Úvod Recenze a testy Minirecenze: CARP LINQ Cutting Line Snag Leader

Minirecenze: CARP LINQ Cutting Line Snag Leader

1 797
0

Pokud jste někdy chytali v zarostlých vodách nebo v místech, kde je velká spousta vázek, potom víte, že to není nikdy snadné a že je třeba použít opravdu pevné vybavení, které něco vydrží. Mezi věci, které by vás určitě neměly zklamat, patří zcela jistě koncová montáž a šoková šňůra, bez které by v náročných podmínkách lovil snad jen blázen. Do redakce nám firma Fiord s.r.o. zaslala zajímavou splétanou šňůru s názvem Carp Linq Cutting Line Snag Leader, která byla vyrobena speciálně pro lov v extrémních podmínkách. K dostání jsou varianty 0,65 mm – 25 lb, 0,70 mm – 30 lb, 0,75 mm – 35 lb.

CARP LINQ Cutting Line Snag Leader3

My jsme obdrželi 50 metrový návin této šňůry o nosnosti 30 lb a průměru 0,70 mm. Už na první omak je poznat, že tato tmavě hnědá šňůra vydrží hodně. Je kulatého tvaru, a když ji v ruce ohnete, tak drží tvar. Skoro to připomíná olověnou šňůru, ale je to něco jiného, není to tak, že by středem procházel drát tak jako u běžných olověnek. Mezi hlavní výhody Cutting Line Snag Leader patří to, že je tento materiál potápivý a pod vodou krásně kopíruje dno. Tuhost však není taková, aby nešlo vytvářet běžné spojovací uzly pro spojení kmenového vlasce a šokové šňůry. Bez problémů si tak vystačíte například s oblíbeným uzlem, který je mezi rybáři znám jako „Dvojitý Grinner“. O tomto uzlu už jsme několikrát psali, nicméně v krátkosti se můžeme znovu zmínit o postupu vázání (pro ty, co neví). Při vázání postupujeme tak, že oba dva konce přiložíme k sobě. Poté uděláme na konci šňůry oko, které přiložíme ke kmenovému vlasci. Nyní toto oko pětkrát provlékneme (obtáčíme vnitřní část oka a kmenový vlasec zároveň) a celé oko utáhneme. To stejné provedeme i s druhým koncem, zde však zase naopak obtáčíme kmenovým vlascem šňůru. Poté už stačí pouze oba dva uzly stáhnout k sobě. Zbylé přebývající konce zastřihneme a necháme je cca. 0,5 cm dlouhé. To proto, aby uzel dobře procházel při nahazování očky prutu a nezadrhával se.

45

Zkušenosti se šňůrou

Materiál jsme několikrát vyzkoušeli navázat jako šokovou šňůru, a to na cca posledních 20 metrů, což je ta nejvíce namáhaná část, kde hrozí největší riziko přetržení. Zjistili jsme, že Cutting Line Snag Leader si naprosto bez problémů poradí s nejrůznějšími travinami a vodním porostem, který v tahu snadno přeřízne. Díky tomu je možné zdolávat ryby i tam, kde byste si s obyčejným monofilem jen těžko poradili. Jelikož námi testovaná šňůra měla průměr 0,70 mm, dá se říci, že je vhodné ji používat i tam, kde jsou potopené stromy a větve, neboť se do dřeva nezařezává tolik jako v případě tenčí splétané šňůry. Nicméně, doporučili bychom ji hlavně do zarostlých vod a také tam, kde se nachází ostré škeble, neboť je určitě odolnější oproti silnému monofilu. Pokud tedy hodláte chytat v extrémních podmínkách a potřebujete opravdu odolný šokový návazec, bez obav sáhněte po tomto materiálu.

CARP LINQ Cutting Line Snag Leader

Fiord s.r.o.CARP LINQ Cutting Line Snag Leader můžete zakoupit u firmy Fiord s.r.o. – www.awa-shima.cz.

Filip Číhal

Tato recenze byla publikována také v časopisu KaproMánie

Kaprománie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: