Úvod Kaprařská videa Video: Podcast Rybománie – Karel Nikl

Video: Podcast Rybománie – Karel Nikl

134
0

Ve světě české rybařiny je jen málo lidí, které znají všichni rybáři napříč rybolovnými technikami. Karel Nikl mezi takové patří a bylo mi ctí ho přivítat v lodičce.

Tahle jubilejní čtyřicátá epizoda vyšla těsně po Vánocích, a tak jsme museli začít právě těmito svátky. Dozvěděl jsem se, jak Karel Vánoce slaví a jestli si kapra na štědrovečerní tabuli uloví sám, nebo si raději zajde ke kádím. Potom už jsme se přesunuli k jeho rybářským začátkům a také k tomu, co pro něj vlastně znamená kapr jako takový, o kterém sám říká, že je to zvíře jeho života.

Velmi zajímavá pak byla část o natáčení podvodních záběrů kaprů, kterému se Karel věnuje. Pověděl mi, jaké poznatky díky tomu o této rybě posbíral a jak moc ho tato zjištění posunula při vlastním lovu. Na chvilku jsme se také dostali k iniciativě Zachraňme naše vody, kterou podporuje a fandí jí.

Pak už jsme se posunuli ke Karlově firmě NIKL, kterou jistě znají i ti, kteří se lovu kaprů nevěnují. Povídali jsme si o jeho podnikatelských začátcích a o tom, jak složitá to byla cesta. Jak Karel sám říká, podnikatelského ducha má od malička a poprvé ,,kšeftoval” už na základní škole s velmi zajímavými předměty. S jakými už si ale nechám do videa.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: