Úvod Rozhovory Podcast RYBOMÁNIE: Petr Klásek o počátcích kaprařiny v ČR

Podcast RYBOMÁNIE: Petr Klásek o počátcích kaprařiny v ČR

300
0

Petrův příběh mělo největší smysl vyprávět hezky od začátku, takže jsme se v pár větách dostali k tomu, jak vlastně začal s rybařením a jak na své začátky vzpomíná. Nemohli jsme se ale příliš zdržovat, protože jeho rybářský život je na několik podcastů, a rovnou jsme se posunuli do devadesátých let. Tehdy byl Petr jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších kaprařů, což je disciplína, která v podobě, jak ji známe dnes, v ČR v té době vlastně začínala. Byl tedy jedním z prvních lidí, kteří chytali na boilies, kteří začali ryby pouštět a především se zaměřovali cíleně na velké kapry.

Jak sám Petr říká, honbě za 30ti kilovým kaprem zasvětil několik let svého života, a to dokonce tak intenzivně, že mnohdy trávil u vody týdny, v několika případech dokonce měsíce svého času. V té době také založil kaprařský časopis Kaprománie, věnoval se vlastní výrobě nástrah, natáčel jedny z prvních rybářských VHS u nás, seznámil se se začínajícím Karlem Niklem.

Jak se dozvíme při vyprávění, v jeden konkrétní moment Petrovi došlo, že honit se za rekordy už ho přestalo naplňovat, a rozhodl se k radikálnímu kroku. Prodal svoje rybářské firmy, skončil s kaprařinou a naplno se vrhnul na plavanou, kterou, jak sám říká, v té době praktikoval občasně v zimě.

Jenže nebyl by to Petr Klásek, aby k vodě chodil jen tak se splávkem pro zábavu. Rozhodl se, že se v této disciplíně stane úspěšným závodníkem, a to se mu splnilo beze zbytku. Dnes má za sebou podle jeho slov minimálně 50 světových šampionátů, mnohokrát vyhrál 1. ligu, má spousty individuálních úspěchů a cen. Před nějakou dobou navíc začal závodit i s feederem, kde se také velmi rychle dostal do 1. ligy a reprezentace. Loni pak dokonce reprezentoval ČR na MS method feederu.

Petr je zkrátka rybář od boha. Nebo je to možná tím, že jak sám říká, když si něco vezme do hlavy, tak to dokáže.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: