Úprava řepky

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Partikly Úprava řepky

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel fj43 a poslední změna proběhla před 4 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #262049
  venca97
  Účastník

   Ahoj, sehnal jsem od kamaráda pytel řepky … Poradíte, prosím, jak ho ji mám upravit aby byla připravena na vnadění ? díky …

   #262050
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    bohatě bude stačit, když ji zaliješ vodou a necháš 2 dny odstát, aby pěkně změkla a nasákla vodu. Nechej si v nádobě značnou rezervu, protože to pak hodně nabobtná a zvětší objem. Pokud tento proces chceš urychlit, tak zalij vařící vodou a budeš to mít hotové za půl hodiny, to se hodí zejména při přípravě menšího množství.

    Takto to potom vypadá, foto z článku:

    Nakladaný partikel

    partikl

    Někdo do řepky ještě dává i melasu, aby měla sladkou chuť a byla ještě atraktivnější. Dá se přidat samozřejmě takto téměř cokoliv. Nicméně, řepka je velmi atraktivní sama o sobě.

    #262051

    Řepku nechávám den namočenou, poté ji zaliji horkou vodou a nechám několik dnů odstát. Nepoužívám ji však samotnou, ale jen jako doplněk k ostatnímu partiklu. Musí to být vyvážené…řepka, pšenice, konopí, len, kukuřičné vločky a vše řádně fermentované.

    #262052

    Řepka je opravdu sama o sobě super partikl, ale zkuste někdy do suché řepky vmíchat pstruhové granule (10:1), spařte vroucí vodou v dostatečném množství, zabouchěte kýbl a nechte pár hodin na sluníčku v teple.. Je to pecka! 😉

    #262093
    Fit
    Správce

     Johny077: To s těma granulema není špatný nápad. To někdy zkusím 😉.

     #264478
     safa
     Účastník

      Já řepku dam do hrnce zaliju vodou přivedu k varu a vypnu a nechám odstát. Pak k ji pridam ke kukuřici nebo pšenici udělám z to takový mix. Jednou jsem ji zkusil už odstátou promichat se sušeným mlékem a dělalo to slušnej mrak a nachytal jsem 11 kapříků za 4 dny na svazové vodě v Pastvinách 😁

      #264484
      fj43
      Účastník

       Spařit horkou vodou nechat oschnout rozemlyt v mlynku na mak smychat s kukuřičnym šrotem vařenou kukuřicí a namočenym chlebem. Dat na krmítko nebo udělat koule do praku.

      Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.