Úvod Recenze a testy Recenze: AWA’S Brillantinium Carp 2S

Recenze: AWA’S Brillantinium Carp 2S

2 845
2

Pruty Brillantinium Carp 2S patří mezi horké novinky značky AWA’S pro rok 2015! Jedná se o kaprové speciály, které jsou určeny pro daleké nahazování a vyvážení. Vyrábí se ve variantách 3,6 m (2,75 lbs a 3,25 lbs) a také v delší verzi 3,9 m (2,75 lbs a 3,25 lbs). Hned na úvod tedy můžeme zmínit, že výrobce u tohoto modelu vynechal 3 lbs variantu, což je docela zajímavé a ne úplně obvyklé. To ale určitě není jedinou věcí, která zaujme. O tom však až na dalších řádcích recenze.

AWA'S Brillantinium Carp 2S
Logo AWA’S na prutu Brillantinium Carp 2S

Nám do redakce od firmy Fiord s.r.o. dorazil dvoudílný model 3,6 m a 2,75 lbs, takže se veškeré hodnocení bude vztahovat k tomuto konkrétnímu provedení kaprového speciálu.

Detail názvu prutu
Brillantinium Carp 2S – novinka pro rok 2015 od AWA’S
Testovali jsme dvoudílný model 3,6 m a 2,75 lbs
Testovali jsme dvoudílný model 3,6 m a 2,75 lbs

Uchopí-li AWA’S Brillantinium Carp 2S do rukou někdo nezasvěcený do problematiky, pravděpodobně se zarazí a s překvapením zjistí, že spodní a horní díl má nejen rozdílné provedení, ale dokonce i jinou barvu blanku. To však není žádná chyba, ale vlastnost tohoto prutu. Konstruktéři totiž schválně vyhotovili každý díl jinou technologií, aby dosáhli lepší akce a celkových vlastností prutu v dané cenové hladině. Toto řešení decentně zvýraznili i zvolenou barvou, na což se můžete podívat na níže uvedených fotografiích.

Spodní díl je vyroben z jiného materiálu než ten horní...
Spodní díl je vyroben z jiného materiálu než ten horní
Díly jsou na první pohled odlišeny i použitou barvou blanku
Díly jsou na první pohled odlišeny i použitou barvou blanku

Blank je vyroben z vysokomodulového Mitsubishi karbonu a je osazen šesti Alco-lite SiC očky, která zajišťují rovnoměrné rozložení zatížení prutu. Vodící očko je o standardní velikosti 35 mm (nemá tedy 50 mm očko), za zmínku však určitě stojí rozšířené očko na špici, které můžete v mnoha případech ocenit.

Bytelné kovové sedlo navijáku
Bytelné kovové sedlo navijáku

Sedlo navijáku je osazeno elegantním kovovým sedlem stejně jako je tomu u trojdílných prutů Awa Shima Brilantinium viz. dřívější recenze z roku 2013.

Rukojeť Brillantinium Carp 2S disponuje praktickým rozšířením na konci. Díky tomu se prut dobře drží při nahazování a napomáhá to i přesnosti hodu.

Praktické rozšíření rukojeti na konci
Praktické rozšíření rukojeti na konci
Brillantinium Carp 2S
Samozřejmostí je také kovová koncovka rukojeti

Závěrečné hodnocení

Testovaný kousek jsem vzal na svůj oblíbený revír, abych vyzkoušel především to, jak se s ním nahazuje a jak v reálu pracuje ono odlišné provedení spodního a horního dílu prutu. S 90 g olovem kapkovitého tvaru bylo možné bez větší námahy atakovat hranici 100 metrů, aniž by to dělalo prutu nějaký problém. Brillantinium Carp 2S pěkně zapojuje celou svou délku a disponuje také značnou silovou rezervou, kterou oceníte i při zdolávání. Varianta 2,75 lbs na mě pocitově působila spíše jako u 3 lbs prutů jiných značek (možná proto se 3 lbs u tohoto modelu ani nevyrábí). Brillantinium Carp 2S je zkrátka celkem specifický prut a je to zejména těmi rozdílnými díly, které mu dodávají celkové vlastnosti.

AWA’S Brillantinium Carp 2S v zátěži
AWA’S Brillantinium Carp 2S v zátěži

Pokud tedy zvažujete pořízení prutu na daleké nahazování a novinka od AWA’S vás zaujala, určitě si jí někde “osahejte” naživo a udělejte si vlastní názor. Cena prutu se pohybuje někde okolo 75 EUR / 2.100,- Kč, což je určitě zajímavé v poměru cena/kvalita. Podívat se můžete také na následující krátké video a fotky z testovacího dne:

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 1080p fullHD).

Klady a zápory

+ Neobvyklé provedení (rozdílné díly) – Absence 50 mm vodícího očka (individuální)
+ Kovové sedlo navijáku  
+ Širší očko na špici  
+ Dobrý poměr kvality a ceny  

Fiord s.r.o.Pruty AWA’S Brillantinium Carp 2S můžete zakoupit u firmy Fiord s.r.o. – www.awa-shima.cz.

Filip Číhal

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

Chcete-li, můžete přidat komentář: