Úvod Rozhovory Sedm otázek pro Miroslava Bradávku

Sedm otázek pro Miroslava Bradávku

2 816
0

Přinášíme vám krátký rozhovor, který proběhl během zimního období se známým slovenským kaprařem Miroslavem Bradávkou.

5

1) Co si myslíš o loňské sezóně, ne obecně, ale z Tvých zkušeností?

Minuloročná sezóna bola v niečom lepšia, v niečom horšia. Zo začiatku sezóny bolo času dosť a podarilo sa pochytať zopár pekných kaprov. V lete sme síce podnikli niekoľko vychádzok, ale veľkosť rýb nebolo taká akú by sme chceli. Častokrát sme mali problém sa prekúsať malými kaprami a dostať sa nad hranicu 10 kg. Po lete začal nový ročník Carp ligy, a tak sme dva predĺžené víkendy bojovali o postup na WCC 2012. Jeseň bola iná než roky predtým, jednak preto, že sme skúsili novú vodu. Počet úlovkou nebol nejak vysoký, ale zato sa kolegovi Pokkimu podarilo chytiť jedného z najväčších kaprov danej lokality.

1

2) Jaká nástraha a návnada Tě zaujala z lovného hlediska nejvíce?

Tento rok sa mi dostala do ruky nová gulička CS fish od Kimot teamu, ktorú sme testovali počas celej sezóny. Je to gulička postavená na báze rybacích múčok a prírodných extraktov. Aj keď sme si mysleli, že to bude skôr nástraha na dlhodobejšie kŕmenie, milo nás prekvapilo to ako rýchlo na ňu ryby reagovali. Zábery prichádzali takmer bez akéhokoľvek predkŕmenia. Skvelo fungovala v každom ročnom období na každom type vôd kam sme prišli. Táto nástraha určite nebude chýbať na mojich vychádzkach aj budúcu sezónu!

6

3) A co zima? Je to většinou tvrdý oříšek pro každého, jaké máš zkušenosti v tomto ročním období?

V zime nebolo toľko času na ryby, ale pár kratších vychádzok som mal. V polke novembra som vyrazil na necelé 2 dni na rieku. Podľa mňa je základ si v zime vybrať to správne miesto. Ja som v tomto prípade nevolil ani komfort, ani kľud u vody. Chytal som priamo v mestskom parku, kde za mnou venčili denne desiatky psov. Išlo o to, že na toto miesto neni celoročne pod vysokým tlakom rybárov. To, že tam boli aj ryby mi potvrdil prvý 7 kg kapor cca po 3 hodinách od nahodenia. V zime by som skôr vyhľadával miesta, kde môže mať kapor prirodzené útočisko, kľud, miesta kde nemusí vynaložiť veľa energie.

1

4) Myslíš, že je lepší řeka, nebo stojatá voda, kde je teplejší přítok?

Ako som písal v predchádzajúcej otázke. Záleží na výbere správneho miesta. Na riekach to môžu byť úseky s miernejším prúdom nad jezmi, pod rôznymi násypmi, u rôznych prekážok ako sú potopené steny, zbytky starých jezov atď. Na stojáku to môžu byť rôzne prekážky, priehlbiny.

9

5) Jakou máš zkušenost s krmením v zimním období? Méně, nebo více?

Zase sa vrátim k mojej vychádzke v polke novembra. Voda mala 8 stupňov a priemerná hĺbka tam bola 3-4m. Zvolil som si 2 miesta a mal som v pláne skúsiť na jednom kŕmiť a na druhom nie. Zábery som mal zo začiatku na udicu, na ktorej som mal jednu 20mm guličku a k tomu som pridával 2 guličky na PVA šnúrke, alebo PVA páske. Na druhý deň som skúsil trocha prikŕmiť, zábery neustali a veľkosť rýb sa zväčsila. Určite v zime používať viac výrazné nástrahy, rôzne dipy, obalovačky. Je potreba rybu zaujať. Trocha kŕmenia určite nieje na škodu, ale určite by som zo začiatku skôr opatrnejšie prikrmoval.

7

6) Máš nějaký svůj tip pro zimní lov?

Tip? Pri zimnom love by sme mali byť určite aktívnejší, aspoň čo sa spôsobu lovu týka. Znamená to častejšie prehadzovať, obmieňať nástrahy, skrátka skúšať a skúšať. Ryby už niesu také aktívne a tak je lepšie skôr hľadať ich, než aby oni mali hľadať vašu nástrahu.

7

7) Co Tě v právě uplynulé sezóně nejvíce potěšilo?

Tak určite to, že sa mi podarilo chytiť pár rýb, ktoré si veľmi cenním. Aj keď sa mi zo začiatku nedarilo, tak sa mi podarilo to otočiť a zabodovať. Ďalšia vec, čo ma veľmi potešila je to, že sa nám po minuloročnom fiasku podarilo vyhrať prvé dve kolá Carp ligy a tak do jarných bojov postupujeme z prvého miesta!

Děkujeme za rozhovor!

Tento rozhovor byl publikován zimním čísle časopisu Kaprománie

Kaprománie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: