Úvod Recenze a testy Recenze: SMART – Malý „velký člun“

Recenze: SMART – Malý „velký člun“

3 843
0

Každá odezva přímo od spokojeného zákazníka je pro nás tím nejlepším možným, čeho chceme docílit. Zpráva, kdy náš výrobek dopomůže k úspěchu, štěstí a spokojenosti nás velmi těší, zvláště když je to kontakt s mladým nadějným rybářem. Náš člunek Smártík rozdává radost a rybářské zážitky. Tak tedy recenzička s příběhem pana Mojžíře!

člun SMART Zico

Rybařině se věnuji od svých 9ti let a asi tři roky zpátky mě pohltila kaprařina. Bydlím přibližně 300 metrů od řeky Labe, takže mám možnost trávit u vody každou volnou chvilku. Letos jsem se začal věnovat závodní kaprařině, kdy vlastním pramici, která je však nevhodná na přepravu. Začal jsem se poohlížet po pro mě vhodném nafukovacím člunu. Při závodech jsem si všiml, že většina závodníků používá čluny o délce 270 cm o přibližné váze okolo 50 kilogramů.

Z mého hlediska je to ale nevhodné pro manipulaci na břehu a následnou přepravu. Já jsem sháněl člun, který ve svém věku (16 let :-)) sám naložím mámě na auto nebo manipulační vozík a taktéž jej sám dokážu bezpečně spustit na vodu a nebo opačně jej vytáhnout sám z vody ven.

Člun na autě

O letošních prázdninách jsem rybařil na Labi a při pozorování okolí dalekohledem jsem si všiml rybáře s malým člunem, jak zaváží krmení a následně pokládá koncovou montáž. Zaujalo mě, jak ten malý člun je na hladině obratný, jak na jeden protizáběr vesel se dokáže otočit. Asi za hodinu či dvě jsem si všiml, jak ten rybář zdolává kapra z tohoto člunu v ten okamžik jsem zjistil, že to je to pravé, co hledám. Přes dalekohled jsem si přečetl, že se jedná o člun ZICO – SMART, kdy otec mě následně řekl, že rybář na člunu se jmenuje Pavel Vohralík s přezdívkou Bobrman, dále otec dodal, že jde o zkušeného rybáře. To mě utvrdilo v tom, že ten člun musím také mít. Pro jistotu jsem ještě před konečným rozhodnutím tohoto uživatele SMARTa kontaktoval přes internet a konzultoval jsem s ním, zda jít do SMARTa či do něčeho většího. Závěr byl takový, že pro rybáře, který od člunu vyžaduje snadnou manipulací jak na břehu, tak na vodě, je tento člun vhodnou volbou.

2

Bylo tedy rozhodnuto a během několika málo dní jsem jej měl doma. Po nafouknutí jsem jej usadil na střešní nosič naší Octavie a zjistil jsem, že tam sedí jak ulitý, takže na přepravu tohoto člunu není zapotřebí žádného tažného vozíku či dodávky. S tátou jsme zajeli na asi 25km vzdálenou pískovnu. Během jízdy jsem několikrát kontroloval, jak člun reaguje na různou rychlost jízdy a zjistil jsem, že se na střeše našeho auta ani nehne. Na vodě jsem zjistil, že malý člun SMART není zase tak malý jak se zdá, neboť s přehledem odvezu na krmné místo velký kbelík s krmením.

4

Při poslední víkendovce jsem si připravil člun s tím, že z něho zkusím zdolat rybu. Měl jsem štěstí, protože toho dne přišly dva pěkné záběry a mně se pomocí „Smartíka“, jak jsem si člun pojmenoval, podařilo zdolat dva pěkné kapry. Co dodat na závěr? Osobně si myslím, že pořídit si člun ZICO SMART z mé strany byla trefa do černého.

ZicoČlun ZICO SMART je k dostání na www.zico.cz, kde naleznete i další podrobné informace.

Roman Čížek
Fishing Team Mojžíř

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: