Úvod Kaprařská videa Podcast RYBOMÁNIE: Radek Švec má na svém kontě kapra přes 42 kg!

Podcast RYBOMÁNIE: Radek Švec má na svém kontě kapra přes 42 kg!

1 019
0

Kaprařině, nebo položené jako takové, se věnuje mnoho rybářů po celém světě. Kdo z nich se ale může pochlubit kaprem, který svojí hmotností přesáhl bájnou hranici 40 kilogramů? Jeden takový přijal pozvání do další epizody podcastu Rybománie a je jím šéfredaktor rybářského magazínu Lovkapra.com Radek Švec.

Naše povídání jsme tak nemohli začít jinak než Radkovým vyprávěním o tom, jak a kde tohoto gigantického kapra chytil. Stalo se tak na maďarském jezeře Euro Aqua, kde mimochodem ještě nedávno plaval světový rekord této ryby, který přesáhl dokonce neuvěřitelných 50 kg. Tento krasavec však již uhynul, a Radek tak takovou rybu bude muset najít někde jinde. A snaží se o to svědomitě!

Během našeho povídání každý divák a posluchač záhy pochopí, že Radek honbě za největšími kapry světových vod propadl skutečně absolutně. Jak sám říká, za rok absolvuje minimálně 6 dlouhých výprav, které někdy trvají i 14 dní, a k tomu pak přidává i výpravy kratší. Hranice České republiky pak Radkovi už dávno přestaly stačit a za kapry vyráží do celého světa. Dokonce se snaží překonat světový rekord v počtu zemí, ve kterých se mu podaří chytit kapra přes 70lb (31,7 kg). V tuto chvíli je světový rekord 8 zemí, on ho hodlá zvednout na 10.

Koho jiného jsem se pak měl zeptat na otázku, jak vlastně tak velkého kapra chytit? Radek má kaprů, které by se pro většinu lidí stali životním úlovkem, chycených desítky či stovky. Pochopil jsem, že jedna z klíčových vlastností lovce velkých kaprů je trpělivost a druhá pak schopnost pozorovat a číst vodu, pochopit chování ryb a porozumět přírodě jako takové. Složité montáže a technologie prý velké ryby nechytají :-).

Kromě výše zmíněného jsme pak také probrali palčivé téma v České republice, kterým je převážení kaprů ze svazových do soukromých vod a s tím spojená nutnost takové ryby a vody všeobecně více chránit. No a nebyl by to podcast Rybománie, kdybych se také hosta nevyptal na jeho rybářské začátky, zážitky od vody, nebo např. vysněné ryby. I když v Radkově případě už je mnoho takových snů splněných.

To a mnohem víc v této epizodě. Užijte si ji!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: