Úvod Recenze a testy Naviják Tica Scepter

Naviják Tica Scepter

8 271
0

Pokud někdo začíná s kaprařinou, narazí na jeden problém, a to jsou finance. V tu chvíli začne řešit problémy typu, co si koupit a za kolik. Stejně nakonec dojde k tomu, že se bude muset uskromnit. A právě pro ty, co nemají dostatek financí, je tu naviják Tica Scepter.

Tyto navijáky používám první sezónu. Za cenu 1790 Kč (přibližná současná MC) získáte plnohodnotný velkokapacitní naviják, jenž vás nezklame v žádné situaci. Vyhovuje mi zejména kvalitní brzda, velká kapacita cívek a robustní tělo. Nevím jestli hraje roli 7 ložisek, ale naviják sám o sobě je velmi tichý a hlavně se prezentuje tichým chodem. Na Sceptera mi bylo ctí vytáhnout již několik slušných ryb. Při těchto soubojích jsem velmi ocenil již výše zmíněnou přesně krokovatelnou brzdu, která mě nenechala nikdy ve štychu.

Tica Scepter

Tento naviják se vyrábí ve dvou provedeních a to GE a GF. Jak se tyto typy od sebe liší? Navijáky typu GE mají převod 4,1:1 a navijáky typu GF mají převod 5,2:1. Kapacita cívek je naprosto dostačující, osobně vlastním velikost 9000. Na „devítkovou“ namotáte přes 500 metrů 0,30 mm vlasce, ale já používám cívku velikosti 4000. Tato velikost je naprosto dostačující, neboť se na ní vejde cca 330m vlasce o průměru 0,30mm či pletenky.

Tica Scepter

HODNOCENÍ

Plusy

Naviják je za sympatickou cenu, má tichý chod. Jeho klička je dlouhá 8,5 cm, tudíž se s navijákem pracuje velmi příjemně. Brzda je velmi citlivá, krokovatelná. Křížový systém navíjení dovoluje ukládat vlasec precizně na cívku. Osobně jsem tímto navijákem velmi spokojen. Vlasec při náhozu krásně padá s cívky.

Mínusy

Není třeba hledat mínusy, v poměru ceny a kvality je Tica Scepter mnohem dál než ostatní navijáky v této cenové kategorii. Jedinou nevýhodou je pro někoho možná to, že tento naviják není baitrunner (nemá dvě na sobě nezávislé brzdy – záběrová a zdolávací brzda).

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: