Úvod Rozhovory MAX CARP – boilies, které má svoji duši a srdce

MAX CARP – boilies, které má svoji duši a srdce

6 370
0

Jelikož mám to štěstí, že jsem se ocitl u zrodu nové rybářské značky na českém, potažmo evropském trhu, dovoluji si vám zprostředkovat zajímavý rozhovor s hlavním představitelem MAX CARP Fish Food Dependence a mým obdivuhodným kamarádem Ivanem Juřičkou. Proč obdivuhodným? Protože jeho příběh je tak trochu jako z pohádky. A proč jako z pohádky? No tak schválně – čtěte…

1) Kdy jsi začal chytat na vlastní boilies a co tě k tomu vedlo?

Na vlastní boilies jsem začal chytat, protože jsem si chtěl prostě dokázat, že umím udělat tu nejlepší nástrahu, které vdechnu duši, a které žádný kapr neodolá. Jezdil jsem na kapry, a pořád mi nedalo, jestli ten kapr opravdu chce to, co mi prodali v obchodě, a tak jsem začal vymýšlet. Zpočátku jsem míchal směsi ze špičkových surovin renomovaných firem….., ale když to vezmu pozpátku – byl jsem dřív kuchař, provozní a manager v jedné osobě, spoluvlastnil jsem motokrosovou stáj, a staral jsem se o své jezdce a mechaniky jako o své vlastní syny. Takže jsem jim i vařil, a protože všem chutnalo, říkali mi, že vařím jako pánbůh a radili mi, ať si otevřu hospodu. Tenkrát jsem stál před důležitým rozhodnutím. Zkusit to a nebo ne? Vaření mě bavilo a tak jsem se svým kamarádem Tomášem otevřel dnes už známou brněnskou hospůdku u Indiána. Začínali jsme od nuly a možná díky tomu, že jsme nebyli ovlivnění žádnýma praktikama a špatnýma zvyklostma, dělali jsme svoji práci srdcem, vymysleli jsme jídelní lístek a spoustu dobrot, začalo přibývat zákazníků, a později přibyla i další restaurace (pohádková restaurace Sandonorico). Přibyli i zaměstnanci a starosti a tak jsem zanechal motokrosu, který byl finančně velmi náročný a začal se naplno věnovat restauracím. Přesto jsem hrdý na to, čeho jsem v tomto sportu se svým týmem dokázal. Naše závodní stáj se po revoluci zapsala nesmazatelným způsobem do historie českého motokrosu. S jezdci jako např.: Miroslav Kučírek, Martin Žerava, Jan Brabec aj. získala desítky titulů mistra ČR a velmi dobrá umístění při závodech mistrovství světa a Evropy. Ale zpět ke kaprům, znovu jsem se ocitl tváří v tvář rozhodnutí, zkusit to a nebo ne?

2) No dobře, motokros asi nebude příliž zajímat návštěvníky našeho serveru. Přesto – co jsi dokázal je obdivuhodné. Řekni mi, jaké úspěchy v kaprařině jsi dosáhl Ty a Tvoji přátelé?

Ze začátku jsem dělal boilies sám pro sebe, věřil jsem mu a ono prostě chytalo. Je pravda, že nejsem lenošný vstát k jakémukoliv záběru, přemýšlím, předělávám – pracuji na co nejlepším výsledku, nebojím se experimentovat. Kaprařinu dělám prostě srdcem, jinak si to ani nedovedu představit. A překážky v tom,co dělám, jsou pro mě spíš motivující než deprimující. Když moji přátelé viděli, že chytám, tak mě začali postupně žádat, abych jim taky udělal boilies na jejich výpravy. Naše první boilies jsme začali testovat u nás (Vrbenský, Toušeň, Labe, Sokolnice, Mušov) i v zahraničí (Háromfa, Raduta, Cassien nebo méně známé lokality v Maďarsku, Francii a Itálii). Přibylo záběrů a kilogramů ulovených kaprů na našich mincířích. No a potom jsme začali soutěžit. Nejdřív jen tak z hecu mezi sebou a potom na vážno. Máme velmi dobré vztahy se správci některých revírů v Maďarsku a tak jsme se začali zúčastňovat prestižních závodů na Háromfě, Merenye a letos i na mistrovství světa WCC na Orientu ve Francii.

1

3) Proč zrovna MAX?

Protože chci, aby každý, kdo bude chytat kapry na toto boilies, chytal ty nejkrásnější a bylo jich co nejvíc, proto MAX CARP Fish Food Dependence.

4) Kterého úlovku si nejvíce vážíš? Vlastního – nebo na tvoje boilies?

Baví mě vždycky to co dělám a snažím se to dělat co nejlíp, takže je lehké odpovědět na tuto otázku. Boilies Max Carp nachytalo několika rybářům hodně (i velkých) kaprů a boduje pravidelně v prestižních závodech a z toho mám prostě radost. Protože jsem ale i kaprař a ne jenom výrobce, mám samozřejmě radost z každého kapříka, kterého sám ulovím a z toho, když můžu u vody strávit ty nejkrásnější chvilky. U vody vznikla vynikající parta lidí, kteří se chovají ohleduplně k přírodě a k rybám, a to jsou mí opravdoví přátelé. Vážím si úlovků svých přátel na naše boilies, ale stejně tak i kaprů, které ulovím sám – dal bych to prostě do rovnováhy.

2

5) Z čeho se skládá to vaše pohádkové boilies Forreste Gumpe? Chci pro své čtenáře recepty a složení!

Ale Martine, kde žiješ!?!?! (smích). Něco ti přece jen řeknu: vsadili jsme na co nejvyšší kvalitu. A v první řadě – na chuť. Jak jistě víš, kapr je vybaven několika receptory, kterými rozpozná, jestli potravu přijme, či nikoliv. Pro to, abychom mohli úspěšně lovit kapry, je třeba vědět, že chuť je minimálně tak důležitá jako vůně a nutriční hodnota potravy. Kapr prostě boilies nemusí pozřít, ale přitom ví, jak chutná. Naše boilies se skládá až z 36 komponentů, vzájemně sladěných v harmonii chuti, vůně a výživy.

6) Aha, takže žádný hnůj! A kdy bude značka MAX CARP Fish Food Dependence v prodeji?

V roce 2007.

7) A není trochu samolibé, mít v názvu firmy slova „potravní závislost“?

Nevěděli jsme, jak značku pojmenovat a tak jsme vymýšleli s přáteli různé varianty a ve srandě mi kdosi řekl, že mi na to odpoví kapři sami. Podle výsledků celkového množství a velikosti ulovených kaprů tomu vše nasvědčuje. No a jinou závislost – závislost na mém boilies coby kvalitní nástraze a návnadě mají i mí přátelé, kteří už nechtějí chytat na nic jiného. (znovu smích).

3

Statistika:

1. první místo na Boilies show v Maďarsku na revíru Háromfa v roce 2005 z 29 týmů Evropy (Ivan Juřička, Jiří Fanta) a v jednotlivcích (Ivan Juřička)

2. čtvrté(Ivan Juřička, Jiří Fanta) a páté (František Kouba, Petr Smíšek) místo na Merenye Kupa 2006 z 28 týmů Evropy

3. v roce 2006 na Boilies Show Háromfa první (František Janulík, Martin Schrötter), druhé (František Kouba, Petr Smíšek), třetí (Ivan Juřička, Jiří Fanta) místo a navíc první místo za největší rybu (František Janulík) a nejvíc ryb v jednotlivcích (Ivan Juřička) – takže všechny ceny, které bylo možno získat v této soutěži, putovaly do České Republiky díky triumfu týmů i jednotlivců soutěžících v barvách MAX CARP.

4. World Carp Classic – mistrovství světa, kterého se účastní špičky světové kaprařiny, 150 týmů z celého světa – 1.místo v sektoru, 4.místo za největší rybu, 5.místo celkově – neuvěřitelný úspěch v nejprestižnější soutěži světa, tým MAX CARP (Jiří Jelínek, Vladimír Pazdera)

Nechci, aby tento rozhovor vyzněl jako samochvála, protože za mnoho úspěchů můžou právě mí přátelé – testeři, kteří mi věřili a začali chytat na moje boilies. U lidí to začíná a končí. A já jsem jim za to vděčný. Díky borci.

4

A jaké jsou moje zkušenosti?

Na krásném revíru Jardy Těšínského – Hejlov, jsem si díky tomuto boilies během čtyř dnů zvedl třikrát svůj osobák, který skončil ulovením nádherného kapra o váze 19,4kg. Pojmenovali jsme ho Klingáč. A to je taky důvod, proč o tom píši …

Tento a další články naleznete také na www.rybyrybkyrybicky.cz.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: