

  Přílohy:
  #260239

  Osobně používám obyčejnou krmnou kukuřici co máme doma na krmení zvířat, nikde nic speciálního a zybtečně drahýho nekupuji. Kukuřici dám aspoň den předem do kyble, který zaliji vudou ať kukuřice trochu změkne a pak ji na plynovým vařiči chvíli vařím dokud nepraská. Pokud je namočená více dní tak je uvařená během chvíle. Následně ji dám opět do kyble a zaleji vodou, kybl zakryji víkem a dám do chladné místnosti kde vydrží hodně dlouho a nic s ní není, pouze je měkčí . Pouze se na povrchu dělá mléčný kal, který občas vyleji. Nutné je mít kukuřici pod vodou, jinak začne plesnivět.
  Potom není třeba nic zamrazovat a zavařovat….

  #260240
  zadar
  Účastník

  Gaza nemyslel jsi tohle? http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1074 nezkoušel jsem to, ale docela bych v úspěch věřil.

  #260242
  tatnda
  Účastník

  [quote=“voda.p“]Ahoj,nejsem žádný specialista na partikly,ale nebylo by lepší tu melasu rozmíchat s vodou při namáčení před vařením?Asi by ji kukuřice do sebe natáhla víc ,když bude suchá,než když je již hotová.Hodně úspěchů.
  melasu jsem přidával až pak,bál jsem se připalování,tak jsem to dvakrát promíchnul a měl jsem klid,před zamrazením jsem to nechal 8 hodin louhovat v té melase,tak šlo vidět i barevně,že melasa je v kukuřici natáhlá,příště to zkusím vařit s melasou,jestli se to nepřichytí

  #260244
  voda.p
  Účastník

  Zkus suchou kukuřici v kýblu zalít přiměřeným množstvím melasy,potom přelít vroucí vodou,aby to lépe nasákla a až přestane klesat hladina,to znamená,že už bude plně nabobtnalá,tak ji uvařit.Pokud by se připalovala,tak ten nálev ještě zřeď vodou a musí to vyjít.Já bych preferoval chytání spíš na ty puklý zrnka,měl jsem s nimi větší úspěch.Vždycky jsem ji vařil v papiňáku,jak začala naplno syčet pára,tak jsem vypnul vařič ,odjistil víko a nechal ji dovařit,dokud víko neodpadlo úbytkem tlaku páry.Taky mám z tý doby jeden průser – přijel jsem tenkrát z ryb a zbyla mne ještě namočená řepka s kukuřicí,tak že to uvařím.Normálně bych to vařil venku na vařiči,ale jak jsem přijel,tak jsem nemohl najít deklík z hořáku vařiče,tak jsem to vzal domů na plynový sporák a ještě jsem dal toho partiklu do papiňáku víc než obvykle,abych to uvařil jednou várkou.Nechal jsem to na sporáku a šel uklízet věci,no a potom se ozvala rána…..jak jsem papiňák hodně naplnil,zrnka řepky ucpala otvor na přefuk páry a přetlakem vystřelilo víko ven.Srazilo digestoř na zem,rozbilo mřížku na hořácích i ten smaltovaný vršek pod hořákama…řepka byla po celý kuchyni a ze stropu jsem ji drhnul dlouho do noci,byla pěkně mastná.Myslím,že už to bude nějakých 12-15 let,ale jako by se to stalo včera…tak na to pozor a přeju krásný úlovky.

  #260245
  tatnda
  Účastník

  no pěkně 😆
  pěkný příběh,toho jsem se bál,tak jsem to vařil v normálním hrnci.Příště něco takového zkusím.Tohle co radíš mám v menším množství v sedmičce.Zalil jsem kukuřici melasou a nechal na radiátoru týden,dva,pak jsem to naředil horkou vodou a zase nechal týden.Zcedil jsem to a povařil a dál zpět do toho nálevu.Nekazí se to ani nekvasí.Co je puklá je více nacucaná a tmavší,bude pouštět lepší aroma.No uvidíme až to vypukne 😈

  #260705
  V.Malawi
  Účastník

  ,,,já ji dělám v mikrovlnce,,, 😆

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 35)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.