Úvod Recenze a testy Recenze: Gardner Ultra Blades

Recenze: Gardner Ultra Blades

1 304
0

Anglická firma Gardner přišla před několika lety s velmi povedeným typem nůžek „Ultra Blades“, které se od ostatních obyčejných nůžek odlišují v několika malých, ale pro perfektní stříhání důležitých detailech.

1

V tomto magazínu a na rybářských webech je již delší dobu velmi často vídám v rukách našich i zahraničních výborných kaprařů, což bezesporu hovoří o jejich kvalitě a dobré funkčnosti. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji…

Ochranné pouzdro má velký vliv na bezvadném stavu nůžek a prodlužuje tím jejich životnost
Ochranné pouzdro má velký vliv na bezvadném stavu nůžek a prodlužuje tím jejich životnost

Ultra Blades mají hroty z nerezové oceli. Oba stříhací hroty jsou jiné – jeden hrot má drobné zoubky, druhý hrot je hladký – ostrý. Nůžky jsou vybaveny ochranným plastovým pouzdrem, které chrání hroty během přepravy a pomáhá jim udržovat stálou ostrost.

Ochranné pouzdro má na zadní straně dlouhý klip, který umožňuje připevnit nůžky za kapsu oděvu anebo třeba zavěsit na viditelné místo do bivaku. Oka pro prsty jsou velká, prostorná a dovolují pohodlné držení i v rukavicích. Pro bezpečné držení a proti smeknutí nůžek při stříhání mají oka pro prsty vnitřek z tvrdé gumy.

Oba stříhací hroty jsou jiné - jeden hrot má drobné zoubky, druhý je hladký
Oba stříhací hroty jsou jiné – jeden hrot má drobné zoubky, druhý je hladký

Celkově mají nůžky hezký vzhled, na kterém má nemalou zásluhu také velmi povedené zeleno – černé barevné provedení. Bezvadně se hodí na stříhání všech typů šňůrek, vlasců, fluorocarbonů, zarážek i zkracování háčkových rovnátek.

Na zadní straně pouzdra je šikovný klip, za který můžeme připevnit nůžky za kapsu oděvu nebo třeba zavěsit na viditelné místo v bivaku
Na zadní straně pouzdra je šikovný klip, za který můžeme připevnit nůžky za kapsu oděvu nebo třeba zavěsit na viditelné místo v bivaku

Nůžky Ultra Blades používám přibližně dva roky a během této doby jsem s nimi nezaznamenal žádné komplikace. Hroty nůžek nenesou žádné známky nějakého výrazného opotřebení, při nasazení ochranného pouzdra není patrná sebemenší vůle. Pevně věřím, že mi tato užitečná pomůcka ještě nějakou dobu poslouží!

6

Vladislav Korbelář

Tento článek byl publikován v časopisu KaproMánie
KaproMánie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: