Úvod Recenze a testy Recenze: Člun ZICO SMART 185 cm

Recenze: Člun ZICO SMART 185 cm

2 210
0

Na základě nesčetných požadavků rybářů jsme chtěli posunout vpřed vývoj lehkého zavážecího člunu, který by se vešel do každé dodávky, se zadním čelem na uchycení motoru a s opravdu silnou stabilitou na vodě. A to tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost.

Člun ZICO SMART

1

Na svět tedy přišel ZICO SMART. Člun délky 185×131 cm s hmotností 22kg, která zaručuje pohodlnou manipulaci a bezpečí na vodě. Vnitřní rozměr je 105×60 cm. Transportní velikost při dobrém složení 90x45x22cm.

35

Člun je vyroben z vrstveného PVC šířky 1,2mm s textilní výplní se zvýšenou odolností vůči oděru a mechanickému poškození. Má dvě základní nafukovací komory. Obsahem sestavy je nožní pumpa, hliníková vesla a lavička, která je odnímatelná a plavidlo se dá využívat i bez ní.

4

SMART je osazen ventily pro rychlé nafouknutí a vyfouknutí, což zařídí pumpa se zpětným chodem. Zesílení proti oděru zajistí na stranách bezpečnostní páska. Bytelné jsou i provazové (lanové) úchyty na nošení. Klasicky jsou řešena usazení vesel na klubovém držáku s pojistným šroubením.

Usazení vesel

Součástí je i přepravní taška, do které jej snadno a za krátký čas složíte. Doporučený počet přepravovaných osob je jeden dospělý a jedno dítě. Vždy, pokud je místo jakkoliv nebezpečné, použijte plovací vestu. Při svých malých rozměrech snese člun přímou zátěž 200 kg, což je velmi slušná zátěž.

Člun je díky své stavbě na vodě extrémně rychlý a je ideální na přesné zavážení do míst, kam se s běžným člunem nedostanete. Na zarostlých vodách s nutností přesného posazení montáže naprosto ideální. Hlavně jsme v odlehlých místech nemuseli mít strach, co bude s vlekem, který na větší čluny vozíme s sebou.

810

Otázkou číslo jedna bylo zdolávání z lodě, kterou rozřešil nádherný lysec se zvláštností šupin. Na zdolávání jsme sundali ze člunu středové sedátko, na podlahu rozprostřeli podložku a v kleče jsme vyrazili na delší zdolávačku. Byl to famózní zážitek, opravdový adrenalinový souboj. Lehký a akční SMART obstál na jedničku a i když projížděl nepřístupným porostem, stále jsme mu byli v patách až do zdolání. Spolehlivě pracuje i s elektromotorem, je opravdu snadno manipulovatelný. Řekli bychom spíš, že ho doporučujeme osazovat elektromotorem, při zkoušení pracoval s ZICO-TURBO ET 50 a obstál na výbornou.

9

Je samozřejmě konstruován i na benzínové motory, ale pouze do síly 2,5 HP. Řídit motorem doporučujeme pozvolna, ne rychlé manévrování, neboť člun má opravdu ostré reakce na změny směru! Pro fanoušky akčního lovu kapra můžeme jen doporučit, pro nás se stal nezbytným “mazlíčkem”. Už se těšíme do světa leknínů a stulíků na přesné a precizní zavážení.

Zico fishing team

ZicoČlun ZICO SMART je k dostání na www.zico.cz, kde naleznete i další podrobné informace.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: